Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta

Pouštět se z pozice velmi bohatého člověka do výroby aut znamená vždy velké dobrodružství, možná i proto nechce James Dyson nic ponechat náhodě. Sídlo pro dohled nad jeho novými aktivitami ho vyšlo na víc než miliardu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta

11.7.2019 | Mirek Mazal

Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pouštět se z pozice velmi bohatého člověka do výroby aut znamená vždy velké dobrodružství, možná i proto nechce James Dyson nic ponechat náhodě. Sídlo pro dohled nad jeho novými aktivitami ho vyšlo na víc než miliardu.

Život Sira Jamese Dysona se odehrává v jiné dimenzi blahobytu přístupné díky jmění odhadovanému na 9 miliard liber (247,3 miliard Kč). Veleúspěšný podnikatel je známý díky prosperující společnosti Dyson, svět ho ale obdivuje i jako vynálezce cyklonového bezsáčkového vysavače pracujícího na principu odstředivé separace nečistot.

Nositel šlechtického titulu nyní investoval do nejdražšího bytu v nabídce singapurských realit a chce se říci, že tak učinil z automobilových důvodů. Třípatrový byt na vrcholu nejvyšší budovy ve městě vysál z přeplněného konta 73,8 milionu singapurských dolarů, tedy asi 1,24 miliardy Kč. Pro nás obrovské peníze, pro Dysona relativně malá část jmění.

K této koupi došlo díky touze Dysona osobně dohlížet na výrobu elektrických aut, kterou rozjede právě v Asii i s dalšími aktivitami. Podporovatel obnovitelných zdrojů uplatnitelných v dopravě přesunul své podnikatelské zázemí do Singapuru mimo jiné kvůli blízkosti Číny. Hlasití kritici mají výhrady vůči dlouhodobému podporovateli Brexitu, že jen zbaběle opouští potápějící se domovinu, ale to nyní nechme stranou.

Nová adresa Wallich Residence se nachází skoro 300 metrů nad zemí na vrcholu mrakodrapu Tanjong Pagar Centre. Miliardář se svoji ženou se měli do nového bydlení přestěhovat již 20. června. Byt je přístupný vlastním výtahem a má nad opulentním standardem například dvě kuchyně, pět ložnic, hernu, vinný sklep s kapacitou 600 lahví, bazén, vířivku nebo privátní zahradu s výhledem na celé město. Trvalou službu poskytuje soukromý komorník.

Singapur je městem, ostrovem i státem, který dlouhodobě přitahuje nadmíru bohaté jedince. Výzkum instituce Economist Inteligence Unit lokaci loni už popáté přiřadil titul nejdražší metropole světa, Praha v tomto sumáři zapadla až na 82. příčku.


Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 1 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 01Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 2 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 02Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 3 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 03Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 4 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 04Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 5 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 05Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 6 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 06Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 7 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 07Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 8 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 08Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 9 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 09Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 10 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 10Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 11 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 11Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 12 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 12Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 13 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 13Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 14 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 14Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 15 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 15Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 16 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 16Miliardář koupil nejdražší byt v Singapuru, aby byl nablízku své nové továrně na auta - 17 - James Dyson koupil nejdrazsi byt v Singapuru 17
Nejvyšší mrakodrap Tanjong Pagar Centre je novým domovem pro Sira Jamese Dysona

Zdroj: The Guardian

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše