K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem

V průběhu let od Schumiho tragické nehody už jsme mohli pochopit, že aut v životě koupil a používal obrovské kvantum. A nyní se dozvídáme o dalším. Ačkoli jako pilot Ferrari kvůli svým reklamním povinnostem nesměl používat jiné sporťáky, dostal se i k tomuto vzácnému Porsche. Teď je k mání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem

29.6.2022 | Petr Prokopec

K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem

/

Foto: Roock Sportsystem, publikováno se souhlasem

V průběhu let od Schumiho tragické nehody už jsme mohli pochopit, že aut v životě koupil a používal obrovské kvantum. A nyní se dozvídáme o dalším. Ačkoli jako pilot Ferrari kvůli svým reklamním povinnostem nesměl používat jiné sporťáky, dostal se i k tomuto vzácnému Porsche. Teď je k mání.

Představovat Michaela Schumachera je něco jako chodit s dřívím do lesa. Německou legendu zná snad každým, zejména díky jeho stále rekordním sedmi titulům mistra světa Formule 1. Slavný závodník ovšem začal koketovat s motorsportem daleko dříve. Již v šesti letech vyhrál šampionát v motokárách. Tu mu jeho otec sestavil z různých dílů, oproti konkurenci tak neměl k dispozici zrovna prvotřídní techniku. Naplno se tak začal projevovat jeho talent, který postupně vedl k nemalému majetku. Kromě luxusních usedlostí přitom Schumi nepřekvapivě nakupoval i rychlá auta.

Asi nejznámějším vozem německého šampiona je žluté Bugatti EB110, které si pořídil na začátku roku 1994. De facto s ním tak předčasně oslavil první titul, který v této sezóně získal. V té době ještě jezdil za Benetton, se kterým se mistrem světa stal i o rok později. Následně přestoupil k Ferrari, které v dané době bylo spíše na kolenou než na výsluní. I tak měla italská stáj řadu podmínek, jež Schumi musel podepsat. Jednou z nich bylo, že nebude nakupovat auta jiných značek než ta, která pochází od koncernu Fiat.

Minulost na moment opustíme a přeneseme se do současnosti. Do prodeje totiž zamířilo Porsche Carrera GT, které patřilo právě německému závodníkovi. Německá automobilka přitom s jeho výrobou začala v roce 2003, kdy Schumi získal svůj předposlední titul. Znovu se tak stalo v barvách Ferrari, jehož podmínky se nezměnily. Kvůli tomu tak slavný pilot musel přistoupit k jistému triku - oficiálně si auto koupil jeho manažer Willi Weber, na kterého byl desetiválcový supersport i zaregistrován.

Podle prodávajícího je to dobře zdokumentovaný fakt. Používání tohoto Porsche ze strany Schumiho mají deklarovat nejen iniciály nalepené na zadním víku, ale i obraz jeho helmy na koženém pouzdře uživatelské příručky. Mimo to je pak jeho jméno zmíněno i v mnoha dokumentech, které jsou součástí balíčku. Kolik z najetých 14 207 kilometrů na něj ovšem připadá, je nejisté. Po jeho nehodě jej totiž používal sám Weber, stejně jako dosavadní majitel.

Nízký nájezd nicméně zaručuje příkladný stav, navíc po najetí 14 tisíc kilometrů vůz prošel prohlídkou v servisu značky. Zda došlo na výměnu spojky, bohužel nevíme. Pokud však ano, pak nový vlastník před sebou bude mít několik tisíc bezproblémových kilometrů, než bude muset na její výměnu, která opravdu není levná. S ohledem na prvního majitele bychom se však nedivili, kdyby tato Carrera GT po prodeji zamířila do klimatizované garáže, ve které i zůstane.

Lze už jen dodat, že vůz je vyveden v černé barvě, a to zvenčí i uvnitř. Disponuje pak řadou továrních doplňků, jako je třeba zakázková sada zavazadel. Ani v tomto případě ale bohužel již nemůžeme posloužit informací, zda je Schumi někdy použil. Moc s tím ovšem nepočítáme, jakkoli se dá předpokládat, že nový vlastník je použije jako součást výstavky. Pokud má navíc k dispozici ještě Schumiho helmu, kombinézu a figurínu, pak skutečně může závodní legendu uctít se vším všudy.


K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 1 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 01K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 2 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 02K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 3 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 03K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 4 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 04K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 5 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 05K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 6 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 06K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 7 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 07K mání je auto Michaela Schumachera, které nesměl mít, k jeho vlastnictví si tak pomohl trikem - 8 - Porsche Carrera GT Michael Schumacher 08
Porsche Carrera GT si Michael Schumacher pořídil skrze svého manažera Willyho Webera, který byl oficiálně jeho majitelem. Německý závodník totiž kvůli svým závazkům k Ferrari nemohl superstroj německé automobilky koupit osobně, aniž by porušil podmínky své smlouva s Ferrari. Foto: Roock Sportsystem, publikováno se souhlasem

Zdroj: Roock Sportsystem

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.