Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše

Off-roady s pohonem 6x6 se v posledních letech staly symbolem velmi luxusního zboží, hlavně zásluhou Mercedesu. Nemusí jím však být, tato Niva z roku 2002 může být vaše za necelých 170 tisíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše

7.1.2019 | Petr Miler

Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše

/

Off-roady s pohonem 6x6 se v posledních letech staly symbolem velmi luxusního zboží, hlavně zásluhou Mercedesu. Nemusí jím však být, tato Niva z roku 2002 může být vaše za necelých 170 tisíc.

Ještě před pár léty by málokoho napadlo považovat auto s šesticí kol za něco exkluzivního, to ale platilo jen do chvíle, než na trh dorazil Mercedes G 63 AMG 6x6. Ačkoli neznalý by na první pohled mohl říci řekl, že jde o líný, užitkový stroj za pár set tisíc, realitou byl pravý opak. Mercedes do tohoto modelu napěchoval výkonný osmiválec s luxusní výbavou, výrobu omezil na 100 kusů, nalepil na něj cenovku 12 milionů Kč a voilà, nejen rozmařilí šejkové z Blízkého východu se mohli utlouci, aby jej měli.

Od té doby mají pick-upy s pohonem 6x6 pověst výjimečných aut, na které se svezlo i několik dalších výtvorů zejména od tuningových firem s adekvátně tučnými cenovkami. Pokud ale chcete takový vůz vlastnit, nemusíte být multimilionáři. V garážích nadšenců vzniklo i několik aut za zlomeček zmíněné sumy a dnes vám ukážeme jedno, které může být vaše docela levně.

Jeho základem se stala Lada Niva z roku 2002, dostupný off-road sám o sobě. V tomto případě dostal větší benzinový motor 2,4 z ruské dodávky Gazelle Next, který dává výkon 110 kW (150 koní). Silnější pohonná jednotka tu má jediný hlavní smysl - auto je delší, těžší a má třetí nápravu navíc, která je také poháněná. Je to zkrátka obdoba zmíněného Mercedesu 6x6, akorát za nesrovnatelně nižší cenu. Ruský majitel tento stroj nabízí se 100 tisíci ujetými km za cenu 500 tisíc rublů, tedy asi 167 tisíc korun.

Říká o něm, že je ve velmi dobrém stavu a vše na autě funguje, jak má. Dostalo výraznou žlutou barvu, černo-stříbrná kola jako z amerických off-roadů, korbu s rámem opět z Gazelle a velkou světelnou rampu. Zvenčí vůz vypadá i docela k světu, interiér se snad podomácku vyrobenými sportovními sedadly už není takový zázrak, ale... co byste chtěli za peníze, které u Mercedesu G63 AMG 6x6 dáte tak možná za jedno přezutí všech pneumatik.

Pokud byste měli zájem, pro auto si můžete zajet do Moskvy - výjimečně bychom v jeho případě neměli obavy, že s ním dojedete zpátky. Přihlásit jej do provozu v České republice nebo na Slovensku může být složitější, ale to už nechme na kreativitě případného kupce. Jisté je, že v provozu byste se s tímto malým-velkým monstrem jistě neztratili...


Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 1 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 01Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 2 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 02Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 3 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 03Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 4 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 04Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 5 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 05Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 6 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 06Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 7 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 07Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 8 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 08Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 9 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 09Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 10 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 10Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 11 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 11Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 12 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 12Lada Niva 6x6 je ruský Mercedes pro chudé, teď může být vaše - 13 - Lada Niva 6x6 prestavba prodej 13
Popis obrázku

Zdroj: Avito

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše