Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála

Tříletý Superb Combi s dieselem, to musí být ještě perspektivní, a tedy i patřičně drahá ojetina, ne? Ne nutně, tento kousek je tak neuvěřitelně ojetý, že už po tak krátké době stojí pakatel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála

9.1.2021 | Petr Miler

Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála

/

Foto: M.P AutoExport, publikováno se souhlasem

Tříletý Superb Combi s dieselem, to musí být ještě perspektivní, a tedy i patřičně drahá ojetina, ne? Ne nutně, tento kousek je tak neuvěřitelně ojetý, že už po tak krátké době stojí pakatel.

Když chcete prostorné, praktické, relativně kvalitní a přitom na pořízení i provoz nepříliš drahé rodinné auto, je v České republice kombík od škodovky skoro samozřejmou volbou. Nejčastěji jde o Octavii Combi TDI, která je tak velká, že obslouží naprosto většinu rodinných potřeb, pokud ale přece jen chcete víc, je tu ještě Superb Combi. Jde v zásadě o to samé v bledě modré, v případě současné, třetí generace o auto dokonce stojící na stejné platformě, jen ještě o něco prostornější, praktičtější a pohodlnější.

Ani jeho provoz vás nejspíše nezruinuje, tuplem pak s motorem TDI, je ale třeba říci, že taková auta jsou na trhu docela vyhledávaná, a tak ne zrovna levná, ani jako ojetiny. Nakonec jde o vůz prodávaný teprve od roku 2015, a tedy stále aktuální generaci. Výjimky ale existují a pokud dojdete na samou hranici toho, co je aktuálně možné koupit, narazíte na auto na fotkách níže.

Jde o Superb Combi TDI z konce listopadu 2017, tedy pouhé tři roky a jeden měsíc staré auto, které se prodává za pouhých 8 000 euro, čili jen za 209 tisíc Kč. To je na tříletý Superb skoro absurdní cena a nutně vede k domněnkám o bouraném, vadném nebo jinak problematickém voze, nic takového ale v tomto případě neplatí. Auto je nebourané, pojízdné a nevypadá na odpis, třebaže nejkrásnější kousek v nabídce to není. „Jen” najelo - podržte se - 513 tisíc kilometrů.

To je neskutečná porce za tak krátkou dobu, s ohledem na zemi původu (Dánsko) se zdá být za hranicí uvěřitelnosti. Jde o kilometry naježděné po celé Evropě, i tak je to ale obdivuhodný výkon - ujet asi 170 tisíc km za rok, nějakých 14 200 km každý měsíc, okolo 700 km každý pracovní den, to je šílená věc, tohle auto skutečně téměř jen jezdilo.

Na nabízeném Superbu je to v některých ohledech znát, zejména sedadlo řidiče působí dojmem, že brzy splyne s podlahou, jinak ale vypadá auto docela dobře. Jistě na více než půl milionu km a cenu zdaleka nestačící ani na základní Fabii. Motor 1,6 TDI se 120 koňmi, manuál a výbava Ambition nepřekvapí, zrovna holobyt to ale není - ve výbavě vidíme třeba navigaci nebo tempomat. Dlouhé a s tímto motorem předpokládáme spíše klidné ježdění navíc opravdu nemuselo nechat na technice zásadní následky, často a dlouho ježděná auta kolikrát vypadají po letech technicky lépe než ta dokola trápená párkilometrovými cestami po městě.

Neříkáme, že je to nějaké terno, každopádně jde o zajímavou a nevídanou nabídku. A kdyby nic jiného, ukázku toho, kolik lze také za tři roky nalítat se Superbem kilometrů - toto je vskutku extrém svého druhu.


Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 1 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 01Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 2 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 02Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 3 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 03Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 4 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 04Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 5 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 05Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 6 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 06Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 7 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 07Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 8 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 08Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 9 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 09Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 10 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 10Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 11 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 11Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 12 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 12Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 13 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 13Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 14 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 14Nejlevnější tříletá Škoda Superb Combi TDI stojí míň než Fabia, chvíli ale nepostála - 15 - Skoda Superb Combi TDI 2017 nejlevnejsi ojeta 15
Škoda Superb III Combi TDI je zajímavé rodinné auto. Lze jej po třech letech koupit už za 209 tisíc Kč, akorát po ježdení více jak 170 tisíc km - za rok. Foto: M.P AutoExport, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše