Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej

Pokud máte pocit, že extrémně drahá auta pro ty nejzámožnější lidi na světě se vždy prodají jako nic, tady máte důkaz opaku. Poněkud nevkusného Miliardáře mělo vzniknout 12 kusů, nakonec byly vyrobeny jen dva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej

24.8.2021 | Petr Miler

Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej

/

Foto: R.W. Exclusive Cars, publikováno se souhlasem

Pokud máte pocit, že extrémně drahá auta pro ty nejzámožnější lidi na světě se vždy prodají jako nic, tady máte důkaz opaku. Poněkud nevkusného Miliardáře mělo vzniknout 12 kusů, nakonec byly vyrobeny jen dva.

SUV dnes vládnou světu, a tak je nabízejí i značky, pro které by působení v podobných sférách trhu bylo donedávna dehonestujícím. Rolls-Royce na palubu naskočil jako jeden z posledních, ale ve velkém stylu, jak jsme u něj zvyklí. Model Cullinan platí za nejnoblesnější a také nejdražší sériově vyráběné SUV světa, co je ovšem pro některé příliš, je pro jiné málo.

Už tak opulentní stroj si proto vzal do parády německý úpravce Mansory a stvořil edici Billionaire, tedy Miliardář. To je padnoucí označení k často vulgárnímu stylu této firmy, která se i tentokrát držela svých tradic. Popravdě řečeno známe i horší kreace stejné značky, zvenčí to Miliardáři snad i sekne.

U Mansory mu nadělili širší stavbu a rozšířený rozchod kol, snížený podvozek s ohromnými, 24" koly, přepracované nárazníky, nový zadní spojler, specifický kryt motoru, sportovní výfukový systém a pochopitelně dvoubarevné lakování kombinující matnou čerň se stříbrnou. K tomu se přidává i to nejvyšší možné vybavení interiéru sladěné s nově pojatým exteriérem, který je přesně tak kýčovitý, jak byste od Mansory čekali. Chybí mu ovšem máloco, tedy snad krom trochy vkusu.

Němci v roce 2019 oznámili, že vyrobí 13 takových aut - jedno, kterým se v březnu toho roku chlubili v Ženevě a k němu 12 dalších. Tehdy na něm visela cenovka 785 000 Eur (aktuálně 20 milionů Kč) a dnes si můžeme říci, že tuto sumu na stůl vysázel málokdo. Přesněji řečeno šlo o dva lidi. Jedním z vyrobených vozů zůstal ten představený v Ženevě, druhý je exemplář, na který se můžete podívat na fotkách níže a který se právě objevil u prodejce luxusních aut v německém Papenburgu.

Kam se podělo zbylých 11? Nevznikly, jednoduše o ně nebyl zájem. Když tedy dnes vyrazíte do Mansory a budete chtít takové auto vyrobit, asi vám neřekne ne, pochybujeme ale o tom, že se někdo takový najde. Podobné superdrahé speciality se buď vyprodají hned, nebo nikdy. Kdybyste chtěli tu druhou vrobenou, jedinou zákaznickou, nečekejte, že oproti původní sumě potřebné na Miliardáře ušetříte - stojí dnes s 8 900 km na tachometru 899 999 Eur, tedy skoro 23 milionů.


Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 1 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 01Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 2 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 02Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 3 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 03Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 4 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 04Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 5 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 05Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 6 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 06Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 7 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 07Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 8 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 08Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 9 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 09Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 10 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 10Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 11 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 11Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 12 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 12Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 13 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 13Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 14 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 14Nejdražší SUV světa v provedení Miliardář nechtěl skoro nikdo, 1 ze 2 je teď na prodej - 15 - Rolls-Royce Cullinan Mansory Billionaire prodej 15
Rolls-Royce Cullinan Billionaire je typicky kýčovité dílo Mansory s přestřelenou cenovkou. Není divu, že z plánovaných 13 vyrobených aut došlo jen na dvě, z čehož jedno bylo prezentační. Foto: RW Exclusive Cars, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.