Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu

Bohužel žijeme v době, kdy ani upřímný zájem a peníze nestačí k tomu, aby vám automobilka prodala auto, na které si ukážete. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil sběratel Ferrari David Lee právě u Ferrari, Ford už ho ale neodmítl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu

5.9.2020 | Petr Prokopec

Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu

/

Foto: Ferrari Collector David Lee@YouTube

Bohužel žijeme v době, kdy ani upřímný zájem a peníze nestačí k tomu, aby vám automobilka prodala auto, na které si ukážete. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil sběratel Ferrari David Lee právě u Ferrari, Ford už ho ale neodmítl.

Klenotník David Lee v automobilovém světě proslul hlavně díky své posedlosti auty značky Ferrari. Jeho kolekce je jednou z mála, ve které najdete 288 GTO, F40, F50, Enzo i LaFerrari, tedy všech pět nejlepších Ferrari historie. A vedle nich třeba i monopost Formule 1, se kterým kdysi jezdil Michael Schumacher. Přesto se v roce 2018 stalo, že mu značka odmítla prodat LaFerrari Aperta, a to přesto, že o něj automobilku osobně žádal.

Jak se později dozvěděl, důvodem měla být skutečnost, že se se svými vozy příliš chlubí na sociálních sítích. A pro Ferrari měla být taková publicita nepřijatelná, což je vskutku obtížné chápat. Lee svá auta miluje, jezdí s nimi den co den a ukazuje je jen v tom nejlepším světle. Italové v něm tak mají jednoho z nejlepších ambasadorů, který jim ke všemu ochotně posílá miliony dolarů za nové vozy, nemusí mu za to nic dávat. Ovšem ani to evidentně na rozpohybování maranellských ledů nestačilo.

Naštěstí ještě existují jiní, kteří o jeho peníze stojí, i když ani získání alternativy nebylo jednoduché. Lee říká, že jeho „válka” s Ferrari a dozvuky loňského filmu Ford vs. Ferrari jej přiměly projevit zájem o Ford GT, který je též limitovaným supersportem prodávaným „na příděl”. Ten ale nakonec získal, americké automobilce naopak byla jeho aktivita na sociálních sítích milá a co si budeme povídat - když si sběratel nejlepších Ferrari koupí Ford, je to dobrý marketing sám o sobě.

Lee si navíc vůz pořídil ve vzácném provedení Carbon Series, které oproti standardnímu provedení disponuje karbonovými koly s titanovými maticemi či tenčím víkem zavazadelníku. Mimochodem i na to dojde na videu níže, které zachycuje, ze jeho zavírání je totiž tak trochu věda. Kvůli úchytu vzdálenému od kraje jej nelze jen tak jednoduše zaklapnout.

S tímto a dalšími unikátními prvky vás neseznámí jen samotný Lee, ale i lidé od Fordu. Modrý ovál zjevně pochopil potenciál této spolupráce, a proto souběžně s vozem poslal ke klenotníkovi i personál, aby prezentace novinky byla bezchybná. Ferrari by se tak zjevně nemělo pouze zlepšit ve Formuli 1, kde jej začínají porážet i týmy druhého sledu, ale také v komunikaci s klientelou. Takto zbytečně přepouští vážené klienty konkurenci.


Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 1 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 01Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 2 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 02Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 3 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 03Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 4 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 04Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 5 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 05Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 6 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 06Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 7 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 07Miliardář, kterému Ferrari odmítlo prodat auto, si vyprosil aspoň náhradu od Fordu - 8 - Ford GT Carbon Series 2020 David Lee 08
David Lee se dočkal Fordu GT jak díky loňskému snímku Ford vs Ferrari, tak díky garáži plné Ferrari. Modrý ovál tak vlastně znovu pokořil italskou značku, a to v rámci přístupu k zákazníkům. Foto: Ferrari Collector David Lee@YouTube

Zdroj: Ferrari Collector David Lee@YouTube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše