Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela

Je to jen čtyři roky staré auto v jedné z klasických rodinných specifikací a jako takové nabízí spoustu muziky. Koupit jej za méně než 200 tisíc Kč zní nereálně, ale jde to, jen je třeba se smířit s 475 tisíci km na tachu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela

16.11.2020 | Petr Miler

Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela

/

Foto: Jiří Kaloč, Autoforum.cz

Je to jen čtyři roky staré auto v jedné z klasických rodinných specifikací a jako takové nabízí spoustu muziky. Koupit jej za méně než 200 tisíc Kč zní nereálně, ale jde to, jen je třeba se smířit s 475 tisíci km na tachu.

Když chcete prostorné, praktické, relativně kvalitní a přitom na pořízení i provoz nepříliš drahé rodinné auto, je v České republice kombík od škodovky skoro samozřejmou volbou. Nejčastěji jde o Octavii Combi TDI, která je tak velká, že obslouží naprosto většinu rodinných potřeb, pokud ale přece jen chcete víc, je tu ještě Superb Combi. Jde v zásadě o to samé v bledě modré, v případě současné, třetí generace dokonce o auto stojící na stejné platformě, jen ještě o něco prostornější, praktičtější a pohodlnější.

Ani jeho provoz vás nejspíše nezruinuje, tuplem pak s motorem TDI, je ale třeba říci, že taková auta jsou na trhu docela vyhledávaná, a tak ne zrovna levná, ani jako ojetiny. Nakonec jde o vůz prodávaný teprve od roku 2015, a tedy stále aktuální generaci. Výjimky ale existují a pokud dojdete na samou hranici toho, co je aktuálně možné sehnat, narazíte nutně na auto z inzerátu na zdrojovém odkazu.

Jde o Superb Combi TDI z roku 2016, tedy pouhé čtyři roky staré auto, které se pro export prodává za pouhých 7 397 euro, čili jen za 195 tisíc Kč. To je skoro absurdní cena a nutně vede k domněnkám o bouraném, vadném nebo jinak problematickém voze, nic takového ale v tomto případě neplatí. Auto je nebourané, pojízdné a prý v technicky velmi dobrém stavu. „Jen” najelo 475 tisíc kilometrů.

To je obdivuhodná porce za tak krátkou dobu, s ohledem na zemi registrace (Nizozemsko) snad někdo každý den musel sjet všechny tamní silnice i cyklostezky a pak pár hodin jen tak kroužit po kruhovém objezdu. Samozřejmě žertujeme, jde nejspíše o kilometry naježděné v Německu, i tak je to ale obdivuhodný výkon - ujet skoro 10 tisíc km každý měsíc, nějakých 500 km každý pracovní den, není jen tak.

Na autě je to samozřejmě v některých ohledech znát, zejména na sedadle řidiče brzy nebude žádná látka, jinak ale vypadá auto docela dobře. Jistě na skoro půl milionu km a cenu zdaleka nestačící ani na základní Fabii. Motor 1,6 TDI se 120 koňmi, manuál a výbava Ambition nepřekvapí, zrovna holobyt to ale není - vidíme třeba navigaci nebo lepší sedadla. Dlouhé a s tímto motorem předpokládáme spíše klidné ježdění navíc opravdu nemuselo nechat na technice zásadní následky, často a dlouho ježděná auta kolikrát vypadají po letech technicky lépe než ta dokola trápená párkilometrovými cestami po městě.

Neříkáme, že je to nějaké terno, každopádně jde o zajímavou a nevídanou nabídku. A kdyby nic jiného, ukázku toho, kolik lze také za čtyři roky nalítat se Superbem kilometrů - toto je vskutku extrém svého druhu.


Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 1 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 02Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 2 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 08Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 3 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 12Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 4 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 16Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 5 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 19Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 6 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 22Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 7 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 45Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 8 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 68Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 9 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 75Nejlevnější Škodu Superb III Combi TDI koupíte už pod 200 tisíc, pořádně se ale projela - 10 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 91
Škoda Superb III Combi TDI je zajímavé rodinné auto, jak jsme kdysi zjistili i v testu. Teď jej lze koupit už za méně než 200 tisíc Kč přes pouze čtyřleté stáří, akorát po více jak deseti objezdech zeměkoule. Ilustrační foto: Jiří Kaloč, Autoforum.cz

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše