Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec

Ukrást cizí auto je docela závažný zločin, který navíc stěží projde bez povšimnutí. Tento muž našel cestu, jak mít cizí auto k dispozici i bez toho, prakticky každý večer.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec

8.2.2019 | Mirek Mazal

Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec

/

Ukrást cizí auto je docela závažný zločin, který navíc stěží projde bez povšimnutí. Tento muž našel cestu, jak mít cizí auto k dispozici i bez toho, prakticky každý večer.

Američanka Beverly Havard z Houstonu si všimla podezřelých nesrovnalostí týkajících se jejího automobilu. Pochybností přibývalo každým dnem, žena měla pocit, že se v autě mění nastavení sedadla nebo zpětných zrcátek, jen na základě těchto dojmů ale nedokázala spolehlivě říci, co je v nepořádku. Nejasností přibývalo, až ji na správnou stopu nasměrovalo počítadlo najetých kilometrů.

To potvrdilo domněnku paní Havard o tom, že vůz musí někdo používat bez jejího vědomí. Prvním znamením bylo zmizení náhradního klíče, který se ztratil z obvyklého místa. Později se objevily zmíněné tajemné stopy cizího používání. „Někdo jezdí s mým autem a vrací ho. Vím, že nejsem blázen,“ podělila se dáma o své dojmy s policií.

Policie tak začala místo sledovat a ženský instinkt se rychle potvrdil - auto si skutečně chodil pravidelně „půjčovat” muž jménem Michael Armando Lopez. Policie si na něj o jedné noci počíhala a poté, co se vozu zmocnil, se jej pokusila zastavit. Podezřelý tušil následky svého jednání a pokusil se hlídce ujet, příliš úspěšný ale nebyl. Jízdu vysokou rychlostí nezvládl a havaroval. Následky byly devastující a auto bylo zcela zničeno.

Lopez byl vzat do vazby a policie nyní vyšetřuje podezření, že automobil používal každou noc k páchání jiné trestné činnosti. Měl vykrádat další automobily, což by činil vskutku pozoruhodně efektivně - jezdil s cizím vozem zdarma, který navíc nebyl hlášený jako kradený. A pokud by jej někdo spatřil, stopy vedly k nicnetušící starší paní, kde vůz každé ráno znovu stál tak, jak jej večer opustila. Tedy skoro tak.

Auto bylo speciálně upraveno pro přepravu zdravotně postiženého manžela a penzisté tak přišli o jedinou možnost, jak jej s vozíkem dostat k lékaři. Majitelka nebyla až tak smutná z nočních jízd, ale z morálního úpadku drzého pachatele. „Musela jsem zrušit kontrolu u lékaře. Doufám, že je zloděj spokojený, když zneužil staršího člověka, který je velmi nemocný a nemůže teď být nikam převezen.“

Starší manželé si chtěli v klidu užívat penze a neřešit otravné záležitosti okolo případu. Pachateli se nakonec jeho zdánlivě efektivní činnost nevyplatila, to by musel být opatrnější a vracet vůz dokonale v tom stavu, v jakém jej přebíral. Alespoň z právního hlediska si ale pomohl - v případě auta nebude stíhán za krádež, neboť si cizí věc nepřisvojil, „jen” ji neoprávněně užíval. Jestli mu to pomůže při celkovém „hodnocení” jeho činnosti, je jinou otázkou. Na každý pád je hořce vtipné, že se o něco takového vůbec stalo.


Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 1 - Nedovolene pujcovani auta USA 01Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 2 - Nedovolene pujcovani auta USA 09Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 3 - Nedovolene pujcovani auta USA 10Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 4 - Nedovolene pujcovani auta USA 11Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 5 - Nedovolene pujcovani auta USA 12Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 6 - Nedovolene pujcovani auta USA 13Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 7 - Nedovolene pujcovani auta USA 14Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 8 - Nedovolene pujcovani auta USA 15Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 9 - Nedovolene pujcovani auta USA 16Muž našel způsob, jak jezdit cizím autem, aniž by ho ukradl. Nakonec ale spadla klec - 10 - Nedovolene pujcovani auta USA 17
Skoro každý večer si protřelý kriminálník „půjčoval” auto Beverly Havard, aby jej do rána zase vrátil. Procházelo mu to dlouho, ale nakonec spadla klec, auto bylo zničeno během policejní honičky

Zdroj: [https://www.wesh.com/article/i-hope-he-s-satisfied-man-accused-of-stealing-car-from-elderly-couple-returning-it/26218906 WESH]

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše