K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus

Už konstrukce řadicí páky naznačuje, že tohle bude něco chlapáckého a vskutku - s tímto autem můžete táhnout až 8 tun těžký přívěs. Je to podle všeho poslední nový kus Ramu 3500 s manuálem na celém světě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus

14.6.2019 | Petr Miler

K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus

/

Už konstrukce řadicí páky naznačuje, že tohle bude něco chlapáckého a vskutku - s tímto autem můžete táhnout až 8 tun těžký přívěs. Je to podle všeho poslední nový kus Ramu 3500 s manuálem na celém světě.

Příznivcům ručního řazení v posledních letech pšenka opravdu nekvete. Chcete nové luxusní auto s manuálem? Nemáme. Chcete opravdu výkonný nový sedan, kombík nebo SUV s manuálem? Nemáme. Chcete nekompromisní sportovní auto s manuálem? Ano, to by se našlo. Třeba Porsche 911 GT3, když prodávajícímu zaplatíte o několik set tisíc nad ceníkovou cenou, protože jinak budete muset čekat několik let, než Porsche začne vyrábět novou generaci a dojde na vás řada po všech klientech s 50 auty této značky ve sbírce.

Manuál je zkrátka ve všech neobyčejných autech, zejména těch jakkoli výkonnějších, velmi ohroženým druhem. Proto stojí za pozornost, když se v prodeji objeví některý ze zachovalých starších vozů, které manuál mají, nebo dokonce nový exemplář stroje, který už se nedělá a dělat nebude. A dnes vám ukážeme jeden právě takový.

Jde o u nás velmi exotický, ale o to zajímavější vůz - Ram 3500 Laramie. Je to velký, hlavně k tahání přívěsů uzpůsobený pick-up vybavený obřím dieselem 6,7 V8 o výkonu 350 koní a točivém momentu atakujícím metu 1 000 Nm. V takovém autě byste tak nějak přirozeně čekali automatické řazení, ale ouha, Laramie se až do loňska dělal i s šestistupňovým manuálem. Je to výsměch do tváře všem, kteří tvrdí, že manuál už je od určitého počtu Newtonmetrů nemyslitelná věc - tady se i s jinde nedostupnou porcí vypořádává bez potíží.

Těžko najít bláznivější moderní auto s manuálem, v kontextu výše zmíněného je tento Ram zjevením. Však si představte stále ještě více osobní vůz než náklaďák, za který můžete připřáhnout až 8 tun nákladu a při jízdě s ním si vesele řadit. Jistě, je to lákadlo jen pro fundamentalisty, ale právě takovým doba nepřeje a v podobných nabídkách musí hledat spásu.

Vůz stojí v americkém Bathu v Pennsylvánii a podle dealerské aplikace mateřského Chrysleru je to úplně poslední nový kus v USA. Současný prodejce si je vědom jeho výjimečnosti, všimněte si nápisu na bočním skle, přesto asi nečeká, že s ním udělá velké štěstí - zájem o manuály je u podobných aut minimální. Cena tak není nikterak přemrštěná, požadovaná částka 64 930 USD (1,47 milionu Kč) je dokonce kousek pod původní ceníkovou cenou.

Pokud tedy chcete vůz, kterým dáte okolí jasně najevo, že ruční řazení je pro vás nade vše, těžko uděláte s jiným autem více štěstí - tohle je exot mezi exoty, poslední skaut svého druhu. Dovoz z USA cenu o něco zvedne, ale co by člověk nedal za pocit jedinečnosti...


K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus - 1 - Ram 3500 Laramie novy manual prodej 01K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus - 2 - Ram 3500 Laramie novy manual prodej 02K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus - 3 - Ram 3500 Laramie novy manual prodej 03K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus - 4 - Ram 3500 Laramie novy manual prodej 04
Poslední nový velký pick-up s manuálním řazením je na prodej v Pennsylvánii

K mání je asi nejbláznivější moderní auto s manuálním řazením, poslední nový kus - 5 - Ram 3500 Laramie novy manual prodej 05
Prodejce dává jeho výjimečnost najevo, přesto z jeho prodeje nečeká žádné terno

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše