Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut

Jeho jmění je odhadováno na 11,5 miliardy Kč, takže dovolit si může v podstatě cokoli. Přesto se ani jemu nehodí auta jen schraňovat, a tak dva zajímavé kousky posílá do světa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut

9.1.2020 | Mirek Mazal

Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jeho jmění je odhadováno na 11,5 miliardy Kč, takže dovolit si může v podstatě cokoli. Přesto se ani jemu nehodí auta jen schraňovat, a tak dva zajímavé kousky posílá do světa.

Účastníci zejména britských talentových soutěží mívají nervy z hodnocení jednoho z nejpřísnějších porotců. Simon Cowell je postrachem soutěžících, přitom dnes šedesátiletý sympaťák často jen upřímně nastavuje zrcadlo tomu, co vidí. Dlouholetý podnikatel ve světě šoubyznysu je zakladatelem soutěží jako je X-Factor či u nás Česko Slovensko má talent a za svůj život potkal tisíce lidí, kteří chtěli v jeho oboru prorazit.

Cowell se tím skutečně zabývá celý život, na obrazovkách pak poprvé rozhodoval o postupu účinkujících v roce 2001. Od té doby vyšperkoval svůj odhad na lidi i potřebný vkus a také si tím vydělal spoustu peněz. Svou společnost Syco, která za těmito a dalšími reality show stojí, prodal molochu jménem Sony a dnes disponuje jměním ve výši 385 milionů liber, tedy asi 11,5 miliardy Kč.

Tyto faktory se promítly i do obsahu Simonovy garáže, kde není nouze o výjimečné a snad i vkusné vozy vozy. Rozsáhlá sbírka různorodých aut ale čas od času projde jistou očistou, a tak dva neobyčejné kously z jeho sbírky nyní hledají nového majitele.

Lukrativní adresu opustí Bentley Azure druhé generace. Kabriolet s plátěnou střechou nabídl ráznému porotci 5,4 metru prvotřídního luxusu, slavný televizní kat byl za volantem otevřené limuzíny opakovaně přistižen. Další fotky nebo videa už nebudou, auto si vyslechlo jasný verdikt a musí si najít nový domov.

Bentley by člověk v Cowellově garáži čekal, druhý odpadlík je překvapivější - jde o Ford Bronco z roku 1977. Renovovaný off-road opět bez střechy je dnes vzácnější než nabízené Bentley. Kompaktní veterán prošel kompletní revitalizací spojenou s osazením vidlicového osmiválce z Mustangu, přidaly se čtyři karburátory Holley Avenger, sací potrubí Edelbrock a burácející výfuk MagnaFlow.

Oba vozy míří do nadcházející aukce ve Scottsdale pořádané firmou Barrett-Jackson. Rezervní cena nebyla stanovena v případě ani jednoho z aut, ale nečekejme nic jako prodej za pár korun - organizátoři dražby logicky očekávají vysoké příhozy už kvůli nevšednímu jménu v technických průkazech obou vozů.


Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 1 - Simon Cowell prodava sva auta foto 01Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 2 - Simon Cowell prodava sva auta foto 02Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 3 - Simon Cowell prodava sva auta foto 03Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 4 - Simon Cowell prodava sva auta foto 04Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 5 - Simon Cowell prodava sva auta foto 05Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 6 - Simon Cowell prodava sva auta foto 06Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 7 - Simon Cowell prodava sva auta foto 07Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 8 - Simon Cowell prodava sva auta foto 08Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 9 - Simon Cowell prodava sva auta foto 09Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 10 - Simon Cowell prodava sva auta foto 10
Simon Cowell prodává své Bentley Azure druhé generace

Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 11 - Simon Cowell prodava sva auta foto 11Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 12 - Simon Cowell prodava sva auta foto 12Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 13 - Simon Cowell prodava sva auta foto 13Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 14 - Simon Cowell prodava sva auta foto 14Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 15 - Simon Cowell prodava sva auta foto 15Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 16 - Simon Cowell prodava sva auta foto 16Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 17 - Simon Cowell prodava sva auta foto 17Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 18 - Simon Cowell prodava sva auta foto 18Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 19 - Simon Cowell prodava sva auta foto 19Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 20 - Simon Cowell prodava sva auta foto 20Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 21 - Simon Cowell prodava sva auta foto 21Miliardář stojící za soutěžemi jako X-Factor prodává část svých výjimečných aut - 22 - Simon Cowell prodava sva auta foto 22
Světová celebrita se zbavuje i nevšedního Fordu Bronco

Zdroj: Barrett-Jackson

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše