Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů

Jeho jmění se odhaduje skoro na čtvrt bilionu korun, a tak své aktivity do Singapuru přesouvá ve velkém stylu. Po superdrahém bytu si koupil jen o málo levnější dům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů

27.7.2019 | Petr Miler

Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů

/

Jeho jmění se odhaduje skoro na čtvrt bilionu korun, a tak své aktivity do Singapuru přesouvá ve velkém stylu. Po superdrahém bytu si koupil jen o málo levnější dům.

James Dyson si udělal jméno hlavně díky vynálezu efektivního bezsáčkového vysavače, v posledních letech se ale stará i o palcové titulky automobilových periodik. Část svého multimiliardového jmění investuje do příprav výroby elektrických aut a právě v jejich rámci se rozhodl přestěhovat své aktivity z Velké Británie do Singapuru.

Už tam koupil testovací trať, staví novou továrnu a aby mohl být tomu všemu nablízku, sám se do těchto míst stěhuje. Jakožto velmi dobře situovaný člověk na sobě nešetří a v Singapuru skupuje nejdražší tamní nemovitosti. Před pár týdny se postaral o velké haló, když koupil nejdražší místní byt a nezůstal jen u něj.

Singapurské Strait Times informují, že Dyson dostal od místních úřadů povolení koupit si jeden z tamních velmi drahých domů, který byl do poslední chvíle nabízen za 45 milionů singapurských dolarů (asi 760 milionů Kč). Získání povolení je zásadní překážkou koupě, neboť cizinci si mohou v Singapuru koupit vlastní nemovitost jen v případě, že se postarají o „výjimečné přispění tamní ekonomice”. O tom v případě Dysona nelze pochybovat, a tak jeho nákupy probíhají hladce.

Sama existence takového domu je v přeplněném městském státu výjimečná a je o to výjimečnější, že byl postaven hned vedle tamní botanické zahrady zanesené na list chráněných památek UNESCO. V okolí je tak nemožné cokoli postavit, což cenu nemovitosti pochopitelně žene nahoru.

Samotný dům pochopitelně odpovídá očekáváním kupců nemovitostí za stovky milionů korun. Několikapatrová budova je nejen architektonicky zajímavá a přepychově vybavené, ale zahrnuje mimo jiné i nekonečný bazén nebo vnitřní vodopád. Další detaily můžete zhlédnout v přiložené galerii.

Mluvčí Dysonu nechtěl nákup komentovat jako soukromou záležitost majitele, už dříve ale poznamenal, že když Sir James stěhuje své aktivity do Singapuru, je jen logické, že si tam pořídí nemovitost odpovídající jeho životním standardům. A ty jsou očividně velmi, velmi vysoké.


Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 1 - James Dyson novy dum Singapur 01Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 2 - James Dyson novy dum Singapur 02Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 3 - James Dyson novy dum Singapur 03Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 4 - James Dyson novy dum Singapur 04Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 5 - James Dyson novy dum Singapur 05
James Dyson si koupil jeden z nejdražších domů v Singapuru za asi 760 milionů Kč

Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 6 - James Dyson novy dum Singapur 06Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 7 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 01
Britský multimiliardář...

Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 8 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 03Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 9 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 04Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 10 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 05Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 11 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 06Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 12 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 07Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 13 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 08Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 14 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 09Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 15 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 10Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 16 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 11Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 17 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 12Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 18 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 13Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 19 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 14Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 20 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 15Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 21 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 16Miliardář si po nejdražším bytu koupil kvůli nové továrně na auta i dům za 760 milionů - 22 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 17
...si dříve koupil i úplně nejdražší byt v Singapuru. Stál jej více než 1 miliardu Kč

Zdroje: Reuters, Strait Times

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše