Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi

Tohle auto je nejen mimořádně zajímavé, je také mimořádně vzácné, vzniklo jen v pár tisících kusech. Vidět jich hned pět v nabídce jediného dealera je něco jako houbařův ráj automobilového světa, zvlášť když jde o všechny tyto vozy, které jsou na prodej v celé zemi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi

17.5.2024 | Petr Miler

Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi

/

Foto: Emile Bakker Autos, publikováno se souhlasem

Tohle auto je nejen mimořádně zajímavé, je také mimořádně vzácné, vzniklo jen v pár tisících kusech. Vidět jich hned pět v nabídce jediného dealera je něco jako houbařův ráj automobilového světa, zvlášť když jde o všechny tyto vozy, které jsou na prodej v celé zemi.

Ferrari jsou výjimečná sportovní auta a takové vozy musely být po léta nutně kupé nebo roadstery, nanejvýš kabriolety. Dnes už to neplatí, také italská automobilky přišla s vlastním SUV, sedan ale nikdy nenabídla. A vzhledem k současnému stavu věcí si troufneme říci, že ani hned tak nenabídne. Vzácnou výjimkou je unikát, který ale nelze označit za sériový model, čemuž odpovídá i cena za něj svého času požadovaná - 20 milionů korun.

Přesto existuje cesta, jak se k tak trochu sedanu Ferrari dostat. A není zdaleka tak drahá, třebaže za levnou ji neoznačíme. Slova „tak trochu” používáme proto, že nejde o Ferrari, jde ale o vůz s technikou Ferrari. Nejedná se ale o žádnou domácí stavbu, kdy někdo vzal motor z havarovaného „férra” a nacpal jej třeba pod kapotu Škody Fabia. Je to Lancia s ryze tovární technikou.

Tato značka svého času vyráběla model Thema 8.32, vpravdě ujetý stroj, který měl za cíl konkurovat vozům jako je BMW M5. A Italy tehdy nenapadlo nic moudřejšího, než vzít Themu, motor V8 od Ferrari a obojí to spojit dohromady. Není to „něco jako”, tento vůz má skutečnou techniku Ferrari a otevřeně se tím chlubí.

Tohle auto vzniklo v 3 971 exemplářích, což není zase tak málo, většina ale byla používána tak, jak je u sedanů obvyklé. A navíc všechny vznikly na konci 80. let. Netroufneme si odhadovat, kolik jich mohlo dožít dneška, tušíme ale, že to budou nanejvýš nižší desítky procent. Třeba z nizozemského registru lze vyčíst, že v této zemi je jich dnes přihlášeno 64 a v inzerci jich najdete 5. Pikantní pak je, že všech pět je na prodej u jedné a té samé firmy, prostě se na tohle auto zaměřuje.

Popravdě řečeno nemá v nabídce ani jednu „pecku”, myslíme nějakou vyloženou časovou kapsli, přesto jsou to hezké kousky s nájezdy mezi 100 a 200 tisíci km často s jasnou historií a v pěkném stavu. Ten na fotkách níže je asi nejhezčí s nájezdem přijatelných 113 tisíc km v rukou dvou majitelů. Prodejce říká, že je v mimořádně dobrém technickém stavu a nestojí nijak nesmyslné peníze - 21 950 euro je asi 543 tisíc Kč. Není to málo, ale není to zase tak moc, ne na takovou vzácnost v takovém stavu.

Ať už ale na cenu hledíte jakkoli, jsou to zajímavé a výjimečné stroje. Přiznejme, že zrychlení na stovku za 6,8 sekundy a maximální rychlost 240 km/h už nezní moc „ferraristicky” a dnes asi nikoho ze židle nezvedne. Zvuk by ale mohl a na rovinu - kdo jiný si s vámi bude moci tykat, až řeknete, že jezdíte sedanem s motorem Ferrari?


Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 1 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 01Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 2 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 02Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 3 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 03Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 4 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 04Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 5 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 05Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 6 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 06Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 7 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 07Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 8 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 08Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 9 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 09Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 10 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 10Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 11 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 11Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 12 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 12Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 13 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 14Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 14 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 15Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 15 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 16Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 16 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 17Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 17 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 18Nechcete sedan s motorem Ferrari? Jediný prodejce jich nabízí hned pět, všech pět v zemi - 18 - Lancia Thema 8 32 prodej 5 kusu jeden dealer 19
Třeba tohle auto nyní může být vaše, prodejce z Nizozemska má ale v nabídce hned pět takových aut. Všech pět, která se nyní dají koupit v celé zemi, pozoruhodné. Foto: Emile Bakker Auto's, publikováno se souhlasem

Zdroje: Emile Bakker Auto's@Autoscout24

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše