Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech

(+ videa) Hyundai i30, i40 a také Kia Cee'd odešly z losího testu s velmi špatným výsledkem. První Honda Civic je pokořila o masivních 12 kmh.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech

4.9.2015 | Marek Bednář | 43 příspěvků

Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech

/

(+ videa) Hyundai i30, i40 a také Kia Cee'd odešly z losího testu s velmi špatným výsledkem. První Honda Civic je pokořila o masivních 12 kmh.

Losí test je velmi náročná zkouška pro ovladatelnost auta v nejširším slova smyslu. Z ničeho nic totiž začnete v ne zrovna nízké rychlosti prudce zatáčet, napřed tam, pak zase zpátky. Testuje všechno - pneumatiky, podvozkové díly, řízení, elektroniku. A třebaže se říká, že moderní auta jsou všechna stejná, v tomhle případě - a i v řadě jiných - to vážně neplatí.

Ze Švédska pocházela zpráva, že nový Ford Focus v tomhle testu naprosto propadl. Někdejší volba nadšeného řidiče mezi kompakty je dnes drtivě poražena třeba Nissanem Pulsar, což není vůbec etalon, a také obyčejným Seatem Toledo, tedy přeznačkovanou Škodou Rapid. Toledu pomohla jeho přetáčivost, charakteristika často označovaná jako nebezpečná.

Schéma losího testu


Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 1 - Losi testy Teknikens Varld kombi schema2
Pokud se vám losí test líbí a chtěli byste něco takového zkusit s vlastním autem, máme tu i schéma, jak jsou kužely při testu postavit. Stačí tak najít bezpečné místo a jít na to

Podobně odlišné výsledky vidíme v dalším losím testu Teknikens Värld, tentokrát kombíků různých tříd; jak vidno v tabulce na konci tohoto článku, je tu Renault Clio Grandtour, ale i Audi A6 Avant. Tahle dvě auta zrovna nejsou moc výjimečná, zato Civic Tourer ano - je na špici, jak se dalo čekat, protože podvozek tohoto auta je vynikající. Velmi dobře si vede také Volkswagen Golf, Toyota Auris nebo BMW řady 3.

Drtivě poražena odchází Korea, jejíž tři auta v tomhle testu obsadila tři poslední místa. Kia Cee'd SW je poslední s rychlostí 64 km/h - to je o celých 12 km/h méně, než s jakou rychlostí to zvládl Civic. Hyundai i30 kombi nezvládne losí test rychleji než v 65 km/h, i40 kombi končí na 66 km/h. Nepříjemně překvapit může také přítomnost Jaguaru u dna tabulky, výsledek Octavie je přesně průměrný.

Kia cee'd SW

Nejhorší kombík z tohoto testu zvládl losí test při 64 km/h, cokoliv více bylo nad jeho síly. V 70 km/h letí mimo trať tak divoce, že se kameraman či fotograf neubrání smíchu, jak je slyšet na videu. V 68 km/h to už je lepší, auto zůstalo na silnici, ale až při 64 km/h se vejde mezi kužely. Na pneumatiky to přitom moc svádět nemůže, má obuty Continentaly ContiPremiumContact 5 o rozměru 205/55 R16.

Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 2 - korejci propadli v losim testu 01 ceedKorejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 3 - korejci propadli v losim testu 02 ceedKorejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 4 - korejci propadli v losim testu 03 ceed
Zleva 70 km/h, 68 km/h a 64 km/h

Hyundai i30 kombi

Sedmdesátikilometrová rychlost je pro i30 zoufale hodně, není schopno se udržet na silnici. Porazí kužely na jedné straně a pak vyjede do pomyslné příkopy na straně druhé. 68 km/h je stále moc, i když se na silnici už udrží; až při 65 km/h testem projde. Má obuty pneumatiky Hankook Ventus Prime 2 o rozměru 225/45 R17.

Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 5 - korejci propadli v losim testu 04 i30Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 6 - korejci propadli v losim testu 05 i30Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 7 - korejci propadli v losim testu 06 i30
Zleva 70 km/h, 68 km/h a 65 km/h

Hyundai i40 kombi

Větší a modernější i40 je o něco lepší, stále je ale její rychlost hluboko pod průměrem. Při sedmdesátce je to katastrofa, při 68 km/h je to lepší jen o trochu, rychlost 66 km/h ale už tenhle větší kombík zvládá. Má obuty stejné pneumatiky jako i30 výše.

Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 8 - korejci propadli v losim testu 07 i40Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 9 - korejci propadli v losim testu 08 i40Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 10 - korejci propadli v losim testu 09 i40
Zleva 70 km/h, 68 km/h a 66 km/h

Mazda 6 Wagon

Pro srovnání tu máme kombík Mazdy 6, auto větší, nicméně stále nemusí být o tolik dražší, záleží na zvoleném motoru a výbavě. Je lehce nadprůměrná, zvládla test při 73 km/h s pneumatikami Bridgestone Turanza T001 o rozměru 225/45 R19. Při 70 km/h nevidíme ani náznak přetáčivosti a auto krásně poslouchá, ve vyšších rychlostech je vidět měkkost podvozku.

Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 11 - korejci propadli v losim testu 10 mazdaKorejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 12 - korejci propadli v losim testu 11 mazdaKorejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 13 - korejci propadli v losim testu 12 mazda
Zleva 70 km/h, 72 km/h a 73 km/h

Přehled všech výsledků zkoušených kombi

Korejská kombi zcela propadla v losím testu, jsou nejhorší ze všech - 14 - Losi testy Teknikens Varld kombi vysledky

Pro úplnost přidáváme ještě tabulku výsledků všech 24 testovaných kombíků. Jak stojí i výše, Octavia si vede z hlediska dosažené rychlosti průměrně, jinak je až v druhé polovině žebříčku. Fabia Combi už je ale velmi nadprůměrná, zvládla zkoušku v 73 km/h stejně jako Mazda výše. Hodnota vítěze, Civicu Tourer, činí 76 km/h.

Zdroj: Teknikens Värld

Marek Bednář

Diskuze 43 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše