Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Fanda uřízl střechu skutečnému Ferrari, připomíná originál zesnulého šéfa Fiatu
13.4.2020 | Mirek Mazal
Žádná replika, ale opravdové a dosti ceněné Ferrari padlo za oběť přestavbě, na níž lze pohlížet dvojím způsobem. Buď jako na svatokrádež, nebo jako na projev úcty unikátu Gianniho Agnelliho.
Na celém světě existuje jedno jediné tovární Ferrari Testarossa Spider. Originální roadster má sériové číslo 62897, pochází z roku 1986 a vzniklo jako dar Giannimu Agnellimu, když slavil 20 let v čele mateřského Fiatu. Po otevřeném provedení zatoužili i někteří zákazníci, ovšem automobilka nebyla ochotna řešit konstrukční změny vozu se zachováním jeho vyvážených vlastností z pohledu sériové výroby.
Majitelem jiné Testarossy Spider je jeden britský automechanik bez zvláštního vztahu k italské automobilce. Nadšenec do aut všeho druhu nepotřeboval žádný vliv na výrobu v Maranellu, on si svůj roadster z roku 1987 vytvořil sám, doma a jednoduchým postupem. Chopil se úhlové brusky a ojetému supersportu uřízl střechu.
Příznivcům dědictví Enza Ferrariho se zatočí hlava, ovšem na věc se lze dívat i pozitivně - nakonec také tovární spider musel vzniknout „devastací” jednoho z kupé, jen o poznání propracovanější. Tady se s tím autor úpravy skutečně příliš nemazal a trochu se divíme, že s originální Testarossou zachází takto lehkovážně - nejlevnější kupé v Evropě je momentálně prodáváno za 2,6 milionu Kč.
Tohle auto vypadá zralé leda na dojetí, přesto má nemalou hodnotu, i bourané 512 se prodávají za více než 1 milion Kč. Rozklad jednotlivých částí karoserie může navádět k domněnkám o nepovedené replice, ale není tomu tak, všechny indicie naznačují, že jde o reálné Ferrari. Ořezaný supersport má stříbrnou barvu jako exemplář šéfa Fiatu, tím ale podobnosti s nesmírně cenným zakázkovým kusem končí.








Ferrari Spider z Velké Británie vznikl v garáži a podle toho vypadá. Svatokrádež, nebo projev úcty? Posuďte sami
Zdroj: [https://www.youtube.com/channel/UCA0ZY1x5r2lyKQfoUYvHvqQ/videos Ratarossa@Youtube]
Bleskovky
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
před 3 hodinami
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
včera
Fanoušci Wankelů by teď měli slavit výročí historického vítězství v Le Mans, místo toho truchlí nad smutnou ztrátou
14.8.2026
Nejnovější články
Firma, která dosud dávala nový život starým Alfám, chystá vlastní sporťák s motorem V12 a manuálem, tohle je jeho základ
před 2 hodinami
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
před 3 hodinami
Kolabující firma „zrádců Tesly” teď vytáhla jako svou spásu auto, které sama Tesla už pro nezájem zařízla
včera
Porsche přiznalo, že zájem o manuály se na něj už chvíli valí ze všech stran, chce je až 80 procent lidí. Přesto až teď jedná a přemýšlí co dál
včera
Ford oznámil, že svůj prý přelomový model bude levně vyrábět díky praktikám, které už teď konkurenci lámou vaz
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 08.17. 15:14 - pavproch
- Porsche - vse o sportovnich modelech 08.17. 14:48 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.17. 14:42 - delphin
- Onboard videa 08.16. 17:18 - brnenska.odchytova
- Cyklistické vlákno 08.15. 18:30 - řidičBOB
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 08.15. 09:26 - pavproch
- Banky, peníze, finance, investice... 08.15. 06:28 - pavproch
- Přejetí čerstvě natřeného přechodu 08.14. 09:53 - Bookebster
