Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Fotbalové hvězdy Bayernu Mnichov přijdou o svá nová Audi zdarma
8.3.2019 | Petr Prokopec
Přebírání nových, často neskromných Audi dle volby fotbalistů Bayernu bylo po léta zpestřením i našeho zpravodajství. Tomu ale bude konec, s vozy čtyř kruhů už počítat nemohou.
Audi a Bayern Mnichov dlouhá léta představovaly nerozlučnou dvojici. Možná se podivíte, že s mnichovským klubem nespojilo své jméno BMW, ale Audi také sídlí v Bavorsku a bylo pro něj prestižní záležitostí i v tomto ohledu svého konkurenta překonat. Stalo se tak dlouhodobým sponzorem tohoto klubu a v roce 2014 dokonce odkoupilo 8,33procentní podíl v něm. V nejvyšším vedení tak mělo své zástupce, jenže i do tohoto vztahu nemilým způsobem zasáhla kauza Dieselgate, neboť propojení obou entit mělo i podobu osobního zapojení bývalého šéfa koncernu VW Martina Winterkorna.
Ten byl ale obviněn z odpovědnosti za podvodné machinace, což je záležitost, se kterou Bayern Mnichov nechtěl být spojován. „Wiko“ byl tedy odejit a většina vedení klubu pak začala mít problém i se spojením s Volkswagenem jako takovým, tedy i Audi. A právě tady vstupuje do hry BMW, které se čtyřu kruhy pokouší vystrnadit už od roku 2015.
V loňském roce začalo jednat o odkoupení podílu Audi a zároveň i o vykoupení jeho sponzorské smlouvy, která má vypršet až v roce 2025. Proti tomu vystoupil současný šéf VW Group Herbert Diess, jenž naopak oznámil, že automobilka hodlá klubu nabídnout mnohem výhodnější podmínky a zároveň prodloužení kontraktu až do roku 2030. Nakonec ale tahal za kratší konec provazu.
Tuto skutečnost momentálně potvrdil bývalý ministerský předseda Bavorska a dnes jeden z šéfů klubu, Edmund Stoiber. Podle jeho slov došlo k uzavření dohody s BMW, která přinese Bayernu Mnichov masivních 800 milionů Eur (cca 20,5 miliardy korun) na sponzorské podpoře. BMW také odkoupí zmíněný podíl Audi a otázkou nyní je, co bude s aktuální smlouvou.
Platný kontrakt vyprší až v roce 2025, Stoiber ale hovoří o možnosti jeho předčasného ukončení. Na rozlousknutí tohoto oříšku si ještě budeme muset počkat, Audi ale nutně samo nemusí toužit po spolupráci s klubem, který o ni zjevně už nestojí. BMW se naopak nemůže dočkat, až spolupráci převezme - její marketingový potenciál je enormní, koneckonců Bayern Mnichov je největším fotbalovým klubem v zemi a jeho věhlas přesahuje i hranice.
Než se všechny tyto problémy vyřeší, budou fotbalisté i nadále jezdit ve vozech Audi, které dostávají od automobilky zdarma dle své vlastní volby. Jednou o ně ale dozajista přijdou - obvykle si je přebírají na podzim a užívají je po následujících dvanáct měsíců. Zda tomu loni bylo naposledy a letos již převezmou modely BMW, se teprve uvidí. Vše záleží na strategii čtyř kruhů, kterým možná nezbude, než sponzorovat FC Ingolstadt pohybující se momentálně na 17. příčce druhé Bundesligy.


Ještě v roce 2017 se kauza Dieselgate nezdála být problémem, Audi totiž smlouvu s FC Bayern Mnichov prodloužilo až do roku 2025


Fotbalisté tak dostali vozy jako RS6 Avant...
























A spoustu dalších, vesměs špičkových vozů
Bleskovky
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje, v jak absurdním světě žijeme. Co takhle nás všechny přestat vodit za ručičku?
včera
Automobilka začala jako vánoční ozdobu prodávat model auta, které zařízla před začátkem výroby
18.12.2025
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
16.12.2025
Nejnovější články
To nevymyslíte: Ford, který před dvěma roky zuřivě odmítal zpoždění zákazu spalovacích motorů, teď volá po zrušení zákazu spalovacích motorů
před 9 hodinami
Narychlo ušitý nový Mercedes CLA se spalovacím motorem je z nouze ctnost roku, na semaforech se bude bát Dacií
před 11 hodinami
Šéf Jaguaru zkusil obhájit, co s firmou provádí, zjevně pořád nechápe
včera
Ironie: Automobilka vrátila do nabídky prý přežité motory V8. A teď je chce tolik lidí, že je nestíhá vyrábět
včera
Když to Mercedesu nejde s auty, zkusí to jako developer. Chytá vlastní luxusní město, Mercedes Places, bez legrace
včera
Živá témata na fóru
- Volkswagen obecne 12.19. 23:44 - mattonecz
- Lampárna (stěžovatelna) 12.19. 18:15 - abgx1
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 12.19. 15:53 - Truck Daškam
- PF 2022 až 2026 12.19. 15:21 - pavproch
- BMW Divize 12.19. 14:32 - pavproch
- Škoda Auto obecně 12.18. 20:26 - tommas
- IT poradna 12.18. 15:55 - pavproch
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.18. 15:11 - řidičBOB
