Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně

(video) Majitel vozu asi nepřeháněl, když nehodu sváděl na studené pneumatiky. Vypadá to ale spíše na kluzké místo na silnici.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně

4.11.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(video) Majitel vozu asi nepřeháněl, když nehodu sváděl na studené pneumatiky. Vypadá to ale spíše na kluzké místo na silnici.

O víkendu jsme vám přinesli záběry havarovaného LaFerrari, které bylo poškozeno při nehodě v Budapešti. Výjimečná událost by to byla za všech okolností, neboť zdokumentovaných nehod jednoho ze tří špičkových hypersportů bylo dosud minimum a krom té těžké čínské šlo vesměs o drobné karamboly. Tato je pro nás ale zajímavá ještě z jiného důvodu.

Jednalo se totiž o vůbec první LaFerrari registrované na Slovensku. Nejsme si tedy jisti, jak moc má se Slovenskou republikou společného jeho majitel a jak často se tam vůz jako takový vyskytuje, jeho prvenství mezi nejlepšími Ferrari registrovanými u našich východních sousedů je ale nezpochybnitelné. A pochopitelně, pikantním celý příběh činil i fakt, že majitel si auto převzal od budapešťského dealera značky před pouhým měsícem.

Leccos jsme věděli o samotném autě, viděli následky nehody, ale nebylo zcela jasné, jak k samotné nešťastné události došlo. Teď už víme i to, neboť internetem začalo kolovat video, které celou nehodu zachycuje. Jeho původ je nejasný, neboť jde zjevně o nepříliš kvalitní záběry promítání původního videa na obrazovce jiného zařízení, o jeho autenticitě ale nemůže být pochyb. A stejně tak je z něj zřejmé, co se o víkendu v Maďarsku stalo.

Majitel vozu a řidič v jedné osobě záhy po karambolu místnímu tisku sdělil, že po vyjetí dostal smyk a jako příčinu spatřoval studené pneumatiky. Mohlo to znít jako výmluva, leckdo tušil nějaké divoké kousky v centru města, podle všeho ale majitel nic šíleného nepředváděl.

Jeho chyba to byla v každém případě, z videa je ale patrné, že po změně jízdního pruhu zřejmě pouze příliš přidal plyn a vůz se záhy dostal do obtížně korigovatelného smyku. Mohlo to být i dílem nezahřátých pneu, tady to ale vypadá, jako by se každá z pneumatik poháněné osy dostala na povrch s výrazně odlišnou trakcí. A za to asi samotné „gumy” vinit nepůjde, viděli bychom to spíše na kluzké místo na silnici, třeba jen vlhkou bílou čáru mezi jízdními pruhy. A je pochopitelně zvláštní, že vůz počínající smyk nezkorigoval „sám”. Že by si řidič hned po vyjetí vypnul stabilizační systémy?

Buď jak buď není snadné příčinu nehody snadné pochopit, neboť se stala na rovné silnici při jízdě prakticky rovně a pouze možná příliš horlivé snaze akcelerovat - to by řidič nebo elektronika měla být s to rychle pochytit. Však se na video podívejte a posuďte sami, třeba na nepříliš kvalitních záběrech uvidíte něco, co jsme my přehlédli...

Fotografie havarovaného slovenského LaFerrari


Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 1 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 01Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 2 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 02Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 3 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 03Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 4 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 04Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 5 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 05Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 6 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 06Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 7 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 07Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 8 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 08Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 9 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 09Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 10 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 10Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 11 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 11Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 12 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 12Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 13 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 13Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 14 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 14Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 15 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 15Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 16 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 16Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 17 - Ferrari LaFerrari slovenske crash 18

Fotografie slovenského LaFerrari při a po předání majiteli

Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 18 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 01Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 19 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 02Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 20 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 03Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 21 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 04Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 22 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 05Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 23 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 06Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 24 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 07Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 25 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 08Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 26 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 09Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 27 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 10Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 28 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 11Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 29 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 12Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 30 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 13Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 31 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 15Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 32 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 16Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 33 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 17Takhle se stala nehoda slovenského LaFerrari, dost nepochopitelně - 34 - Ferrari LaFerrari slovenske predani 18

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše