Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky

Francouzská auta neplatí za spolehlivá, mají zcela opačnou pověst. Výsledky posledních studií spolehlivosti ale naznačují, že současná realita je jiná a automobilka míří ještě výš.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky

6.9.2019 | Petr Prokopec

Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky

/

Francouzská auta neplatí za spolehlivá, mají zcela opačnou pověst. Výsledky posledních studií spolehlivosti ale naznačují, že současná realita je jiná a automobilka míří ještě výš.

Pokud dáte na pověry, pak francouzská auta asi jen stěží budete spojovat se spolehlivostí, trvanlivostí nebo kvalitou. Toto vnímání není neopodstatněné, zejména elektronika u aut ze země galského kohouta po léta haprovala způsobem, jaký u jiných značek nezažijete. Ani technika ovšem často nepatřila k nejodolnějším a trvanlivost aut jako takových rovněž nebyla příkladná. Jak ovšem nyní říká výkonný ředitel Peugeotu Jean-Phillipe Imparato, jednat by se mělo o ryzí minulost.

„V posledních šesti letech naše detekční síť kvalitativních problémů zaznamenala o dvě třetiny méně případů než dříve. A naše výdaje spojené se zárukami výrazně poklesly. Pokud se tedy nyní podíváte na řadu mezinárodních studií zaměřených na spolehlivost, najdete nás v mnoha zemích na pódiu,“ uvedl Imparato. Přitom odkazoval hlavně na britský průzkum společnosti J.D. Power, v jehož rámci se Peugeot vyhoupl do naprostého čela a překonal tak Škodu či Hyundai.

Imparato dodává, že tento stav není náhodný, jde o výsledek speciální strategie, která byla značkou před pár lety zavedena. Vrcholní manažeři Peugeotu totiž pravidelně řídí nové varianty firemních modelů. Následně pak každý měsíc mluví o zpracování a kvalitě. Zároveň jednou za půl roku nasednou také do aut, která nepochází ze showroomů či přímo z montážní linky, ale jsou stažena z ulic. Mají tedy již něco „nalítáno“, nicméně i tak musí vedení firmy zaujmout.

„Znamená to, že každý člen hodnotící komise má svůj zadek přímo ve voze. A když máte svůj zadek přímo v autě, díváte se na věci jinak,“ říká bez skrupulí Imparato. Přitom podotýká, že kromě komise dochází ještě dvakrát měsíčně na schůzky nejvyššího vedení, kdy jsou probírány jak novinky v rámci kvality, tak především problémy zmiňované zákazníky z jednotlivých zemí. Peugeot se tak může lépe koncentrovat na jednotlivé potíže.

„Dosahujeme nemalé spolehlivosti, která by měla zůstat konstantní. A máme ambice, abychom byli nejlepší značkou v Evropě i ve světě. Z našich produktů nemáme obavy, a právě to je důvod, proč jsme rozšířili záruční lhůtu na pět let,“ dodává Imparato. My můžeme dodat, že takovou záruku dostanete i na českém trhu, nabídky jednotlivých dealerů se ale liší. Často tak k prodloužení doby může přibýt i servis zdarma.

Jak se tedy zdá, Francouzi mají ke světlejším zítřkům slušně nakročeno. Nyní jen záleží na tom, zda laťku udrží vysoko - Imparato o tom ovšem při zvolené strategii nepochybuje.


Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky - 1 - Peugeot a kvalita 01
Výkonný ředitel Peugeotu Jean-Phillipe Imparato si myslí...

Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky - 2 - Peugeot a kvalita 02Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky - 3 - Peugeot a kvalita 03Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky - 4 - Peugeot a kvalita 04
...že značka může vyrábět nejkvalitnější vozy na světě

Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky - 5 - Peugeot a kvalita 05Peugeoty budou nejspolehlivější auta na světě, máme na to strategii, říká šéf značky - 6 - Peugeot a kvalita 06
Že se situace zlepšuje, dokládají i mnohé studie spolehlivosti, mezi než patří i ta letošní od J.D. Power

Zdroj: Motoring

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše