Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého

V prodeji už jsme viděli spoustu replik, v případě naprosté většiny z nich ale šlo docela snadno poznat, že nejde o originál toho či onoho modelu. Tuto Toyotu si ale s Ferrari spletete snadno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého

28.6.2020 | Petr Miler

Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého

/

Foto: Jens Barlozek@Youtube

V prodeji už jsme viděli spoustu replik, v případě naprosté většiny z nich ale šlo docela snadno poznat, že nejde o originál toho či onoho modelu. Tuto Toyotu si ale s Ferrari spletete snadno.

Příznivci replik drahých aut té či oné značky jsme nikdy nebyli a stěží se jimi kdy staneme, neboť zkrátka máme pocit, že nedává smysl hrát si na vlastnictví auta, které nám stejně nepatří. To ale neznamená, že nejsme schopni ocenit úsilí, s jakým někteří takové repliky vytváří. Někdy se totiž dokáží přiblížit originálu tak moc, že je obtížné celou faleš vůbec odhalit.

Přesně takový případ máme dnes před sebou a výjimečně nejde o vůz z Ameriky či Asie, kde se do podobných staveb pouští nejčastěji. Auto vzniklo a stojí v Německu, konkrétně ve Schwabachu asi 130 km od Rozvadova, kde policie majitele podobných vozů bez okolků popotahuje, což nakonec může být i důvod, proč se majitel odhodlal k prodeji. O jeho motivaci ale nespekulujme, místo toho se raději podívejme na stroj samotný.

Jde o Ferrari 360 Spider, které je ovšem ve skutečností Toyotou MR2, přesněji řečeno její třetí a poslední generací. Říci to na první pohled ale není možné - vůz byl přestavěn na Ferrari velmi precizně s řadou originálních částí a i když zkoumání některých detailů přinejmenším vzbudí podezření, je to opravdu mimořádně dobrá práce.

Sedí tu velikost, proporce, spousta detailů a co je možná nejpozoruhodnější, docela sedí i interiér. Ten je na replikách obvykle nejjasnějším poznávacím znamením podfuku, zde ale - aspoň z toho co vidíme - odpovídá originálu většina částí. Majitel vozu říká, že z Ferrari nebo ve stylu Ferrari je vyvedeno vše od podlahových koberečků po otáčkoměr a byť nám to mohl pořádně nafotit, nemáme mnoho důvodů mu nevěřit.

Jako hra na Ferrari tedy tento stroj obstojí v nejhorším případě na 1-, teď ty horší zprávy. Majitel se trochu nejasně vyjadřuje o schválení pro provoz v Německu, zjevně není trvalé, ale to by asi až tak nevadilo - u nás přes STK protáhnete i dřevěného koně na kolech a fakticky asi nepůjde o technicky problematické auto. Dále je třeba dodat, že i když auto skutečně vypadá jako Ferrari, jede jako Toyota, což znamená 140 koní z motoru 1,8 R4, to má k italskému točivému osmiválci hodně daleko. Pravda, také jeho provoz a údržba bude stát jako Toyota, ale těžko říci, jestli to někoho na silnici ohromí.

A pak je tu cena sama, která činí 27 000 Eur, tedy asi 722 tisíc Kč. Za jednu z nejpovedenější replik Ferrari 360 to možná není tolik, za 20 let starou Toyotu se 137 tisíci km ale ano. A když si vezmeme, že nejlevnější skutečné 360 přijdou dnes jako ojetiny na ceny okolo 50 tisíc Eur, tedy asi 1,34 milionu Kč, a to s menším nájezdem, přijde nám to jako docela marná nabídka. Ale třeba vás zaujme více.


Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého - 1 - Ferrari F360 falesne Toyota MR2 prodej 01aNedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého - 2 - Ferrari F360 falesne Toyota MR2 prodej 02Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého - 3 - Ferrari F360 falesne Toyota MR2 prodej 03Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého - 4 - Ferrari F360 falesne Toyota MR2 prodej 04Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého - 5 - Ferrari F360 falesne Toyota MR2 prodej 05Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého - 6 - Ferrari F360 falesne Toyota MR2 prodej 06Nedaleko od českých hranic se prodává falešné Ferrari skoro k nerozeznání od pravého - 7 - Ferrari F360 falesne Toyota MR2 prodej 07
Na falešné Ferrari je tato replika nesmírně povedenou prací, za více jak poloviční cenu skutečných 360 je to ale trochu nesmysl. Foto: Jens Barlozek, Mobile.de, Jens Barlozek@Youtube

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše