Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí

Tak trochu to připomíná snahy posun automobilismu jako takového. Na jednu stranu je to znovu to samé, nic ovšem nepřibylo a něco ubylo. Není divu, že reakce publika jsou vlažnější, než bývaly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí

26.10.2022 | Petr Prokopec

Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí

/

Foto: Audi

Tak trochu to připomíná snahy posun automobilismu jako takového. Na jednu stranu je to znovu to samé, nic ovšem nepřibylo a něco ubylo. Není divu, že reakce publika jsou vlažnější, než bývaly.

Ken Block není ani tak znám jako rallyový jezdec, proslul spíše jako showman. Případně jako zakladatel slavné značky DC Shoes. Svůj podíl v této společnosti nicméně prodal, aby se mohl více věnovat projektu zvanému Hoonigan Industries. Pod touto hlavičkou produkoval videa zvaná Gymkhana, jejichž hvězdou bylo zpočátku Subaru Impreza, než Ken uzavřel smlouvu s Fordem. Jedenáctiletá spolupráce nicméně loni skončila a brzy již pětapadesátiletý závodník zamířil k Audi.

Nyní tu máme první vlaštovku, jenž vylétla ze společného hnízda se čtyřmi kruhy. Své fanoušky jím ovšem Block rozdělil do dvou nesmiřitelných táborů. V jednom mu i nadále budou ukazovat palec nahoru, v druhém ale může počítat s nemalým bučením. Ken totiž nezměnil pouze sponzora, nýbrž také pohon. Po uřvaných benzinových speciálech tak přichází elektromobil, se kterým je sice schopen předvádět stejné kousky, ovšem bez očekávaného zvukového doprovodu.

Možná je to o zvyk, ale možná také ne. Stačí si uvědomit, že ani jinak dobrý film nebude hodnocen kladně, pokud k němu nezvolíte správnou hudbu. Ta se kolikrát na dramatičnosti podílí daleko více než vizuální stránka. Za příklad si můžeme vzít třeba druhý díl Jasona Bournea, kde právě díky správně zvolenému podkresu je akční scénou i ťukání do klávesnice a vyhledávání informací na internetu.

Block se jinak do řízení znovu opřel, třebaže většina kousků jinak souvislého videa byla natočena až na poněkolikáté, což je dobře vidět ze stop na vozovce z předchozích pokusů. Jak přitom dodal, elektrické ústrojí jeho Audi S1 Hoonitron, které se nechalo inspirovat slavným Audi Quattro S1 E2 Pikes Peak a jenž automobilka začala vyvíjet loni na jaře, produkovalo 6 000 Nm na kolech (což je ovšem dosti zkreslený údaj), díky čemuž zničil třikrát více pneumatik, než je při natáčení takových videí obvyklé.

Tento speciál za skoro 30 milionů korun se v Electrikhaně objevuje vedle řady dalších závodních vozů značky. Nechybí mezi nimi ani R18 e-tron Quattro z Le Mans, a to včetně Toma Kristensena. Novince tedy rozhodně nelze upřít, že by byla v nějakém ohledu nedotažená. Nicméně jekot pneumatik a elektrické bzučení vás zkrátka po chvilce přestanou bavit a po další minutě začnou i nudit. I proto má video na Blockovy poměry a dosavadní medializaci zatím docela málo shlédnutí.


Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí - 1 - Audi S1 Hoonitron 2022 prvni foto 01Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí - 2 - Audi S1 Hoonitron 2022 prvni foto 02Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí - 3 - Audi S1 Hoonitron 2022 prvni foto 03Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí - 4 - Audi S1 Hoonitron 2022 prvni foto 04Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí - 5 - Audi S1 Hoonitron 2022 prvni foto 05Nové video slavného showmana rozdělilo publikum na dva tábory, velkou část z něj po chvíli nudí - 6 - Audi S1 Hoonitron 2022 prvni foto 06
Audi S1 Hoonitron pracuje s 3 000 Nm na každé nápravě. Do vínku pak tento speciál dostal 800voltovou architekturu a dva elektromotory, jenž jsou spárovány s karbonovými diferenciály. Použity pak byly čtyři pakety baterií, aby bylo zajištěno, že auto bude mít na další řádění „šťávu“. Foto: Audi

Zdroj: Hoonigan@YouTube, Audi

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše