Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat

Asi nelze označit za případ klasického nálezu ve stodole, když majitel najde vůz na tajném místě, kam si jej sám dříve schoval. Navíc s „objevením” nepočkal dost dlouho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat

5.4.2019 | Mirek Mazal

Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Asi nelze označit za případ klasického nálezu ve stodole, když majitel najde vůz na tajném místě, kam si jej sám dříve schoval. Navíc s „objevením” nepočkal dost dlouho.

Stodoly a jiná podobná stavení jsou místy, kde si často přijdou na své milovníci záhad a překvapivých objevů. Typická součást zemědělských usedlostí znamená v automobilovém světě hodně, protože právě za zdmi stodol bývají k nalezení ta největší překvapení na čtyřech kolech. Objevy následují po tom, co stodola přestane plnit svůj původní účel, živé koně jsou vyměněny za ty benzínové a majitel se o tom moc nešíří. Po jeho smrti se pak snadno stane, že vydá cenný, někdy i dekády starý vůz ve zcela neobvyklém stavu.

Dnes před sebou máme zdánlivě ještě poutavější případ, neboť zajímavý automobil byl nalezen za falešnou zdí stodoly, která byla ve skutečnosti překližkou vytvářející tajnou místnost. Poutavost takového objevu ale poněkud ztrácí na lesku, když zjistíme, že toto místo si vytvořil sám majitel auta a ten samý člověk jej na něm po letech zase „objevil”. Můžeme jen spekulovat o tom, zda chtěl vůz dobře schovat zejména před zloději, nebo kalkuloval s budoucí zajímavostí takového nálezu, tak či onak to udělal a pro svět zachoval jednu výjimečnou Hondu Integra Type R.

Do jakéhosi soukromého pokoje zaparkoval bílé kupé, které bylo na severu Ameriky prodáváno pod značkou Acura. Za falešnou stěnou stvořil stylovou klubovnu s plakáty aut a s možná nejlepší předokolkou všech dob jako zlatým hřebem. Auto zakryl plachtou a dál jej nechal na pospas svému osudu.

Utajené místo mělo dokonce zabudované vlastní osvětlení a ventilaci, i když nebylo běžně přístupné. Pod červenou plachtou nechal stát exemplář z roku 2001 s nájezdem 132 287 kilometrů. To sice nepředstavuje sotva zajetý vůz, na dnešní poměry je to ale malý nájezd, navíc jde o cenný exemplář z omezené edice 250 kusů, které byly vybaveny rudými sportovními sedadly. Specialitou je také přítomnost klimatizace, která se v té době běžně nedodávala.

Integra Type R stále patří mezi nejschopnější vozy svého druhu díky 1,8litrovému motoru B18, který dosahuje výkonu 140 kW (190 koní) při 8 000 otáčkách za minutu a 179 Nm při 7 300 otáčkách. Agregát VTEC ty nejlepší vlastnosti prokazuje právě blízko omezovače a ve spojení s pětistupňovým manuálem a samosvorným diferenciálem vznikl parádní mix dynamiky a jízdních zážitků.

Prodávající moc dobře znal výjimečnost svého vozu, proto mu postavil takovou skrýš. Možná chtěl vůz takto ponechat svým potomkům, pokud to ale bylo původním záměrem, pak nebude naplněn. Kanaďan svůj střežený automobil z tajné místnosti zase vyvezl na světlo boží a nabízí jej k prodeji. Za svou Integru teď chce 39 999,99 kanadských dolarů, tedy asi 686 tisíc Kč. To je docela vysoká cena za ne zase tak výjimečně zachovalý vůz. Máme pocit, že ať už bylo původním plánem cokoli, úplně nevyšel - za dalších 20 nebo 30 let by možná svět žasl nad nálezem výjimečné Integry s jen 132 tisíci km, ale dnes, po 18 letech od jeho vyrobení?


Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 1 - Honda Integra Type R 2001 prodej 01Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 2 - Honda Integra Type R 2001 prodej 02Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 3 - Honda Integra Type R 2001 prodej 03Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 4 - Honda Integra Type R 2001 prodej 04Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 5 - Honda Integra Type R 2001 prodej 05Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 6 - Honda Integra Type R 2001 prodej 06Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 7 - Honda Integra Type R 2001 prodej 07Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 8 - Honda Integra Type R 2001 prodej 08Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 9 - Honda Integra Type R 2001 prodej 09Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 10 - Honda Integra Type R 2001 prodej 10Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 11 - Honda Integra Type R 2001 prodej 11Majitel léta schovával auto za falešnou zdí stodoly, teď se jej snaží draze prodat - 12 - Honda Integra Type R 2001 prodej 12
Osmnáct let stará Honda Integra Type R měla svůj privátní prostor uvnitř stodoly. Zůstala v něm ale podle nás příliš krátce s příliš velkou kilometráží, aby mohla být už dnes prodána jako cenný artefakt

Zdroj: Ebay

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše