Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé

Replik drahých aut už jsme viděli spoustu, obvykle je ale bylo možné jasně rozeznat aspoň podle interiéru. V případě této repliky je originálu velmi blízká i jeho podoba.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé

2.5.2020 | Petr Prokopec

Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Replik drahých aut už jsme viděli spoustu, obvykle je ale bylo možné jasně rozeznat aspoň podle interiéru. V případě této repliky je originálu velmi blízká i jeho podoba.

Po vozech té či oné luxusní značky touží prakticky každý, dovolit si je ale může jen málokdo. A často nerozhoduje ani výše konta, třeba k limitovaným modelům Ferrari se jen tak nedostanou ani miliardáři. Italskou značkou se pak nechal inspirovat také Ford, který u novodobého GT hraje opravdu nedůstojnou šarádu. Jde však spíše jen o výjimky, povětšinou je limitem pouze ono tučné konto. Pokud ho ovšem nemáte, nemusíte věšet hlavu, existuje řešení, které je levné. Jakkoliv to ale neznamená, že by zároveň bylo jednoduché.

Řeč je o replikách, které na trhu figurují pomalu od chvíle, kdy něco jako drahé auto začalo existovat. Za tu dobu jsme si mohli prohlédnout ty povedenější i vyložené paskvily. Dnes tu ovšem máme pomalu absolutního krále, který by nejspíše dokázal zmást tvůrce originálu. Že přeháníme? Pak se schválně zadívejte na přiložené snímky Bentley Continental GTC. Poučené oko na první pohled odhalí, že proporce nejsou úplně v pořádku, Jenže člověk už musí být velký znalec, aby poznal, že se pod kapotou neskrývá technika ze skladů koncernu VW.

Dvoudveřový kabriolet má místo toho základ v Chrysleru Sebring druhé generace, která se vyráběla v letech 2000 až 2007. I americký vůz byl původně otevřeným dvoudvířkem, přičemž svými rozměry dokonce o chlup přesahoval britský originál. Na délku mu totiž naměříme 4 920 milimetrů, zatímco rozvor se natáhl na 2 692 mm. Bentley Continenal GTC přitom narostlo „pouze“ na 4 808 mm, mezi nápravami ale pro změnu disponuje 2 746 mm.

Z výše zmíněného vyplývá, že uvnitř repliky lze čekat o trochu méně místa než u britského kupé, jakkoliv vše je poněkud diskutabilní. Jak je totiž patrné z fotografií, vůz má o poznání tenčí sedadla než Bentley. Vzadu tak nejspíše cestující budou mít více prostoru pro nohy než u originálu. Ten je sice zahrne daleko větším luxusem, ovšem ani replika se v tomto ohledu nemá zač stydět a britský interiér skvěle imituje.

Suma sumárum tak lze vlastně asi největší problém hledat v hnacím ústrojí, neboť tam, kde Continental GTC šestilitrovým dvanáctiválcem či čtyřlitrovým osmiválcem, najdete u repliky 2,7litrový šestiválec. Jeho 203 koní pak navíc míří jen na přední kola, a to ještě přes pouze čtyřstupňový automat. Jízdní dynamika tak rozhodně nebude oslňující, na druhou stranu podstatou kabrioletu nejsou sprinty na stovku, ale spíše pro „kochání se“.

Lze tak už jen dodat, že replika je momentálně k mání, a to za 17 950 Eur (cca 486 440 Kč). Na ojetý Chrysler jde samozřejmě o pořádně tučnou sumu, a to i přesto, že má najeto pouze 96 600 km. Ovšem na druhou stranu, pravé Bentley pořídíte minimálně třikrát dráže. A je opravdu třeba uznat, že tento přepracovaný Sebring se mu velmi přibližuje. A pokud nikoho nenecháte nahlédnout pod kapotu, řada lidí vám autenticitu uvěří.


Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 1 - Bentley Continental GTC replika na prodej 01Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 2 - Bentley Continental GTC replika na prodej 02Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 3 - Bentley Continental GTC replika na prodej 03Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 4 - Bentley Continental GTC replika na prodej 04Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 5 - Bentley Continental GTC replika na prodej 05Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 6 - Bentley Continental GTC replika na prodej 06Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 7 - Bentley Continental GTC replika na prodej 07Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 8 - Bentley Continental GTC replika na prodej 08Jedna z nejpovedenějších replik drahého auta je k mání, za zlomek vypadá jako pravé - 9 - Bentley Continental GTC replika na prodej 09
Chcete levné Bentley Continental GTC? Replika postavená na bázi Chrysleru Sebring je skvělou odpovědí na vaše přání

Zdroj: Mobile.de

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše