Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá

Ministerstvo vnitra nabídne v aukci 3 černá Audi, k tomu 1 bílé, zánovní dodávku a starý Yaris. Mají jen jednu vadu, zločince v technickém průkazu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá

30.5.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ministerstvo vnitra nabídne v aukci 3 černá Audi, k tomu 1 bílé, zánovní dodávku a starý Yaris. Mají jen jednu vadu, zločince v technickém průkazu.

Setkali jste se někdy s domněnkou, že vozy Audi černé barvy jezdí zločinci? Pokud ano, zpráva o tom, že se několik takových aut bude prodávat v aukcích organizovaných ministerstvem vnitra, ji může podpořit. K prodeji bude šest aut zajištěných v trestním řízení a černá Audi jsou tři z nich. Čtvrté je bílé auto stejné značky a pak tu máme bílou dodávku a starou Toyotu Yaris.

Aukce budou tentokrát probíhat na Aukro.cz, který asi netřeba představovat. Má to výhodu jednoduchého a funkčního systému, na druhou stranu je potřeba mít registraci, pokud se člověk chce přihazování účastnit. Další novinkou je, že jsou vozidla prodávána ještě před pravomocným odsouzením toho, komu byla zabavena. Proto vlastně ani nemůžeme hovořit o zločincích v pravém smyslu slova - majitelé těchto vozů mohou být nakonec nevinní.

Takový postup se jeví být zvláštním. Je totiž otázkou, jak bude ministerstvo postupovat, když vůz prodá a obžalovaný bude zproštěn viny - nevinným lidem přece nelze zabavovat majetek a prodávat ho dle libosti. Zpráva ČTK o postupu v takovém případě nehovoří, zmiňuje jen, že je-li člověk odsouzen, peníze z prodeje se použijí např. na odškodnění poškozených v dané kauze.

Důvod pro takhle rychlý prodej je ten, že ministerstvo vnitra musí zabavený majetek jednak skladovat a udržovat, což může být velmi nákladné, pokud od zabavení k pravomocnému odsouzení uplyne delší doba. U nemovitostí to není takový problém, ty na ceně můžou ještě získat, ale běžnější auta hodnotu spíš ztrácejí. Proto jsou prodávána dříve i s vědomím, že to „nemusí dopadnout” - vnitro jistě počítá s tím, že odškodnit právoplatného majitele bude případně levnější než vůz roky skladovat a prodat jej později za zlomek jeho předchozí ceny. Čistě technicky má pravdu, před soudem ale může mít problémy takový postup obhájit, nebude-li schopno vrátit majiteli vůz, který pro něj má třeba i jinou než finanční hodnotu a byl mu bezdůvodně odebrán a prodán.

V případě cen jsou známé jen ty vyvolávací, které nejsou vysoké. A je možné, že se ani příliš vysoko nevyšplhají, už kvůli historii těchto aut. Pokud byste měli zájem, vozy je už nyní možné si prohlédnout v Praze na Veleslavíně; kontaktní údaje na Zařízení služeb ministerstva vnitra, které bude aukce pořádat, jsou na webu ZSMV, všech šest aktuálně nabízených aut si pak můžete projít níže.

Jak jsme psali už při podobné příležitosti vloni, s auty se může pojit riziko, že o ně budou mít zájem „věřitelé” toho, komu byla zabavena popř. sami původní majitelé. Ale černá Audi nejsou zas tak vzácná, takže když vyměníte značku, žádný problém by neměl nastat. Aukce startují od 6. června na Aukru.

Audi A6 Avant 3,0 TDI

Asi nejméně zajímavé je dieselové Audi A6 Avant, které je sice černé a ledaskoho by mohlo nadchnout, ovšem zrovna tenhle kus je prý cca 4 roky odstaven. STK propadla v květnu roku 2012, takže uvedení tohoto auta do provozu si vyžádá trochu práce. Dost možná ale bude stačit vypustit starou naftu, vyměnit olej a nainstalovat nový akumulátor, to z fotek poznat není. Jeho stav ale není špatný, alespoň soudě dle fotografií. Víme, že vůz má najeto 109 tisíc kilometrů, že má dieselovou V6 o 233 koních, že je z roku 2008 a že se bude nabízet od 282 tisíc korun.


Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 1 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 01Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 2 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 02Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 3 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 03Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 4 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 04Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 5 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 05Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 6 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 06Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 7 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 07Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 8 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 08Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 9 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 09Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 10 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 10Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 11 - audi a6 avant tdi zsmvprodej 11

Audi Q7 3,0 TDI

Dalším nabízeným vozem je tmavě šedá, či snad skoro černá Q7, která je z roku 2006 a má za sebou 211 tisíc kilometrů. Tenhle vůz je pojízdný, STK platí do října roku 2017. Má prý lehké oděrky, ale vypadá opravdu hezky; i volba barev interiéru bude pro leckoho přijatelnější. A ve výbavě je mimo jiné výsuvné tažné zařízení. Cena nemusí být vyšší než u A6 výše, zatím ale není známa. Víme ale, že pod kapotou je také 233koňový diesel.

Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 12 - audi q7 tdi zsmvprodej 01Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 13 - audi q7 tdi zsmvprodej 02Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 14 - audi q7 tdi zsmvprodej 03Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 15 - audi q7 tdi zsmvprodej 04Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 16 - audi q7 tdi zsmvprodej 05Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 17 - audi q7 tdi zsmvprodej 06Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 18 - audi q7 tdi zsmvprodej 07Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 19 - audi q7 tdi zsmvprodej 08Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 20 - audi q7 tdi zsmvprodej 09Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 21 - audi q7 tdi zsmvprodej 10

Audi A8 3,0 TDI

Poslední černé Audi je zároveň nejluxusnější, je to model A8, také s třílitrovým dieselovým šestiválcem, ovšem zde o výkonu 250 koní. Tohle auto bylo prvně registrováno v roce 2013 a má za sebou necelých 70 tisíc kilometrů. Jeho stav je dle fotek také velmi hezký a dá se očekávat, že bude nejdražší. Ve výbavě je mimo jiné nezávislé topení s dálkovým ovládáním, čtyřzónová klimatizace nebo dva palubní telefony. STK platí do konce letošního roku.

Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 22 - audi a8 tdi zsmvprodej 01Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 23 - audi a8 tdi zsmvprodej 02Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 24 - audi a8 tdi zsmvprodej 03Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 25 - audi a8 tdi zsmvprodej 04Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 26 - audi a8 tdi zsmvprodej 05Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 27 - audi a8 tdi zsmvprodej 06Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 28 - audi a8 tdi zsmvprodej 07Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 29 - audi a8 tdi zsmvprodej 08Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 30 - audi a8 tdi zsmvprodej 09Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 31 - audi a8 tdi zsmvprodej 10

Audi A5 2,0 TFSI

Bílé Audi v nabídce je model A5 s motorem 2,0 TFSI o 180 koních. Je z roku 2010, takže pod kapotou je motor, kterého se můžou týkat problémy s vysokou spotřebou oleje. Tenhle konkrétní vůz má prý najeto necelých 76 tisíc kilometrů, ale sedačka řidiče vykazuje větší opotřebení a vůz nemá servisní knížku, takže jak to je ve skutečnosti, může být otázkou. V každém případě i tenhle vypadá docela hezky a je tu spousta výbavy.

Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 32 - audi a5 tfsi zsmvprodej 01Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 33 - audi a5 tfsi zsmvprodej 02Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 34 - audi a5 tfsi zsmvprodej 03Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 35 - audi a5 tfsi zsmvprodej 04Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 36 - audi a5 tfsi zsmvprodej 05Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 37 - audi a5 tfsi zsmvprodej 06

Toyota Yaris & Citroën Jumper

Pro úplnost přidáváme i fotografie dalších dvou nabízených aut, silně opotřebené Toyoty Yaris z roku 2000 a snad největší verze Citroënu Jumper z roku 2014, který naopak ještě může hodně dlouho sloužit. Ani jejich ceny nejsou zatím známy, ale u Yarisu očekáváme velmi nízké číslo.

Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 38 - toyota yaris zsmvprodej 01Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 39 - toyota yaris zsmvprodej 02Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 40 - toyota yaris zsmvprodej 03Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 41 - toyota yaris zsmvprodej 04Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 42 - toyota yaris zsmvprodej 05Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 43 - toyota yaris zsmvprodej 06Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 44 - toyota yaris zsmvprodej 07

Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 45 - citroen jumper zsmvprodej 01Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 46 - citroen jumper zsmvprodej 02Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 47 - citroen jumper zsmvprodej 03Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 48 - citroen jumper zsmvprodej 04Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 49 - citroen jumper zsmvprodej 05Ministerstvo prodává černá Audi zabavená „zločincům”, nemusí být drahá - 50 - citroen jumper zsmvprodej 06

Zdroj: ZSMV

Marek Bednář

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.