Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Michael Schumacher by Vánoce již mohl slavit doma, upoután na lůžko
4.9.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německý pilot sice stále potřebuje celodenní péči lékařského personálu, jeho ozdravný proces však postupuje tím správným směrem.
O sedminásobném mistru světa Formule 1 jsme se naposledy zmiňovali v červenci, kdy jsme fanouškům německé legendy mohli sdělit pozitivní informace. Michael Schumacher totiž již v první půli letních prázdnin dokázal komunikovat s rodinou, i když jen za pomoci mimiky a pomrkávání. I tyto malé krůčky však bývalého pilota přibližují k tomu, aby jednou mohl vstát z lůžka. Dá se ovšem předpokládat, že k takové události hned tak nedojde, jakkoliv i dnešní zprávy jsou veskrze kladné.
Podle německého týdeníku Bunte, který se odvolává na zdroj z rehabilitační kliniky v Lausanne, by totiž Schumacher mohl být na Vánoce doma. Vše ale samozřejmě záleží na tom, zda ozdravný proces bude pokračovat dosavadním tempem. To sice, jak jsme uvedli, míří správným směrem, rozhodně však ne závratným tempem. „Nikdo tak nedokáže říci, za jak dlouho bude jeho hybné ústrojí, jazyk a paměťové schopnosti obnoveny.“
Souběžně s tím týdeník varuje před přílišným optimismem, když naznačuje, že „Schumacher i nadále vyžaduje celodenní péči.“ To ovšem není nic překvapivého jak pro nás, tak i pro Michaelovu manželku Corinnu, která podle posledních informací nechala na pozemku panství u ženevského jezera vybudovat zcela nový domek, kde by Schumi měl neustále k dispozici doktory, sestry, terapeuty i nutriční experty.
Zatímco německého závodníka tedy stále ještě čeká dlouhý ozdravný proces, my můžeme do konce dotáhnout případ ukradené, respektive ofocené lékařské zprávy. Tu po převozu Schumiho z Grenoble do Lausanne kdosi nabídl médiím za přibližně 1,375 milionu korun. Žádný zájemce se však nenašel, místo toho švýcarská policie objevila stopy vedoucí do firmy Rega, která měla na starosti transport vrtulníkem.
Záhy ve vyšetřovací vazbě skončil výše postavený úředník, jehož věk či národnost vyšetřovatelé odmítli sdělit. Zda však skutečně za krádeží stojí, to se již bohužel nedozvíme. Krátce po svém zatčení se totiž muž oběsil ve vazební cele. Tím na sebe logicky poukázal, šéf společnosti Rega však danému obvinění odmítá uvěřit.
Jelikož se ovšem žádné další aktivity ohledně prodeje neobjevily a mluvčí švýcarské policie Corinne Bouvard naznačila, že muž měl s největší pravděpodobností pracovat sám, má se za to, že vyšetřování bylo uzavřeno bez konkrétního zjištění. Zda však byly objeveny kopie oné zprávy, to již nikdo ani slůvkem nezmínil.


 Michael Schumacher sice v rámci rekonvalescence dělá malé krůčky, ovšem tím pozitivním směrem
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
  Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
  Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
  Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? včera 09:13
 - Hakim Danish místo Yamanaky včera 08:40
 - Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
 - Kdo je Mattia Rato? 2.11.2025
 - Honda Team Asia 2026 se dvěma nováčky 2.11.2025
 
Nejnovější články
 Muž za drobné pořídil odepsaný Range Rover na přestavbu, až pak zjistil, co koupil. Teď ho prodá za miliony
před 8 hodinami
 Nová levná auta značky financované Jeffem Bezosem nebudou mít ani jeden oficiální servis, je to menší revoluce
před 9 hodinami
 BMW M3 kombi, které se automobilka bála pustit do výroby, teď může být vaše v téměř dokonalém stavu
před 11 hodinami
 Čína má od nového roku skončit s podporou elektromobilů a nechat je na pospas trhu. To by se začaly dít věci
včera
 Přechod Volva na elektrická auta „bez jakýchkoli kdyby a ale” končí totálním fiaskem. Prodeje kolabují, firma už ví, že „to nemůže diktovat”
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva 
    
    
    
  
      
      
      
    