Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva

Po dlouhé řadě ne zcela jasných zpráv, v nichž jsme museli číst mezi řádky, se konečně dozvídáme o Michaelu Schumacherovi něco konkrétního. Po létech strávených ve Švýcarsku se stěhuje na Mallorku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva

16.8.2018 | Petr Prokopec

Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva

/

Po dlouhé řadě ne zcela jasných zpráv, v nichž jsme museli číst mezi řádky, se konečně dozvídáme o Michaelu Schumacherovi něco konkrétního. Po létech strávených ve Švýcarsku se stěhuje na Mallorku.

O zdravotním stavu Michaela Schumachera se v poslední době pouze spekulovalo. A oficiální stanovisko rodina či manažerka Sabine Kehm nepublikovaly dodnes. Přesto tu ovšem máme určitý průlom, který nejspíše vlije fanouškům naději do žil. Starostka města Andratx, které se nachází na jihozápadní části Mallorky, totiž potvrdila, že Schumacherovi se sem budou stěhovat, a to včetně Michaela.

Že by se to mohlo stát, se začalo spekulovat už dříve. Jeho manželka Corinna totiž na tomto místě koupila rozsáhlé panství, které dosud patřilo Florentinu Perézovi, prezidentu fotbalového klubu Real Madrid. Ten jej prodal za 30 milionů Eur (cca 772,12 mil. Kč), což rozhodně není zanedbatelná suma. Na druhou stranu, Schumacherovi si mohou takovou transakci dovolit, jakkoliv je Michaelova léčba nákladná. Jeho majetek totiž stále dosahuje hodnoty okolo jedné miliardy dolarů (22,6 miliard korun).

Za dané peníze Corinna pořídila pozemek o rozloze 15 tisíc metrů čtverečných, který se nachází v oblasti Las Brisas. Zde bude rodina dokonale chráněna před novináři i fanoušky, neboť resort je obklopen zahradami a palmovými háji. Z jedné strany jej navíc chrání moře. Na samotném pozemku se pak nachází dva bazény, heliport či hlavní rezidence se 3 000 metry čtverečných luxusu a soukromí.

Resort se kromě toho nachází 20 minut jízdy od hlavního města Palma a tedy od mezinárodního letiště. Schumacher přitom dříve často jezdil na ostrov na dovolenou, nyní zde navíc velkou část roku tráví jeho bratr Ralf. Kromě toho je město Andratx známé tím, že nejpočetnější je zde německá komunita čítající 3 500 Michaleových krajanů. A to vše hrálo ve prospěch Corinnina rozhodnutí.

Nic z toho samozřejmě přímo nevypovídá o Schumacherově zdravotním stavu, jisti jeho stěhováním si ale být můžeme. Starostka města Katji Rouarch uvedla, že „může oficiálně potvrdit, že se Michael Schumacher usadí v našem městě a vše je připraveno na jeho uvítání“. Slavnostní přestřihávání pásky či průvod se jistě konat nebudou, ovšem Schumi evidentně je schopen převozu a možná i vnímá, kde se nachází.

Zdá se tedy, že spekulace o jeho dřívějším pobytu ve Spojených státech, kde se měl na texaské klinice podrobit léčbě u mozkových specialistů, byly pravdivé. A lékaři nejspíše i Michaelovi doporučili, aby rekonvalescenci trávil v teplejším a zároveň vlhčím prostředí, než je švýcarský Gland, kde rodina pobývá od roku 2002.

Dočkáme se tedy brzkého radostného oznámení? To si nechceme malovat, koneckonců i přes to, že je Schumi schopen leteckých transferů, není jisté, jak na tom ve skutečnosti je. Po čase ale aspoň s jistotou víme, kde se bude v dohledné době nacházet.


Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 1 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 01Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 2 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 02Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 3 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 03Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 4 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 04Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 5 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 05Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 6 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 06Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 7 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 07Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 8 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 08Michael Schumacher se stěhuje. Žádná spekulace, ale konečně oficiální zpráva - 9 - Michael Schumacher Mallorca 2018 prvni foto 09
Michael Schumacher se stěhuje na Mallorku. Jeho žena zde koupila rozlehlý resort, informaci potvrdila i místní starostka

Zdroj: Illustre

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše