Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků

Je až neuvěřitelné, kolik opuštěných aut se nachází ve starých stodolách, jiných rozpadajících se staveních nebo v zahradách za domy. Konkrétně americká Georgia je jich zjevně plná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků

3.1.2020 | Mirek Mazal

Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je až neuvěřitelné, kolik opuštěných aut se nachází ve starých stodolách, jiných rozpadajících se staveních nebo v zahradách za domy. Konkrétně americká Georgia je jich zjevně plná.

Lovec stodolových pokladů Tom Cotter ve svém pořadu Barn Find Hunter rád prozkoumává tajemná místa, kde pozoruhodně často leží ladem ikony automobilové historie. Neutuchající zvědavost ho tentokrát zavedla na východní pobřeží Spojených států amerických, konkrétně do státu Georgia, který nazývá snovou oblastí pro podobné nálezy. Georgia byla vzhledem k své historii vždy velkým odbytištěm typických amerických sporťáků, tzv. musclecars a zjevně zůstává jejich domovem i dlouho poté, co dosloužily.

U nejednoho tamního stavení tak vznikl sklad starších výkonných klasik s pohonem zadních kol. Množství rozsáhlých vrakovišť veteránů přilákalo Cottera s filmovým štábem za zády, nebylo možné nechat si ujít několik několik rozmanitých kolekcí bohužel často rozpadajících se symbolů dřívější doby. Působivé nálezy z poslední natočené epizody představily divákům známé verze i nevšední rarity, za zmínku z východního putování po USA jistě stojí například desítky let chátrající Chevrolet Chevelle, stejně neudržovaný Dodge Challenger nebo rozpadající se AMC Rebel.

Cottera v Georgii dojal modrý Morris Minor s pravostranným řízením. Verze od protinožců připomněla lovci jeho staré zkušenosti s tímto vozem ze závodních okruhů. Malý konkurent Fiatu 500, Volkswagenu Brouk a Citroënu 2CV byl nejúspěšnějším dílem britské značky, od roku 1948 do 1971 se vyrobilo 1 368 291 exemplářů s řadovým čtyřválcem a hmotností asi 800 kilogramů.

O kousek dále byl v křoví odložen další soubor rozmanitých aut, mezi místní produkcí v rozkladu Cotter našel model zaniklé francouzské automobilky Simca. Speciální výklad si zasloužil i Cadillac navržený Pininfarinou, ale zdaleka to nebyl jediný automobil, kterého byla škoda na zarostlé zahradě dalšího sběratele šrotu.

Osmý nejlidnatější stát Spojených států amerických je plný zrezivělých vzpomínek na dřívější vozový park amerických silnic. Neúnavný hledač pokladů se nemohl vynadívat na všechny zarostlé zbytky stále charismatických aut překonané éry automobilismu. Některé exempláře jsou na prodej, ale není šance najít kupce pro stovky vyřazených kusů amerického původu. Nemluvě o tom, že většinu jich majitelé stejně nedají. Budou se tak dále propadat do země a čelit rozmarům počasí, až po nich zůstane jen filmová vzpomínka jednoho pána se slabostí pro stodolové nálezy, bohužel.


Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 1 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 02Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 2 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut PerexHledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 3 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 03Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 4 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 04Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 5 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 05Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 6 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 06Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 7 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 07Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 8 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 08Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 9 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 09Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 10 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 10Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 11 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 11Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 12 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 12Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 13 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 13Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 14 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 14Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 15 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 15Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 16 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 16Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 17 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 17Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 18 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 18Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 19 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 19Hledač automobilových pokladů objevil na venkově záplavu klasických sporťáků - 20 - Barn Find Hunter nasel v Georgii stodolu plnou aut 20
Tom Cotter se zase vyřádil ukázal, jak to také vypadá v Georgii, podle něj snové oblastí pro tzv. stodolové nálezy

Zdroj: Hagerty@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše