Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa

Za jejím stvořením skutečně stojí profesionální závodník, který alespoň na chvíli vyměnil okruhy za autodráhu Hot Wheels. Splněný sen z dětství byl oslaven zápisem do Guinnessovy knihy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa

29.11.2019 | Mirek Mazal

Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za jejím stvořením skutečně stojí profesionální závodník, který alespoň na chvíli vyměnil okruhy za autodráhu Hot Wheels. Splněný sen z dětství byl oslaven zápisem do Guinnessovy knihy.

Dětská autodráha značky Hot Wheels může mít jakoukoliv délku, pokud se staviteli podaří spojit dostatečné množství dílů udržující autíčko v pohybu. Ambice postavit si minizávodiště přes celý pokojík má snad každé děcko, realizaci ale obvykle utnou malé prostory vedle postele, chybějící součástky z dalších sad, nebo příliš přísní rodiče.

Veškeré překážky z dětství vyřešil Joey Logano, který proměnil svoji garáž v jednu velkou hernu pro odrostlé kluky. Hvězda automobilové série NASCAR po letech naplnila dávné touhy a hned z toho vznikla nejdelší autodráha Hot Wheels na světě. Rekordní jízda byla natočena a oficiálně uznána za tu nejdelší vůbec.

Trať se pod nohama přihlížejících rozvinula v působivé délce 591,6 metru. Malé autíčko se po podlaze prohánělo mezi opravdovými závodními vozy a sběratelskými kusy. Rovné úseky s jednotlivými pohony Hot Wheels vedly převážně garáží, finiš doprovázený jásotem nastal venku před vraty, kde autíčko vjelo do Mustangu a ten oslavil Guinnessův rekord pořádným burnoutem.

Propuklo všeobecné veselí, nadšený Joey popsal splnění dětských přání. „Mluvím o dětském snu! Mám hodně vzpomínek, jak jsem si hrával s Hot Wheels jako kluk a je zábavné skočit zpět do tohoto prostředí se svým synem, který sdílí stejnou vášeň pro jeho autíčka. Z Hot Wheels v podstatě plyne má vášeň závodit. První auto, které jsem kdy měl, bylo od Hot Wheels - a teď jsem tady uskutečnil tento světový rekord se svým synem a úžasným týmem fanoušků. Je to skvělý způsob, jak ukázat náš nový speciál,“ rozpovídal se šampion okruhů.

Výrobce automobilových hraček také vyjádřil potěšení z rekordu, ovšem rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly a autodráhy vážně nemají žádný limit. Jsme tedy zvědavi, kdo se s délkou dostane za hranici 1 kilometru, to bude teprve dráha...


Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 1 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 01Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 2 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 02Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 3 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 03Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 4 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 04Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 5 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 05Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 6 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 06Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 7 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 07Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 8 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 08Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 9 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 09Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 10 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 10Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 11 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 11Závodník si splnil svůj dětský sen, postavil si oficiálně nejdelší autodráhu světa - 12 - Nejdelsi autodraha Hot Wheels na svete 12
Velká garáž se změnila v hernu pro dospělé, hostí nejdelší autodráhu Hot Wheels, kterou kdy svět poznal

Zdroje: joeylogano@Twitter, Motor 1

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše