Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání

(+ videa) Maďarsko je zřejmě pro supersporty z ČR a SR zakleté. Havaroval tam první český Huracán, nyní i jediné slovenské LaFerrari.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání

31.10.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Maďarsko je zřejmě pro supersporty z ČR a SR zakleté. Havaroval tam první český Huracán, nyní i jediné slovenské LaFerrari.

Tip: Podívejte se také na video se samotnou nehodou, stala se docela nepochopitelně.

První české LaFerrari se do rukou svého majitele dostalo již před rokem. Tehdy jsme i s ohledem na nelichotivou bilanci majitele s předchozími stroji maranellské značky doufali, že nám tu chvíli vydrží a pokud víme, českému superstroji italské provenience se do dnešního dne nic vážného nepřihodilo. Majitel jediného takového vozu na Slovensku ale o podobném štěstí hovořit nemůže - pouhý měsíc po jeho převzetí s ním ne zrovna lehce havaroval.

Jak „moc je vůz slovenský”, není zcela jasné. Víme jen bezpečně, že jde o první auto se slovenskou registrací, které bylo koncem letošního září předáno majiteli budapešťským zastoupením značky. Dočasná registrace byla skutečně slovenská a ta standardní též. „Zdravé” auto při předání můžete vidět níže, že mělo to nabourané slovenské RZ potvrdili očití svědci. A z fotek je také zřejmé, že za jeho volantem seděl stejný člověk, který si jej minulý měsíc přebíral. Někteří ale hovoří o Italovi žijícím v Maďarsku a pouhých daňových důvodech slovenské registrace - je-li to pravdou, nevíme, minimálně po formální stránce ale o první LaFerrari registrované na Slovensku šlo.

Nehoda se majiteli přihodila v Budapešti v ulici Fiastyúk, kde podle vlastních slov zaznamenaných maďarskými médii přecenil přilnavost studených pneumatik krátce po startu a ztratil kontrolu nad vozem. Jak přesně, nevíme, narazil ale do třech aut zaparkovaných u kraje silnice a své LaFerrari docela výrazně poškodil. Nebyla to nehoda fatální pro vůz, natož pak pro kohokoli živého, cena opravy ale jistě bude nemalá, však jde o auto s pořizovací hodnotou v řádu desítek milionů Kč, které se dnes jako „ojeté” prodává i za ceny okolo 100 milionů korun.

Že se nehoda stala v Maďarsku, je poněkud varující - možná si ještě vzpomenete na děsivou nehodu jednoho z prvních českých Huracánů tamtéž. Jestli je Maďarsko pro česko-slovenské supersporty zakletou zemí, nechceme spekulovat, pro jistotu bychom ale pro výlet volili jiné destinace.

Nehoda tak výjimečného stroje je nicméně hodná pozornosti i bez podobných konotací, však zdokumentovaných karambolů se zatím odehrálo jen pár, vzhledem k výjimečnosti vozu pochopitelně. Tato má svou povahou blízko k prvnímu „LaCrashi”, zatím nejvážnější karambol se pak přihodil jednomu Číňanovi.

Jak jsme již zmínili, toto jistě nebude pro vůz konečná a svět kvůli budapešťskému incidentu o žádný z 499 strojů s 963 koňmi výkonu jistě nepřijde. Ostatně, byla by to škoda, už pohled na poškozené LaFerrari je poněkud trýznivý. Další detaily zjišťujeme, na havarovaný vůz „předtím a potom” se zatím podívejte v přiložené galerii, ve funkčním stavu jej zachytilo i pár videí...


Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 1 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 01Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 2 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 02Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 3 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 03Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 4 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 04Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 5 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 05Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 6 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 06Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 7 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 07Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 8 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 08Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 9 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 09Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 10 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 10Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 11 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 11Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 12 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 12Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 13 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 13Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 14 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 14Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 15 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 15Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 16 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 16Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 17 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 18
Poškození havarovaného LaFerrari naštěstí není fatální, o banalitu ale už nejde

Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 18 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 01Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 19 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 02Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 20 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 03Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 21 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 04Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 22 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 05Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 23 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 06Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 24 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 07Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 25 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 08Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 26 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 09Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 27 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 10Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 28 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 11Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 29 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 12Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 30 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 13Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 31 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 15Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 32 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 16Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 33 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 17Jediné slovenské LaFerrari havarovalo, jen měsíc po předání - 34 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 18
Majitel si vůz převzal teprve minulý měsíc

Zdroje: Facebook, Autogespot

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.