Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural

Nehoda to byla lehká, i tak zanechala za dalším veřejným exposé Cybetrucku rozpačitý dojem. Americká média už se ptají, jestli tento vůz není prokletý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural

10.12.2019 | Mirek Mazal

Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nehoda to byla lehká, i tak zanechala za dalším veřejným exposé Cybetrucku rozpačitý dojem. Americká média už se ptají, jestli tento vůz není prokletý.

První odhalení Cybertrucku Tesly doprovázel nešťastný incident s rozbitými okny prezentačního, které se rozbít neměly. Po vší přípravě to byla jistě nešťastná shoda okolností, další faux pas na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Incident se stal o víkendu krátce po privátní prezentaci pick-upu návštěvníkům restaurace v Los Angeles.

Elon Musk se v sobotu ukázal v prominentním podniku Nobu v Malibu. Obsluha vyhlášené restaurace výjimečně dovolila parkovat Cybertrucku před vchodem tak, aby si novinku mohli prohlédnout VIP hosté včetně Edwarda Nortona. Individuální ukázka výstředního automobilu trvala jen několik okamžiků pod vzdáleným dohledem ochranky a mnoha přítomných bulvárních fotografů.

Paparazzi zachytili i následný odjezd Muska, který se opět nevydařil podle představ. Předprodukční Tesla při zjevně rázném opuštění parkoviště srazila přenosnou ceduli o přibližně metrové výšce. Odjezd vozu řízený skutečně přímo Elonem Muskem doprovázela dutá rána od sraženého poutače na podstavci.

Autu se podle všeho nic nestalo, na to je příliš mohutný, ale možná si Musk uvědomil, že futuristický tvar zkosených skel Cybertrucku omezuje výhled do bezprostředního okolí vozidla, stejně jako chybí klasická zpětná zrcátka s širokým záběrem. Těžko soudit přesné možnosti orientace zpoza volantu, nastalá situace ale leccos naznačuje.

Pozdější záběry z rychlé jízdy auta po dálnici stále s Muskem za volantem potvrzují dojmy, které dosud vzbudily všechny úhly pohledu na hranatou krabici zakončenou světelnými proužky. Podivně řezaná kostka vysoko nad zemí nezapadá do současného světa běžných aut, je vážně jako návštěva z jiné planety.


Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 1 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 01Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 2 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 02Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 3 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 03Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 4 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 04
Elon Musk se ani za volantem Cybertrucku moc nepředvedl, naboural do poutače u výjezdu z parkoviště luxusní restaurace

Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 5 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 05Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 6 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 06Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 7 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 07Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 8 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 08Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 9 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 09Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 10 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 10Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 11 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 11Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 12 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 12Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 13 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 13Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 14 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 14Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 15 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 15Muskovi se nepovedla ani další prezentace pick-upu Tesly, při odjezdu s ním boural - 16 - Tesla Cybertruck dalsi zabery foto 16
Po drobné nehodě vyrazil na dálnici v doprovodu novinářů, Cybertruck při této příležitosti opět působil jako z jiného světa

Zdroje: Guruleaks1@Twitter, Roberto Cruz@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše