KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem

Pontiac Trans Am přímo od tvůrců KITTa a Michaela Knighta je na prodej v dobročinné aukci. Cena se může vyšplhat i za odhadovaných 3,7 milionu Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem

22.5.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem

/

Pontiac Trans Am přímo od tvůrců KITTa a Michaela Knighta je na prodej v dobročinné aukci. Cena se může vyšplhat i za odhadovaných 3,7 milionu Kč.

Prakticky přesně před rokem aukční síň Julien’s Live nabídla v aukci Pontiac Trans Am, který celý svět zná díky televiznímu seriálu Knight Rider pod přezdívkou KITT. Nešlo ovšem o vůz, se kterým by filmaři měli cokoli společného, nýbrž napodobeninu, kterou kdysi herci Davidu Hasselhoffovi věnovala jeho fanynka. Jelikož jej však herecký idol několik let vlastnil, vyšplhala cena daného kousku na více než tři miliony korun.

Pokud jste tuto příležitost promeškali, nemusíte zbytečně truchlit. Momentálně totiž míří do aukční síně Christie’s ten pravý KITT. Tedy pravý, nabízející o něm hovoří jako o „originální a přesné replice”, mělo by jít tedy o auto stvořené těmi, kteří Michaelu Knightovi a spol. vdechli život a to přesně v podobě, v níž si zahrál v seriálu. Akorát tento konkrétní kus se v něm neobjevil. Přesto tu máme nejen ikonickou příď s pulsujícími světlomety, ale rovněž i hlasový modul, který zahrnuje řadu hlášek namluvených přímo Williamem Danielsem. To jsou finesy, které jakákoli fanouškovská napodobenina bude nutně postrádat.

Kromě toho tu máme Hasselhoffův podpis na palubní desce, který má jen deklarovat autenticitu, slavný herec navíc vůz osobně řídit. I těchto důvodů je vskutku překvapivé, že vyvolávací cena byla stanovena na pouhých 10 000 USD (cca 246 500 Kč). Aukční síň Christie’s ovšem počítá s tím, že za takový pakatel vůz svého majitele nezmění, místo toho by částka odklepnutá dražebním kladívkem měla narůst k 150 000 USD (3,7 mil. Kč). A i to je zřejmě střízlivý odhad, uvážíme-li konečnou cenu výše zmíněné napodobeniny.

Není to přitom jediný artefakt, který bude nabízen aukční síní u příležitosti zahájení rallye Gumball 3000. Mimo to jsou v nabídce i jezdecké rukavice Lewise Hamiltona, přičemž jejich budoucí majitel získá zároveň dva VIP lístky na jakoukoliv letošní Velkou cenu, kdy bude hostem týmu Mercedes AMG F1. Rozhodně však nejde o levnou položku, neboť již nyní je nabídka na 3 500 USD (86 500 Kč).


KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem - 1 - KITT skutecny vuz filmaru 01KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem - 2 - KITT skutecny vuz filmaru 02KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem - 3 - KITT skutecny vuz filmaru 03
KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem - 4 - Lewis Hamilton rukavice 01KITT z Knight Ridera jde do aukce, i s funkčním hlasovým modulem - 5 - Lewis Hamilton rukavice 02
Aukční síň Christie's momentálně nabízí slavného filmového KITTa či kupříkadu řidičské rukavice Lewise Hamiltona

Zdroj: Christie's

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše