Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik

Motorky a auta k sobě nemají daleko podobně jako jejich výrobci, jen zřídka ale jedna firma vyrábí obojí. Takhle by vypadalo, kdyby to dělaly hromadně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik

26.1.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Motorky a auta k sobě nemají daleko podobně jako jejich výrobci, jen zřídka ale jedna firma vyrábí obojí. Takhle by vypadalo, kdyby to dělaly hromadně.

Světy automobilů a motocyklů jsou si docela blízké. Obojí představuje nejen dopravní prostředek poháněný motorem, ale i objekt vášně pro své majitele a řidiče. Nezřídka se tak stává, že kdo má rád auta, má rád i motorky a naopak, jakkoli to občasná vzájemná nevraživosti obou skupin na silnicích příliš nepodporuje. Navzdory této blízkosti ale dnes existuje jen minimum firem, které by na špičkové úrovni vyráběly obojí.

K jednostopé i dvoustopé přepravě se hlásí v podstatě jen BMW a Honda, jakkoli některé další koncerny mají či měly prsty v separátních firmách motorky vyrábějící, nebo je kdysi produkovaly přímo. V případě BMW a Hondy tedy vidíme na cestách, jak si představují motocyklový svět, jak by to ale vypadalo v případě jiných značek? Na to si můžeme posvítit ilustracemi, které se snaží otisknout designový styl té či oné automobilky do motocyklové podoby.

Třeba Porsche kdysi motocykly i vyrábělo a občas své zkušenosti propůjčí některými výrobcům. Představa nové podoby motocyklů Porsche by zřejmě směřovala k retro designu s koly Fuchs a bílo-červenému zbarvení. Land Rover ukončil výrobu Defenderu, ale kdyby chtěl teoreticky naběhnout s dvoukolovou verzí off-roadu, nesměly by chybět kulaté světlomety, terénní pneumatiky, krabice s nářadím a typicky zelení barva.

Nejzajímavější z těchto někdy více, někdy méně vážně míněných malůvek nám přijde motorka Rolls-Roycu, která má adekvátní styl a představuje i luxus vlastní kategorie - kožené pohodlné sedadlo, pravoúhlé světlomety a chromová mřížka by se vyjímaly i na motorce. Renault si dávno odbyl reálnou premiéru v oblasti motocyklů, ale nikdy se nic bnepodobalo současným autům, jako dnešní ilustrace malého skútru s diamantem ve znaku.

Ford by mohl z fleku vyrábět svalnatý chopper s mustangem ve znaku po vzoru silného kupé s dlouhou kapotou a krátkou zádí. McLaren se stal silným hráčem na poli supersportů, ostré křivky a hbité reakce na plyn by nejspíše dopadly i na motocykl, kdyby se Britové rozhodli auto přeměnit na motorku. Můžete se sami podívat, co tato slova znamenají - po krátkém entré následuje soubor ilustrací, jak by asi vypadaly motocykly z produkce automobilek, které se jimi dnes nezabývají...

Porsche


Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik - 1 - Motorky po vzoru aut 01

Land Rover

Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik - 2 - Motorky po vzoru aut 02

Rolls Royce

Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik - 3 - Motorky po vzoru aut 03

Renault

Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik - 4 - Motorky po vzoru aut 04

Ford

Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik - 5 - Motorky po vzoru aut 05

McLaren

Jak by to vypadalo, kdyby automobilky vyráběly motorky? Některé jsou docela šik - 6 - Motorky po vzoru aut 06

Zdroj: Jennings Motor Group

Mirek Mazal

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše