Mistr světa F1 vyzkoušel Teslu 3 na okruhu, závěry při jeho názorech nepřekvapí

Proslul svým působením v nejvyšší lize motoristického sportu, a tak by leckdo mohl očekávat, že jeho srdci budou nejbližší řvoucí vysokootáčkové motory. Realita je jiná, Nico Rosberg hoří pro elektrická auta a Tesly mu nejsou cizí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mistr světa F1 vyzkoušel Teslu 3 na okruhu, závěry při jeho názorech nepřekvapí

4.9.2019 | Petr Prokopec

Mistr světa F1 vyzkoušel Teslu 3 na okruhu, závěry při jeho názorech nepřekvapí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Proslul svým působením v nejvyšší lize motoristického sportu, a tak by leckdo mohl očekávat, že jeho srdci budou nejbližší řvoucí vysokootáčkové motory. Realita je jiná, Nico Rosberg hoří pro elektrická auta a Tesly mu nejsou cizí.

V roce 2016 opanoval světový šampionát Formule 1 Nico Rosberg. Pouhých pět dnů po své korunovaci v Abú Zabí však doslova šokoval, když oznámil ukončení své kariéry. „Vyšplhal jsem na svou horu, jsem na samotném vrcholu a cítím, že je to takto správné,“ uvedl s tím, že hodlá odejít jako neporažený mistr světa a chce se daleko více soustředit na svou rodinu. Jakkoliv se přitom objevilo pár pochybovačů, většina lidí tento krok obdivovala.

Jen u rodinného života ovšem Rosberg nezůstal, za poslední tři roky se stal - možná i poněkud překvapivě - velkým propagátorem elektromobility. Jako jeden z prvních tak mohl vyzkoušet monopost Formule E druhé generace, přičemž do samotného šampionátu také investoval. Kromě toho je spoluzakladatelem Greentech Festivalu, který se soustředí hlavně na alternativní pohon a různá ekologická řešení. A aby toho nebylo málo, v zákulisí se šušká, že Nico má blízko také ke značce Rimac.

Pokud tedy hledáte zapálenějšího elektromobilistu, který je navíc mistrem světa F1, nejspíše nepochodíte. O to větší pozornost byste proto měli věnovat novému Rosbergovu vlogu, neboť někdejší závodník se posadil za volant několika Tesel. Zatímco v případě Modelu S šlo jen o krátkou zastávku, při které přišla na přetřes akcelerace v režimu Ludicrous, Modelu 3 se již Nico věnoval daleko více. Zvláště pak jejímu chování s okruhovým režimem a bez něj.

Rosberg proto vyrazil na cvičnou trať u okruhu Paul Ricard v Le Castellet, který se nachází nedaleko jeho monackého domova. Nejprve ji projel bez aktivovaného režimu Track Mode, přičemž dosáhl času 1:06,750. Poté to zopakoval se zapnutým okruhovým módem a výsledkem byl o jeden a půl sekundy kratší čas. Je to zajímavý výsledek, protože u Tesly daný režim nedodá více koní či nesníží světlou výšku. Pouze upravuje dodávku výkonu dopředu či dozadu.

„Odvedli opravdu dobrý kus práce. Vůz je báječně vyrovnaný, čímž myslím, že je velmi, ale opravdu velmi neutrální. Za jeho volantem se tedy cítíte skvěle... Je to fenomenální, vážně. Ta rychlost, ta ovladatelnost, a vůbec všechno. Klobouk dolů, udělali to fakt dobře,“ pěl po jízdě chválu Rosberg. Nicméně jen u pozitiv nezůstal, zároveň totiž podotknul, že přední kola se při jízdě na okruhu zahřívají až přespříliš. A také brzdy nejsou tak precizní, jak by mu mohlo být po chuti.

Jen málokdo ale asi bude s Teslou jezdit tak jako Rosberg. Běžným uživatelům tedy nedostatky Modelu 3 až tak moc nevadí, pokud tedy necháme stranou problémy s kvalitou. Ostatně o ní se Nico raději vůbec nezmiňuje. Mimochodem, při testu akcelerace Tesly Model S dosáhl času 2,687 sekundy, přičemž celý sprint proběhl tak rychle a při absenci zvuku vlastně natolik nudně, že si ani nevšimnete, že již skončil...


Mistr světa F1 vyzkoušel Teslu 3 na okruhu, závěry při jeho názorech nepřekvapí - 1 - Nico Rosberg Tesla 2019 videoscreen 01Mistr světa F1 vyzkoušel Teslu 3 na okruhu, závěry při jeho názorech nepřekvapí - 2 - Nico Rosberg Tesla 2019 videoscreen 02Mistr světa F1 vyzkoušel Teslu 3 na okruhu, závěry při jeho názorech nepřekvapí - 3 - Nico Rosberg Tesla 2019 videoscreen 03Mistr světa F1 vyzkoušel Teslu 3 na okruhu, závěry při jeho názorech nepřekvapí - 4 - Nico Rosberg Tesla 2019 videoscreen 04
Nico Rosberg je velkým propagátorem elektromobility, slova chvály mířící na Teslu tak nejsou překvapivá

Zdroj: Nico Rosberg@Youtube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.