Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu

Je to nejvzácnější moderní Maserati a jeho cena tomu odpovídá - 54 milionů Kč. I takové auto se dá koupit na leasing, platby před, po i každý měsíc jsou ale z jiné dimenze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu

21.10.2019 | Mirek Mazal

Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu

/

Je to nejvzácnější moderní Maserati a jeho cena tomu odpovídá - 54 milionů Kč. I takové auto se dá koupit na leasing, platby před, po i každý měsíc jsou ale z jiné dimenze.

Experti přes klasická auta dnes Maserati MC12 kladou na roveň technicky spřízněného Ferrari Enzo. A někteří jsou dokonce přesvědčeni, že vzpomínka na zakladatele slavné automobilky se dříve nebo později dostane do stínu supersportu s trojzubcem ve znaku, který vznikl v pouhých 50 exemplářích. Ceny MC12 se tak dávno pohybují v řádu desítek milionů Kč, navzdory astronomickým sumám si ale někteří i taková auta pořizují na leasing.

Připomíná to britská společnost JBR Capital, která financovala koupi Maserati MC12 blíže neupřesněného klienta. Jeho cena při platbě v hotovosti činila 1 795 000 liber, tedy 53,9 milionu Kč. Zájemce z řad velmi dobře situovaných lidí ale složil 17% akontaci v celkové výši 300 tisíc liber (9 milionů Kč) a dále podepsal smlouvu 48 měsíčních splátek ve výši 18 297,34 liber (549 tisíc Kč) s konečným doplatkem milionu liber (30 milionů Kč). Přes půl milionu měsíčně, navíc s 39 miliony Kč placenými před i po? To by zruinovalo i velmi dobře situovanou rodinu s mimořádnými příjmy obou partnerů.

JBR financovalo také koupi příbuzného Enza vyrobeného ve 400 exemplářích, byť tady už splátky tak extrémní nejsou. Na vůz v ceně 2 100 000 liber (63 milionů Kč) zákazník složil zálohu 586 426,09 liber (17,6 milionu Kč) následovanou 24 měsíčními platbami 9 543,19 GBP (287 tisíc Kč). Závěrečná platební transakce vyšla na 1 513 574 liber (45,4 milionu Kč).

Způsob pořízení nejdražších aut je nápadně podobný běžnému nákupu nové Octavie, akorát poukazované sumy jsou poněkud vyšší. Leckoho může pochopitelně zarazit, že nutně velmi bohatí lidé, kteří by mohli položit kufr plný peněz na stůl, používají takový postup, ale má to svou logiku.

Už dříve jsme informovali o tom, že při současném růstu cen podobných exotů si tato auta na své financování vydělají sama. Kupci tak nemají důvod utápět v nich celý kapitál, když úroky u zajímavějších aut pokryje či překoná růst hodnoty vozu. Po celou dobu tedy má auto, které může používat dle libosti, „visí” mu v něm jen část jeho celé hodnoty a peníze, které by za něj dal, může použít na něco jiného. Třeba koupi dalšího výjimečného vozu...


Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 1 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 05Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 2 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 06Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 3 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 07Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 4 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 08
Příklady financování aut jako Maserati MC12...

Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 5 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 01Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 6 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 02Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 7 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 03Někdo koupil vzácné Maserati na leasing, splátky by zruinovaly i bohatou rodinu - 8 - Ferrari Enzo a Maserati MC12 foto 04
...nebo Ferrari Enzo jsou z trochu jiného světa

Zdroj: JBR Capital přes Motor 1

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše