K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou

Je to jednak pozoruhodný návrat do minulosti, jen o to tu ale nejde. Nabídka škodovky od té doby v některých ohledech prořídla a do Scoutu už si od dob jeho předchozí generace nemůžete pořídit manuální převodovku. Tento ji ještě má.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou

7.12.2021 | Petr Miler

K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou

/

Foto: Skoda Autohaus Liebe, publikováno se souhlasem

Je to jednak pozoruhodný návrat do minulosti, jen o to tu ale nejde. Nabídka škodovky od té doby v některých ohledech prořídla a do Scoutu už si od dob jeho předchozí generace nemůžete pořídit manuální převodovku. Tento ji ještě má.

Označení Scout už v nabídce Škody zdomácnělo, někdo s ním ale musel začít. Byla to nepřekvapivě Octavia, která v takto pojmenovaném provedení dorazila v roce 2006 coby odpověď na už tehdy bující zájem o SUV. Žádné takové auto tehdy česká značka nenabízela (Yeti dorazil až v roce 2009) a byť nemáme k dispozici přesné prodejní statistiky právě tohoto derivátu, z jeho tehdejšího výskytu na silnicích se zdálo, že se mu špatně nevede.

Tomu ostatně nasvědčuje i fakt, že postupně dostal dva nástupce, stejně jako několik dalších bratříčků v portfoliích ostatních modelů. Dnes působí Scout trochu jako přežitek - lidé podle nás buď chtějí SUV, nebo chtějí „normální” auto a narazit na Octavii IV Scout v provozu je celkem rarita. Pokud vám ale k srdci přirostla ta původní, máte nyní možnost koupit si ji jako skoro novou.

Minimálně jetý exemplář v jedné z nejlepších možných specifikací totiž nabízí jeden z oficiálních dealerů značky. Nezachoval jej do dnešních dnů sám prodejce, jde o vůz po prvním soukromém majiteli, který s ním od roku 2012 (jde tedy o kousek ze samého závěru produkce v už faceliftovaném provedení) najel pouhých 18 062 km. S autem navíc celou dobu jezdil na servisní prohlídky a zjevně se o něj pěkně staral, zdá se téměř netknuté.

Co je také zajímavé, zvolil později už nedostupnou specifikaci. Jednak jde o slušně vybavené provedení, ale to Scouty bývají, především se ale jedná o verzi s vrcholným motorem 1,8 TSI o 160 koních, pohonem 4x4 (jinak to u Scoutu ani nejde) a manuální převodovkou. Taková kombinace později z nabídky Scoutu vypadla a nikdy se do ní nevrátila. I dnes pořídíte tento vůz jen s automatickými převodovkami, což nevyhovuje těm, kteří se pouští do odvážnějších terénních hrátek.

Před sebou máme tedy docela slušný relikt, sběratele ale asi neohromí. Někoho, kdo chce auto na ježdění, by ovšem mohl - za 16 990 euro, tedy asi 432 tisíc Kč, je to stále zánovní auto s velmi aktuální technikou i komfortní výbavou za cenu, za kterou nekoupíte ani lepší Scalu. Natož pak novou Octavii Scout, ta vás ve srovnatelné verzi bude stát 2,5krát tolik.


K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 1 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 01K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 2 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 02K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 3 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 03K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 4 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 04K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 5 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 05K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 6 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 06K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 7 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 07K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 8 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 08K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 9 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 09K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 10 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 10K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 11 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 11K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 12 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 12K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 13 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 13K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 14 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 14K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 15 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 15K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 16 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 16K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 17 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 17K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 18 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 18K mání je dodnes nejetá, původní Škoda Scout. Má techniku, kterou novější verze už nenabídnou - 19 - Skoda Octavia Scout 2012 nejeta prodej 19
Původní Scout ve stavu zánovního auta už se v prodeji nevídá, tento může být váš s pouhými 18 tisíci najetými km ve zjevně perfektním stavu. Foto: Skoda Autohaus Liebe, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.