Elon Musk si na Twitteru změnil identitu, zesměšňuje Komisi pro cenné papíry

Šéf Tesly se na sociálních sítích pustil do dalšího kola boje proti Komisi pro cenné papíry. Přejmenoval na Elona Tuska a píše pomalu nesmysly. Přesto v reakci na jednu ze zpráv akcie firmy prudce vzrostly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Elon Musk si na Twitteru změnil identitu, zesměšňuje Komisi pro cenné papíry

28.2.2019 | Petr Prokopec

Elon Musk si na Twitteru změnil identitu, zesměšňuje Komisi pro cenné papíry

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf Tesly se na sociálních sítích pustil do dalšího kola boje proti Komisi pro cenné papíry. Přejmenoval na Elona Tuska a píše pomalu nesmysly. Přesto v reakci na jednu ze zpráv akcie firmy prudce vzrostly.

Elon Musk je znovu středem pozornosti. Dostal se do něj už zkraje týdne, kdy si na jeho aktivitu na Twitteru začala stěžovat americká Komise pro cenné papíry (SEC), podle níž porušuje pravidla dřívější soudem posvěcené dohody. Komise tak žádá newyorský soud, aby proti němu zakročil a předvedl jej kvůli pohrdání soudem. Leckdo by se v takové situaci stáhl a hleděl si jiných věcí, nikoli Musk. Ten naopak vytáhl do protiútoku.

Včera si tak na Twitteru zcela nečekaně změnil jméno a hlavní fotku. Přejmenoval se na Elona Tuska, tedy volně přeloženo na dlouhý sloní kel, čemuž odpovídá i ona nová fotografie. Vše ostatní zůstalo při starém. Není pochyb o tom, že to je od Muska žert, když už ale není sám sebou, pustil se znovu do tweetování na témata, která mu dohoda s SEC zapovídá.

Aby nebyla nuda, publikoval i pár nesmyslů. Jen za včerejšek přidal na svůj profil šest zpráv, z nichž jedna zněla: „E.T. volá domů. Nikdo neodpovídá,” další ale byly alespoň trochu kloudnější. V jednom z tweetů slíbil na dnešek zcela nekonkrétně odhalení novinek, jež se budou týkat Tesly, přesto slova: „Some Tesla news“ stačila na to, aby akcie značky záhy vyletěly o šest procent nahoru.

Není pochyb o tom, že tím Musk znovu dráždí a poukazuje na to, jak se mu nelíbí současné vystupování SEC. S tou se loni dostal do křížku, když v srpnu naznačil možné stažení Tesly z burzy. Pro takový záměr měl mít Musk zajištěné i financování, alespoň dle svých slov. Nicméně bylo zjištěno, že dané tvrzení je poněkud na vodě. Šéf Tesly tak byl obviněn z nepřípustného ovlivňování trhu a hrozil mu i pobyt za mřížemi.

Celou záležitost se nakonec podařilo urovnat, ovšem za cenu nemalých obětí. Šéf automobilky musel přepustit své místo prezidenta firmy, kromě toho pak musí jakoukoliv svou aktivitu na Twitteru konzultovat se zbytkem vedení. To se neděje, SEC se to nelíbí, Muskovi se nelíbí reakce SEC a zbytek příběhu už znáte - je z toho slušná taškařice.

Bude tedy zajímavé sledovat, jak dlouho hodlá Musk komisi dráždit bosou nohou. Stejně tak je otázkou, jak dlouho se hodnota Tesly udrží na aktuálních 315 dolarech (cca 7 135 Kč). Předpokládá se totiž, že oněmi avizovanými novinkami nebudou bližší informace o novém Modelu Y, nýbrž spíše fakta o finanční situaci značky a jejích dluzích. Investory prý navíc mají spíše zklamat než nadchnout, očekávat tak lze spíše pád akcií. A to se SEC znovu nebude líbit, když včerejší tweet Muska vyhnal akcie úplně opačným směrem...


Elon Musk si na Twitteru změnil identitu, zesměšňuje Komisi pro cenné papíry - 1 - Elon Musk-Tusk 2019 nove tweety 01
Elon Musk opět řádí na Twitteru...

Elon Musk si na Twitteru změnil identitu, zesměšňuje Komisi pro cenné papíry - 2 - Elon Musk-Tusk 2019 nove tweety 02
...svou novou identitou asi nikoho nezmate

Zdroj: Elon Tusk@Twitter

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.