Jeremy Clarkson si na Twitteru otevřel ústa na policii, se zlou se potázal

Nářky slavného novináře a moderátora lze chápat, tentokrát si ale velké zastání nenašly. Kritizoval totiž příliš dlouho trvající uzavírku silnice po smrtelné nehodě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jeremy Clarkson si na Twitteru otevřel ústa na policii, se zlou se potázal

11.6.2019 | Petr Prokopec

Jeremy Clarkson si na Twitteru otevřel ústa na policii, se zlou se potázal

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nářky slavného novináře a moderátora lze chápat, tentokrát si ale velké zastání nenašly. Kritizoval totiž příliš dlouho trvající uzavírku silnice po smrtelné nehodě.

Jeremy Clarkson není znám jen jako úspěšný moderátor a novinář, ale rovněž jako člověk, jehož jazyk je často ostřejší než meč. Tentokráte ale podle některých svými slovy přestřelil. Bývalá hvězda Top Gearu totiž v pátek zamířila na svůj účet na Twitteru, kde se rozhodla kritizovat práci policie. Ta totiž dle Jeremyho neotevřela dostatečně rychle silnici v západním Londýně, kde se odehrála nehoda s fatálními následky, kvůli čemuž zřejmě Clarkson skončil v zácpě. A šťastný z toho zjevně nebyl.

„Drahá policie, vím, že se minulou noc ve čtvrti Hammersmith odehrála ošklivá nehoda, ale jak může tak dlouho trvat, než se silnice znovu otevře?“ uvedl Clarkson na sociální síti. Jeho nářky obecně chápeme, policie často omezuje či zcela zastavuje provoz kvůli drobným nehodám s nesporným viníkem, které stačí rychle zdokumentovat a nabouraná auta odklidit na stranu. Jenže tento případ byl komplikovanější.

Clarkson se tak dočkal možná vůbec největší kritiky ve svém životě. Nehoda byla údajně následkem ilegálního závodu devíti aut. Ten ale neskončil odmávnutím šachovnicového praporku, nýbrž „sestřelením“ vozu 70letého muže, který na místě podlehl svým zraněním. Jeho žena pak skončila v nemocnici.

Policie přímo na místě zatkla dva muže a jednu ženu a začala s ohledáváním místa činu. Právě to ovšem Clarkson kritizuje. Dle jeho názoru totiž sice incident „je hrozný, ale jakmile byla vyřešena všechna zranění, prioritou číslo jedna je otevření silnice.“ Ani pro takový postoj ale nenašel zastání.

Clarksonovi se tak v reakci na jeho komentáře ozvalo množství lidí, kteří mu dávají vesměs palec dolů. Samotná policie pak skrze detektiva Andyho Coxe uvedla, že „ošklivá nehoda, kterou zmiňujete, vyústila ve smrtelné zranění. Jako hlavní detektiv vždy vyžaduji, aby vyšetřovatelé na místě činu zabezpečili co nejvíce stop. To trvá tak dlouho, jak je to nezbytně nutné. Chceme, aby silnice byly průjezdné, ale doufám, že chápete, že naší prioritou je vše co nejlépe vyšetřit.“

Jen u této odpovědi ale policie nezůstala. Zároveň Clarksonovi i nabídla, aby nějaký čas jezdil s policejními hlídkami právě na místo nehod, aby tak sám viděl, s čím mají muži a ženy zákona co do činění. Nepředpokládáme, že by zrovna to Clarksona dojalo, vše tak můžeme uzavřít tím, že pravda bude jako obvykle někde uprostřed - policie nezřídka blokuje při řešení nehod provoz déle, než by musela, v některých případech ale zkrátka není zbytí. A zdá se, že Clarkson si ke své kritice vybral právě jeden z takových...


Jeremy Clarkson si na Twitteru otevřel ústa na policii, se zlou se potázal - 1 - Jeremy Clarkson Hammersmith crash 01Jeremy Clarkson si na Twitteru otevřel ústa na policii, se zlou se potázal - 2 - Jeremy Clarkson Hammersmith crash 02Jeremy Clarkson si na Twitteru otevřel ústa na policii, se zlou se potázal - 3 - Jeremy Clarkson Hammersmith crash 03
Clarkson se v rozhodl vytáhnout na internet s kritikou příliš dlouho trvajících řešení dopravních nehod ze strany policie, nejlepší případ si ale nevybral - naštval své příznivce i policisty

Zdroj: Jeremy Clarkson@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše