Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8

Laserovými světlomety si nakonec jako první posvítí zákazníci BMW. Osmičlenná skupina navíc může očekávat i větší rozsah paprsku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8

6.6.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Laserovými světlomety si nakonec jako první posvítí zákazníci BMW. Osmičlenná skupina navíc může očekávat i větší rozsah paprsku.

Soupeření mezi automobilkami není nic nového, ke srovnávacím testům ostatně sklouzávají i samotná média. Na stránkách Autoforum.cz jste si tak mohli přečíst třeba o souboji Škody Octavia RS se Subaru WRX STI nebo o řežbě koncepcí mezi Peugeotem RCZ a Subaru BRZ. Ani jedné ze zmíněných značek se ovšem v našem dnešním článku nebudeme věnovat, místo toho si posvítíme na Audi a BMW.

Obě německé značky se dostaly do křížku v oblasti laserových světlometů. Jako první jejich příchod ohlásilo BMW, to však mělo takto vybavené hybridní sporťáky i8 předávat až letos na podzim. Audi proto nelenilo a před měsícem představilo limitovanou edici supersportu R8 LMX, která počítala s 99 exempláři a do prodeje měla zamířit již v létě.

Tím by ovšem prvenství připadlo čtyřem kruhům, o čemž v Mnichově nechtěli ani slyšet. V centru BMW Welt tak byla uspořádána speciální ceremonie, během které bylo zákazníkům předáno prvních osm kusů modelu i8. Všechny samozřejmě měly na přídi namontované laserové světlomety, díky čemuž je válka u konce. A Mnichov v ní slaví vítězství.

My přitom jen můžeme dodat, že daná světla nabízejí majitelům hybridního sporťáku paprsek dosahující až do vzdálenosti 600 metrů, čímž BMW rovněž poráží automobilku z Ingolstadtu. Audi totiž již dříve uvedlo, že jeho lasery dosvítí „pouze“ na 500 metrů. V té době však světla zdobila koncept Sport Quattro, u R8 tak může být vše jinak.

Bližší podrobnosti o dosahu světelného paprsku ovšem značka se čtyřmi kruhy ve znaku nezmínila, ručičky vah se tedy definitivně přiklápí na stranu BMW. To přitom dodává, že laserové světlomety rovněž vyžadují o 30 procent méně energie než klasické LEDky. Navíc jsou mnohem kompaktnější a lehčí. Levné však nejsou ani u jedné značky.


Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8 - 1 - BMW i8 predani prvnich modelu 01Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8 - 2 - BMW i8 predani prvnich modelu 02Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8 - 3 - BMW i8 predani prvnich modelu 03Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8 - 4 - BMW i8 predani prvnich modelu 04Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8 - 5 - BMW i8 predani prvnich modelu 05Laserové války: BMW nakonec poráží Audi, už předalo první kusy modelu i8 - 6 - BMW i8 predani prvnich modelu 06
BMW předalo prvních osm exemplářů hybridního sporťáku i8. Všechny byly vybaveny laserovými světlomety, válku s Audi tak automobilka vyhrála

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše