Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení

Pokud se na věc podíváme absolutními čísly, nejvíce kradenými auty jsou obvykle ta nejprodávanější. Vozy s největší pravděpodobností odcizení jsou ale docela jiné, mnohem dražší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení

29.5.2019 | Mirek Mazal

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení

/

Pokud se na věc podíváme absolutními čísly, nejvíce kradenými auty jsou obvykle ta nejprodávanější. Vozy s největší pravděpodobností odcizení jsou ale docela jiné, mnohem dražší.

Analýza britské společnosti Tracker, která se zabývá sledováním a vyhledáváním automobilů z popudu jejich majitelů, potvrzuje rostoucí počty krádeží aut vybavených komfortní, ale nebezpečnou technologií bezklíčového vstupu. O něčem takovém neslyšíme zdaleka poprvé, firma ale současně zveřejnila data sledující vývoj „zlodějských trendů”, a to je něco, co stojí za pozornost.

Aktuální data konstatují, že neskutečných 88 % odcizených a nalezených vozidel hlídaných společností bylo ukradeno s využitím signálu originálních klíčů, aniž by je zloději měli k dispozici. To jen potvrzuje, že kriminálníci se dnes jen pramálo „zdržují” s vozy, do nichž by se museli složitě vloupávat a jdou po těch, kterých se zmocní nejsnáze. K ukradení vozu s bezklíčovým vstupem stačí relativně primitivní prodloužení signálu skutečného klíče, což dnes lze zvládnout s technikou za pár stovek korun.

Tracker dále konstatuje, že ač v absolutních číslech se nejvíce kradou nejrozšířenější vozy na trhu, typicky kvůli náhradním dílům, největší pravděpodobnost odcizení je spojena s auty prestižních značek. Je to logické - když už kradete, dá-li se to takto říci, má smysl zabývat se co nejdražšími vozy, které lze nejlépe zpeněžit.

Průměrná hodnota ukradených aut ve Spojeném království tak loni činila 20 tisíc liber (586 tisíc Kč). V případě ukradených a později nalezených aut Trackerem se nejlevnější krádeží stala Toyota Land Cruiser v hodnotě 1 tisíce liber (29 300 Kč), nejdražší úspěch si firma připsala u Rolls-Roycu Ghost v hodnotě 120 tisíc liber (3,5 milionu Kč).

Níže uvedený seznam ukazuje desítku těch relativně nejvíce kradených vozů na britském území. Bohužel nebyla zveřejněna přesná čísla pravděpodobnosti krádeže, jistě ale není náhodou, že první i desáté místo v žebříčku obsadila drahá německá SUV, dnes tak žádané zboží.

10. Mercedes-Benz GLE

Velké SUV přeplněné komfortní výbavou na dlouhé cestování bylo v roce 2018 desátým relativně nejžádanějším autem mezi zloději. Móda sportovně užitkových modelů se tak projevila hned zkraje žebříčku.


Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 1 - Mercedes-Benz GLE 2016 oficialni sada 28Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 2 - Mercedes-Benz GLE 2016 oficialni sada 31Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 3 - Mercedes-Benz GLE 2016 oficialni sada 36

9. Mercedes-Benz třídy S

U Mercedesu ještě chvíli zůstaneme, protože hned po GLE loni relativně nejčastěji mizely limuzíny třídy S. Symbol vysoké životní úrovně putuje většinou na vývoz do zahraničí mimo Evropskou unii, kde již předem čeká nový majitel.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 4 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 01Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 5 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 02Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 6 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 03

8. Range Rover Sport

Další drahé SUV v ohrožení je oblíbený Range Rover Sport. Verze rozšířená mezi celebritami všeho je magnetem na lupiče už dlouho a v některých žebříčcích okupuje i první pozice. Bezklíčový vstup ani tady neumí odolat nenechavcům.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 7 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 04Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 8 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 05Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 9 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 06

7. Land Rover Discovery

Land Rover Discovery je jením z pěti zástupců fenoménu sportovně užitkových vozů v žebříčku 10 nejvíce kradených aut v Británii. Sedmimístné provedení se dobře prodává zákazníkům, ale bohužel zájem trvá i na černém trhu.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 10 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 07Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 11 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 08Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 12 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 09

6. Range Rover Vogue

Třetí Land Rover už snad může být varováním pro potenciální kupce, že by měli po návštěvě dealerství značky promyslet minimálně konzultaci u jakékoliv agentury zabezpečující automobily. I po Range Roveru Vogou jdou zloději s velkým odhodláním.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 13 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 10Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 14 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 11Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 15 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 12

5. BMW řady 5

Trvale populární model BMW se v posledních letech přesunul z klidné zóny do nebezpečné V roce 2017 řada 5 nefigurovala mezi desítkou nejohroženějších, o rok později je z toho páté místo.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 16 - BMW 5 2017 G30 nove oficialni vse 010Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 17 - BMW 5 2017 G30 nove oficialni vse 012Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 18 - BMW 5 2017 G30 nove oficialni vse 055

4. Mercedes-Benz třídy E

Loupežné výpravy nezvaných hostů míří vyloženě do nejvyšších sfér automobilových kategorií, proto nemůže chybět Mercedes třídy E. Svojí přítomností německý automobil potvrdil zájem zlodějů o prémii, ale taktéž o německé vozy - ty mají zde obsazené sedm pozic ze všech deseti.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 19 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 13Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 20 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 14Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 21 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 15

3. BMW řady 3

Vyvážený mix pohodlí s náznakem sportovního ducha si užívají kupující, dokud je nenavštíví některý z lapků. Bezklíčový vstup je i tady pozvánka, která se neodmítá.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 22 - BMW 3 facelift 2015 nova sada 045Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 23 - BMW 3 facelift 2015 nova sada 059Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 24 - BMW 3 facelift 2015 nova sada 086

2. Mercedes-Benz třídy C

Tento manažerský sedan není poprvé na špici. V minulém vydání výzkumu se třída C umístila na nelichotivém prvním místě jako nejvíce kradené auto ve Velké Británii. Aktualizované počty stačily na druhou pozici.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 25 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 16Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 26 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 17Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 27 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 18

1. BMW X5

BMW X5 bylo jedním z prvních modelů segmentu SUV. Nafouklá verze s vysokým posezem také měla tu kontroverzní čest držet pohár za nejčastěji odcizené auto v letech 2009 až 2014. Další prvenství přišlo v roce 2016 a už je jasné, že minulý rok nebyl jiný. S X5 v garáži tedy bude dobré mít se před zloději na pozoru více než s jakýmkoli jiným vozem.

Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 28 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 19Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 29 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 20Nejvíce kradená auta ve Velké Británii ukazují, která a proč jsou dnes v ohrožení - 30 - Nejvice kradene vozy Britanie foto 21

Zdroj: Autocar

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše