Legendární Ken Block zemřel při nehodě, bylo mu teprve 55 let

Spekulace, které se nesly po síti v uplynulých hodinách, bohužel nelhaly. Jedna ze svérázných legend automobilového světa už není mezi námi. A je ironií osudu, že s automobily jeho smrt nemá nic společného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Legendární Ken Block zemřel při nehodě, bylo mu teprve 55 let

3.1.2023 | Petr Miler

Legendární Ken Block zemřel při nehodě, bylo mu teprve 55 let

/

Foto: Audi

Spekulace, které se nesly po síti v uplynulých hodinách, bohužel nelhaly. Jedna ze svérázných legend automobilového světa už není mezi námi. A je ironií osudu, že s automobily jeho smrt nemá nic společného.

Během uplynulé noci se na internetu začaly objevovat spekulace o smrti Kena Blocka. Nejprve jsem jim nevěnoval pozornost, neboť „zaručeně pravdivé” zprávy o skonu významných lidí se zejména po sociálních sítích šíří den co den, tato je ale bohužel pravdivá. Blockova rodina i společnost Hoonigan Industries, kterou založil, potvrdila, že slavný americký showman zemřel při nehodě ve městě Pak City v americkém Utahu.

Pokud se zajímáte o auta nejen jako o dopravní prostředky, tohoto muže vám jistě nemusíme představovat, osobně jsem jej ale zaznamenal ještě dříve, než ve světě čtyř kol začal něco znamenat. Block se v prvé řadě proslavil ve světě byznysu, neboť spoluzaložil firmu DC Shoes, která se nejprve zabývala skateboardingovou obuví a později i módou tohoto ražení vůbec. Sám Block se skateboardingu věnoval a jeho cit pro ovládání dopravních prostředků všeho druhu jej postupně posunul k rychlým autům, které jej proslavily především.

Až ve svých 36 letech začal navštěvovat rallyovou školu Tim O'Neilla a začal se věnovat automobilovým závodům. Tehdy jsem jej zaregistroval podruhé, neboť od roku 2005 vyhrál 16 z rallyových závodů amerického šampionátu, i když se účastnil jen 60 z nich. V tu dobu stále působil jako marketingový šéf DC Shoes a trvalo další tři roky, než ve své „dvojroli” přišel s myšlenkou bláznivých videí plných divokých driftů, které vstoupily do historie jako Gymkhana.

Právě ty jej učinily slavným po celém světě, neboť za uplynulých 14 let dal dohromady celou sérii těchto snímků. Naposledy se - už jako ambasador Audi - blýskl tzv. Electrikhanou, na které v podobném, třebaže méně poutavém duchu řádil s na zakázku vyrobeným elektrickým Audi S1 E-Tron Quattro Hoonitron. To byla ale poslední velká věc, kterou v životě udělal.

Ken B. měl zálibu ve všem rychlém, nevyjímaje motorky a sněžné skútry. Na motorky už dříve zanevřel pro jejich nebezpečnost, na skútrech ale dál jezdil, až dojezdil, bohužel. Úřad šerifa okrsku Wasatch v Utahu potvrdil, že Block včera v odpoledních hodinách amerického času zemřel poté, co se na sněžném skútru vydal na strmý svah, skútr se převrátil a zavalil jej. Následkům zranění podlehl na místě, bylo mu teprve 55 let.

„S nejhlubší lítostí můžeme potvrdit, že Ken Block dnes zemřel při nehodě na sněžném skútru. Ken byl vizionář, průkopník a ikona. A co je nejdůležitější, otec a manžel. Bude nám neuvěřitelně chybět,” potvrdila smutnou událost jeho firma Hoonitron Industries. A oznámení potvrdila i jeho manželka Lucy, která jej s třemi dětmi přežila.

S trochou nevhodného sarkasmu bychom dodali, že automobilové ikony by se neměly v zimě oddávat sněžným radovánkám, po Michaelu Schumacherovi je Ken Block další legendou automobilového světa, kterou tato záliba dostihla. Je vskutku ironií osudu, že Blocka po všech jeho divočinách stála život dovolenková vyjížďka na skútru, život ale bývá krutý. Nezbývá než mu poděkovat za vše dobré, co na tomto světě nechal. Budeš nám chybět, Kene!


Legendární Ken Block zemřel při nehodě, bylo mu teprve 55 let - 1 - Ken Block smrt 2023 leden 01Legendární Ken Block zemřel při nehodě, bylo mu teprve 55 let - 2 - Ken Block smrt 2023 leden 02Legendární Ken Block zemřel při nehodě, bylo mu teprve 55 let - 3 - Ken Block smrt 2023 leden 03
Ken Block se teprve nedávno dal do holportu s Audi, pro které začal vytvářet i zajímavá videa. Další už nepřijdou, Ken včera ve svých 55 letech zemřel. Foto: Audi

Zdroje: Hoonigan Industries, Wasatch County Sheriff's Office

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.