Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut

Jeho jmění je odhadováno na 11,5 miliardy Kč, takže dovolit si může v podstatě cokoli. Přesto se ani jemu nehodí auta jen schraňovat, a tak dva zajímavé kousky posílá do světa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut

9.1.2020 | Mirek Mazal

Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jeho jmění je odhadováno na 11,5 miliardy Kč, takže dovolit si může v podstatě cokoli. Přesto se ani jemu nehodí auta jen schraňovat, a tak dva zajímavé kousky posílá do světa.

Účastníci zejména britských talentových soutěží mívají nervy z hodnocení jednoho z nejpřísnějších porotců. Simon Cowell je postrachem soutěžících, přitom dnes šedesátiletý sympaťák často jen upřímně nastavuje zrcadlo tomu, co vidí. Dlouholetý podnikatel ve světě šoubyznysu je zakladatelem soutěží jako je X-Factor či u nás Česko Slovensko má talent a za svůj život potkal tisíce lidí, kteří chtěli v jeho oboru prorazit.

Cowell se tím skutečně zabývá celý život, na obrazovkách pak poprvé rozhodoval o postupu účinkujících v roce 2001. Od té doby vyšperkoval svůj odhad na lidi i potřebný vkus a také si tím vydělal spoustu peněz. Svou společnost Syco, která za těmito a dalšími reality show stojí, prodal molochu jménem Sony a dnes disponuje jměním ve výši 385 milionů liber, tedy asi 11,5 miliardy Kč.

Tyto faktory se promítly i do obsahu Simonovy garáže, kde není nouze o výjimečné a snad i vkusné vozy vozy. Rozsáhlá sbírka různorodých aut ale čas od času projde jistou očistou, a tak dva neobyčejné kously z jeho sbírky nyní hledají nového majitele.

Lukrativní adresu opustí Bentley Azure druhé generace. Kabriolet s plátěnou střechou nabídl ráznému porotci 5,4 metru prvotřídního luxusu, slavný televizní kat byl za volantem otevřené limuzíny opakovaně přistižen. Další fotky nebo videa už nebudou, auto si vyslechlo jasný verdikt a musí si najít nový domov.

Bentley by člověk v Cowellově garáži čekal, druhý odpadlík je překvapivější - jde o Ford Bronco z roku 1977. Renovovaný off-road opět bez střechy je dnes vzácnější než nabízené Bentley. Kompaktní veterán prošel kompletní revitalizací spojenou s osazením vidlicového osmiválce z Mustangu, přidaly se čtyři karburátory Holley Avenger, sací potrubí Edelbrock a burácející výfuk MagnaFlow.

Oba vozy míří do nadcházející aukce ve Scottsdale pořádané firmou Barrett-Jackson. Rezervní cena nebyla stanovena v případě ani jednoho z aut, ale nečekejme nic jako prodej za pár korun - organizátoři dražby logicky očekávají vysoké příhozy už kvůli nevšednímu jménu v technických průkazech obou vozů.


Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 1 - Simon Cowell prodava sva auta foto 01Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 2 - Simon Cowell prodava sva auta foto 02Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 3 - Simon Cowell prodava sva auta foto 03Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 4 - Simon Cowell prodava sva auta foto 04Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 5 - Simon Cowell prodava sva auta foto 05Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 6 - Simon Cowell prodava sva auta foto 06Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 7 - Simon Cowell prodava sva auta foto 07Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 8 - Simon Cowell prodava sva auta foto 08Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 9 - Simon Cowell prodava sva auta foto 09Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 10 - Simon Cowell prodava sva auta foto 10
Simon Cowell prodává své Bentley Azure druhé generace

Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 11 - Simon Cowell prodava sva auta foto 11Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 12 - Simon Cowell prodava sva auta foto 12Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 13 - Simon Cowell prodava sva auta foto 13Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 14 - Simon Cowell prodava sva auta foto 14Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 15 - Simon Cowell prodava sva auta foto 15Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 16 - Simon Cowell prodava sva auta foto 16Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 17 - Simon Cowell prodava sva auta foto 17Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 18 - Simon Cowell prodava sva auta foto 18Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 19 - Simon Cowell prodava sva auta foto 19Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 20 - Simon Cowell prodava sva auta foto 20Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 21 - Simon Cowell prodava sva auta foto 21Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 22 - Simon Cowell prodava sva auta foto 22
Světová celebrita se zbavuje i nevšedního Fordu Bronco

Zdroj: Barrett-Jackson

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.