Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte

Ferrari Enzo patří k z nejvzácnějších autům všech dob a za jeden milion korun si na něj obvykle koupíte leda sadu kol. Z eBay ho můžete mít i celé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte

1.1.2013 | Petr Miler | 5 příspěvků

Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ferrari Enzo patří k z nejvzácnějších autům všech dob a za jeden milion korun si na něj obvykle koupíte leda sadu kol. Z eBay ho můžete mít i celé.

Nejsme zrovna příznivci všemožných replik, ve výsledku obvykle znamenají zničení auta, z něhož vzešly, aniž by se přitom byly s to vizuálně nebo technicky byť jen přiblížit nebo vozu, který mají představovat. Takové „Audi Uno Turbo” z rukou jakéhosi polského bastlíře by o tom mohlo vyprávět.

Ne všechny repliky ale zasluhují okamžité odsouzení. Na jejich pochybném smyslu sice sebelepší zpracování nic nezmění, alespoň o projev úcty ke zručnosti jejich stvořitele si ale říkají. Mezi takové můžeme zařadit repliku McLarenu F1 shodou okolností opět z Polska, se kterou si svého času někdo docela vyhrál a donutil nás alespoň chvíli váhat nad tím, zda nejde o originál. A dosáhnout něčeho podobného není zvlášť v případě takto exotického auta snadným úkolem.

Ještě o něco povedenějším dílem je v tomto směru Ferrari Enzo, která je právě k mání na německé mutaci aukčního portálu eBay. Tedy Ferrari Enzo, není to pochopitelně ani Ferrari, ani Enzo, opak se ale docela úspěšně pokouší předstírat. Je to o to překvapivější, že na rozdíl od mnoha jiných vozů není snadné najít vůbec vhodný základ, na němž by by bylo možné repliku takto výjimečného supersportu postavit - tak nízko posazených aut s motorem uprostřed je na trhu minimum a stojí samy o sobě obvykle slušný balík peněz. Autor v tomto případě „dárce orgánů” nepřiznává, smysl nám ale dává jenom použití některého z Lotusů. Nicméně můžeme se mýlit.

Bez ohledu na rozluštění tohoto rébusu je třeba říci, že výsledek vypadá překvapivě věrohodně. Snad jen zadní část střechy resp. krytu motoru na první pohled vyvolává jisté pochybnosti, jistotou vás ale naplní až pohled do kabiny. I tam se sice autor snažil navodit dojem podobnosti, už spatření řadící páky vás ale ujistí, že tohle skutečné Enzo není. Na druhou stranu, pro příznivce manuálního řazení to může být i důvod, proč jej chtít raději než originál...

Dynamicky by si přitom vůz ostudu utrhnout nemusel. Při délce 4 700 mm, šířce 2 030 mm, výšce 1 140 mm a rozvoru 2 65 0mm bije pod jeho kapotou dvanáctiválcový pětilitr od BMW s výkonem 400 koní a ačkoli hmotnost výsledného díla je neznámá, žádný cvalík to patrně nebude. Naznačuje to také informace o kabátku vozu ze sklolaminátu a uhlíkového kompozitu nebo použití lehkého výfukového systému ze skutečného Ferrari F50. Na silnici vůz drží i díky 19" kolům obouvajícím pneumatiky 255/30 ZR19 a 315/25 ZR19, o deceleraci se pak starají kotoučové brzdy s osmipístkovými třmeny vpředu a šestipístkovými vzadu.

Jistě, i tohle je pořád hra na něco, čím toto auto, ať už bude udělané sebelépe, stejně nikdy reálně nebude. Ale pokud někdo nemá na skutečné Enzo ani na jeho chystaného nástupce, může vlastnictví podobného vozu předstírat hůře nebo lépe. Tohle je aspoň ten lepší způsob a cenově přitom zůstává ještě na snesitelné úrovni - v čase přípravy tohoto článku činil nejvyšší příhoz 40 043,33 Eur, tedy asi 1 milion Kč. Pokud máte zájem, můžete si na eBay přihodit sami.

Replika Ferrari Enzo aktuálně nabízená na eBay


Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 1 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 01Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 2 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 02Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 3 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 03Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 4 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 04Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 5 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 05Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 6 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 06Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 7 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 07Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 8 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 08Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 9 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 09Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 10 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 10Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 11 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 11Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 12 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 12Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 13 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 13Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 14 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 14Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 15 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 15Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 16 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 16Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 17 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 17Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 18 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 18Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 19 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 19Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 20 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 20Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 21 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 21Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 22 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 22Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 23 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 23Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 24 - Ferrari Enzo replika eBay Nemecko 24

Původní Ferrari Enzo

Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 25 - Ferrari F60-Enzo 04Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 26 - Ferrari F60-Enzo 05Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 27 - Ferrari F60-Enzo 08Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 28 - Ferrari F60-Enzo 09Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 29 - Ferrari F60-Enzo 11Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 30 - Ferrari F60-Enzo 12Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 31 - Ferrari F60-Enzo 13Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 32 - Ferrari F60-Enzo 14Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 33 - Ferrari F60-Enzo 15Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 34 - Ferrari F60-Enzo 25Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 35 - Ferrari F60-Enzo 26Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 36 - Ferrari F60-Enzo 28Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 37 - Ferrari F60-Enzo 29Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 38 - Ferrari F60-Enzo 35Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 39 - Ferrari F60-Enzo 36Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 40 - Ferrari F60-Enzo 55Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 41 - Ferrari F60-Enzo 56Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 42 - Ferrari F60-Enzo 57Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 43 - Ferrari F60-Enzo 59Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 44 - Ferrari F60-Enzo 62Ferrari Enzo za milion: není to taková tragédie, jak si myslíte - 45 - Ferrari F60-Enzo 66

Zdroj: eBay přes Carscoop

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.