Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů

Stav i vzhled jednoho z neúspěšnějších závodních pilotů historie jsou už po léta tabu, to druhé měl ale prolomit zatím neznámý fotograf, který snímky nabídl britskému The Mirror. Místo odměny má zatím za patami policii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů

22.1.2020 | Petr Prokopec

Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů

/

Foto: Diego Azubel, EPA

Stav i vzhled jednoho z neúspěšnějších závodních pilotů historie jsou už po léta tabu, to druhé měl ale prolomit zatím neznámý fotograf, který snímky nabídl britskému The Mirror. Místo odměny má zatím za patami policii.

Již více než šest let je veřejnosti neznámý zdravotní stav Michaela Schumachera. Sedminásobný mistr světa se v prosinci 2013 hrozivě zranil při lyžování, kdy narazil hlavou do skály. Přestože na sobě měl ochrannou helmu, upadl do kómatu. Z toho se sice již probral, de facto se však jedná o poslední oficiální informaci tohoto druhu. Následně se rodina obrnila mlčením. Uvedeno pak bylo jen tolik, že Michaelův stav se sice zlepšuje, ovšem jde o běh na dlouhou trať. A jelikož Schumiho zdraví je jen jeho osobní záležitostí, nejsou a nebudou prozrazovány jakékoliv detaily.

S ohledem na tento přístup asi není překvapivé, že pravidelně vylézají na světlo světa nové „zaručené informace“. Jak ovšem řekl Jean Todt, který má jako jeden z mála do Schumacherova sídla ležícího u ženevského jezera přístup, „ten, kdo ví, nemluví. A ten kdo neví, se vyjadřuje do médií.“ Je tak vskutku otázkou, jak na tom německý pilot je. Todt nicméně loni částečně odkryl roušku tajemství, když uvedl, že se se svým přítelem koukal v televizi na závod Formule 1. Tím fanouškům dodal nemalou naději.

Tu momentálně poněkud vyvrací profesor Nicola Acciari. Dle špičkového neurochirurga si totiž „musíme představit osobu, která je výrazně jiná než člověk, kterého jsme znávali na okruzích. Někoho, kdo se zcela změnil po organické, muskulární i kostní stránce. To vše je výsledek mozkového traumatu, který utrpěl.“ Jinými slovy je tak dle Acciariho ze Schumiho už jen pouhý stín někdejšího úspěšného atleta. To by ale po šesti letech upoutaných na lůžko ve výsledku nebylo až tak podivné.

Je ovšem třeba dodat, že Acciari Michaela po nehodě neviděl a nejspíše se s ním nikdy ani osobně nesetkal. Jako specialista v oboru pouze popsal osoby, které prošly stejným zraněním, jakému čelil také Schumacher. Jeho stav ale ve výsledku může být o poznání lepší, už jen s ohledem na kondici, v jaké závodník před úrazem byl. Kromě toho může Michael na rozdíl od ostatních počítat také se špičkovou lékařskou péčí, již si díky svému majetku může dovolit.

Reálně tedy Schumi skutečně může být ve špatném stavu, jak naznačuje Acciari, stejně jako se může již hezky dlouho vracet zpět do formy. A veřejnosti se ukáže až ve chvíli, kdy nebude působit jako troska. Tento záměr by ale mohl být zmařen prozatím neznámým člověkem, který za milion liber (cca 30 milionů Kč) nabídl britskému listu The Mirror fotografie slavného závodníka, kterak je upoután na lůžko. Veřejnost by tak Michaela viděla od nehody vůbec poprvé.

Zda jsou fotky jsou pravé, zůstává v tuto chvíli záhadou, v Mirroru je ale nenajdeme, jejich koupi odmítl. Naopak Schumacherova manželka Corinna se již obrátila na policii. Je proto možné, že dříve, než dotyčnému zašustí peníze v hrsti, mu zaklepe na dveře policie. Co přesně by mu za pořízení fotek hrozilo, není zatím jasné.

Zda bude muž dříve vypátrán nebo dojde ke zveřejnění snímků, i bez zaplacení „výpalného“, je též otázkou. Nicméně bychom se ani nedivili, kdyby k podobným záležitostem začalo docházet stále častěji. Jakkoliv tedy chápeme stanovisko rodiny, Corinna by možná měla uspořádat tiskovou konferenci a pustit do světa alespoň pár detailů. Hlad médií i fanoušků tak bude alespoň na chvíli ukojen a Michael bude mít dodatečný klid na rekonvalescenci bez pozornosti podobný paparazzi.


Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 07Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů - 2 - Michael Schumacher Mercedes 03Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů - 3 - Michael Schumacher Mercedes 04Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů - 4 - Mercedes-Benz C W205 Schumacher 03Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů - 5 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16Fotografie aktuální podoby Michaela Schumachera jsou k mání za 30 milionů - 6 - Michael Schumacher nove foto perex 01
Současný zdravotní stav Michaela Schumachera budí nemalý zájem. Není tak překvapivé, že neznámý fotograf nabízí jeho aktuální snímky za 30 milionů korun. Dle profesora Acciariho na nich ale již nebude muž, jakého jsme znali z okruhů

Zdroje: The Mirror, Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše