Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů

Nebudeme se s nikým přít, zda je to slušivá úprava, nebo nikoli, to nechť si rozhodne každý sám. Fascinující je, kolik lidí se na věc neumí podívat touto jednoduchou optikou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů

12.6.2019 | Petr Prokopec

Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nebudeme se s nikým přít, zda je to slušivá úprava, nebo nikoli, to nechť si rozhodne každý sám. Fascinující je, kolik lidí se na věc neumí podívat touto jednoduchou optikou.

Snad milionkrát už zaznělo, že názor na design je věcí ryze subjektivní. Zatímco tedy někoho dostává do kolen vzhled Škody, jiný oněmí úžasem při spatření Ferrari. A další pro změnu nedá dopustit na stylizaci Hondy Civic, jakkoliv v tu chvíli musí bojovat s mnohem početnějšími odpůrci, než tomu je v předchozích dvou případech. Někdo má zkrátka rád holky a jiný zase vdolky, vypořádat se s tím by nemělo být tak složité.

Takto ale na svět jistě nehledí lidé ze skupiny Hey Pal, You Forgot To Take Your Splitter Guards Off (doslova „Hele kámo, zapomněl sis sundat ochranu lízátka”). Ta vznikla na popud toho, že Dodge prodává své modely Charger a Challenger se dvěma plastovými výlisky, jež chrání lízátko, tedy nástavec předního nárazníku upravující proudění vzduchu pod vozem, při převozu k zákazníkovi. Jde o dočasné opatření, jež má vozy chránit před poškozením, než jsou předány majiteli. A dealeři je nesmějí odstranit.

Nejspíše byste si řekli, že tady jen stěží může být zakopán nějaký problém. Jednoduše si koupíte auto, přijedete domů, sundáte z něj ochranu a je hotovo. Nicméně ony plastové výlisky se řadě lidí zalíbily, neboť jsou vyvedené v kontrastní žluté barvě a vozům dávají trochu jiný výraz. Na svých autech si je tedy mnozí nechávají a je to jejich věc. Nástavce totiž nejsou žádnou hrozbou v rámci silniční bezpečnosti, nemusí se vracet automobilce, na autě tedy klidně mohou zůstat.

To ovšem pro onu skupinu představuje takový trn v oku, že jejích přibližně 1 250 členů (!) nejspíše již několik měsíců v řadě nespí. Vlastníky aut se žlutými výlisky na přídích tak veřejně kritizují a zesměšňují, a to nikoliv jen na sociálních sítích, došlo i na osobní útoky.

Zajímavé rovněž je, že jakkoliv skupina vůči „provinilcům“ vyhrazuje, zároveň na nich i vydělává. Někteří členové, kteří Charger nebo Challenger vlastní, totiž ony výlisky prodali za 50 až 60 dolarů (1 140 až 1 360 Kč), takže sami podporují jejich instalaci na další vozy. Dané doplňky navíc nekupují jen majitelé vozů značky Dodge, žluté ozdoby se již nastěhovaly také na různé modely Subaru, Hondy i vozy dalších výrobců.

Z primitivních plastových výlisků je tedy zjevně spousta lidí na větvi a dokonce již padly návrhy, aby Dodge tento doplněk začal nabízet i v různých barevných variacích. Pokud se to stane, pak se o kritiky téhož začne nejspíše pokoušet mrtvice. Přitom jde opravdu o hloupost, kterou snad není tak těžké tolerovat, ať už se nám líbí nebo ne.


Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 1 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 01Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 2 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 02Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 3 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 03Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 4 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 04Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 5 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 05Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 6 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 06
Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 7 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 07Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 8 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 08Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 9 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 09Je fascinující, kolik lidí nemůže vystát primitivní úpravu předních partií Dodgů - 10 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 10
Dráždí vás žluté plastové výlisky, jež mají Dodge Charger a Challenger chránit při převozu a které někteří lidé na svých autech nechávají? Nejspíše nikoliv a možná je i shledáte zajímavými. Ovšem ne každý dokáže být tak benevolentní

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše