Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší

Příznivce Ferrari asi trefí šlak a možná i další napadne ze všeho nejdříve slovo „svatokrádež”. Je to ale zajímavé dílo, jinou limuzínu Ferrari s motorem Ferrari a manuálem jsme ještě neviděli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší

11.8.2019 | Petr Miler

Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší

/

Příznivce Ferrari asi trefí šlak a možná i další napadne ze všeho nejdříve slovo „svatokrádež”. Je to ale zajímavé dílo, jinou limuzínu Ferrari s motorem Ferrari a manuálem jsme ještě neviděli.

Dlouhé limuzíny, sloužící převážně různým obskurním podnikům pro převoz hostů tam či onam, vídáme i u nás. Typicky jsou to klasické americké stroje nebo zvláštní stavby jako prodloužený Hummer, ale udělat takový vůz ze supersportovního auta? To zní jako nesmysl. Však nízké auto posádku stěží kdy ubytuje v takovém komfortu, nemluvě o dalších limitech.

Přesto jsme i takové stroje viděli, všechny si ale na supersporty jen hrály. Byla to zkrátka jiná auta navlečená do hávu Ferrari nebo Lamborghini, z tisíce a jednoho důvodu, který si umíte představit. Udělat dlouhou supersportovní limuzínu by bylo drahé, nesmyslné, technika originálu by pro takové využití byla nevhodná a nechat takový stroj devastovat více či méně bujarou posádkou necitlivé. Přesto jedna taková vznikla.

Jakkoli to zní neuvěřitelně, firma Exoticlimo z australského Melbourne dala za vznik skutečnému Ferrari 360 v prodloužené podobě. Není tu žádné „ale”, auto opravdu používá základy italského plnokrevníka, má dál motor 3,6 V8 uprostřed, pohon zadních kol a dokonce manuální převodovku. Mezi tím vznikl více či méně klasický, jen poněkud stísněný prostor pro osm lidí. Výsledkem je nejrychlejší limuzína svého druhu, neboť stovku podle autorů zdolá pod 7 sekund. To je na de facto autobus docela kalup.

Firma říká, že na stavbu stroje padlo 600 tisíc australských dolarů (9,5 milionu Kč) a není těžké tomu věřit. Pochopitelně jej po léta pronajímala (s jakými úspěchy, nevíme), teď jej ale nabízí k prodeji. Na eBay je k mání za 330 tisíc AUD (5,2 milionu Kč), což je starou 360 s 65 000 km na tachometru docela dost. Ale na autobus se stovkou za sedm?

Posuďte sami, bez ohledu na váš pohled je to zcela výjimečné, byť zřejmě naprosto zbytečné dílo.


Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 1 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 01Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 2 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 02Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 3 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 03Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 4 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 04Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 5 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 05Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 6 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 06Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 7 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 07Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 8 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 08Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 9 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 09Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 10 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 10Firma postavila limuzínu ze skutečného Ferrari. Stála 9,5 milionu a je nejrychlejší - 11 - Ferrari 360 limuzina prava prodej 11
Limuzínu ze skutečného Ferrari s motorem Ferrari a manuálem jsme ještě neviděli, tato může být vaše

Zdroje: Exoticlimo, [https://www.ebay.com.au/itm/173950086926 eBay]

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše