I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným

Opatření přijatá proti šíření nového koronaviru si nevybírají a dolehla i na slavného moderátora, který si před několika málo týdny otevřel svůj farmářský obchod. Měl pomoci turismu, teď pomáhá ostatním Britům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným

30.3.2020 | Petr Prokopec

I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Opatření přijatá proti šíření nového koronaviru si nevybírají a dolehla i na slavného moderátora, který si před několika málo týdny otevřel svůj farmářský obchod. Měl pomoci turismu, teď pomáhá ostatním Britům.

ANO

Jeremyho Clarksona má každý spojeného s rychlými vozy, které pohání co nejobjemnější pohonné jednotky. Takový je mediální obraz britského novináře a moderátora, realita se od něj ale v poslední dekádě začíná vzdalovat. Jezza dobrovolně začal sahat po strojích, jimž pod kapotou odvádí svou práci jen několik málo koní - po traktorech, pluzích, sečkách či kombajnech, se kterými obdělává svou farmu. A právě té propadl natolik, že nyní bychom jej mohli pomalu považovat více za zemědělce než za vášnivého motoristu.

Pokud potřebujete důkaz místo slibů, stačí jen zavzpomínat na konec února, kdy Jeremy otevřel svůj první vlastní obchod provokativně nazvaný Diddly Squat Farm Shop. Jakkoliv ale zájem publika byl nemalý a hrabství Oxfordshire, kde je Clarksonova farma alokovaná, se již těšilo na příval turistů, kvůli karanténě musel Jeremy krátce po otevření obchod zase zavřít. Je přitom otázkou, kdy vládní opatření budou zrušena, hned tak to ale nejspíše nebude.

To pro zemědělce představuje nemalý problém nejen proto, že musí začít sázet další úrodu, což je kvůli absenci části zaměstnanců obtížné, ale i z důvodu možného hnití dosavadních zásob. To hrozilo i 10 tunám Clarksonových brambor. Jezza se proto rozhodl, že udělá dobrý skutek a toto zboží rozdá potřebným. Zejména pak starším lidem, z nichž řada je odkázána na lokální zásobování. Kvůli omezením však není zrovna nejlepší, a tak zatímco v Česku často chybí droždí či mouka, v Británii schází brambory.

„Myslím, že izolace vpadla do našich životů, což způsobilo problémy hlavně starším lidem na vesnici. A proto jim tyto brambory dám zadarmo. Nevypěstoval jsem je pro nic za nic. Neshnijí,“ uvedl Clarkson a dodal, že „někdo mi říkal, že byl ráno v supermarketu nahoře po cestě, a nemají jedinou bramboru. Takže co tu vlastně mám, je zablácené zlato. Myslím, že mi jich tu zbývá zhruba 10 tun, takže je toho tu ještě spousta.“

Clarksona tak lze ocenit, přičemž jeho farmaření hodlá přiblížit Amazon novou show I Bought A Farm (Koupil jsem si farmu). Jsme přitom zvědavi, zda se dočkáme třeba alespoň nějaké traktorové rallye či podobných kratochvílí, jenž by naznačovaly, že Jezza se svým motoristickým životem až tak úplně neskoncoval. Zatím se ale musíme obrnit trpělivostí, neboť datum premiéry ještě nebylo zveřejněno a současné situaci nelze s jistotou plánovat prakticky nic.


I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 1 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 01I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 2 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 02
Jeremy Clarkson se začíná stále více profilovat jako farmář...

I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 3 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 03I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 4 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 04I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 5 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 05I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 6 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 06I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 7 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 07I Jeremy Clarkson musel zavřít krám, využil toho, aby pomohl jiným - 8 - Jeremy Clarkson a brambory 2020 prvni sada 08
...nedávno pak dokonce otevřel i obchod s vlastními produkty. Kvůli karanténě však nakonec byznys hodlá vyměnit za dobrosrdečnost

Zdroj: Drive Tribe

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše