Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo

Přes veškerý respekt k práci autora je třeba říci, že tohle auto jako Bugatti vážně moc nevypadá. A jako Chiron teprve ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo

11.11.2019 | Mirek Mazal

Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo

/

Přes veškerý respekt k práci autora je třeba říci, že tohle auto jako Bugatti vážně moc nevypadá. A jako Chiron teprve ne.

Stavba auta na úrovni Bugatti Chiron či Veyron je obrovsky náročný proces vyžadující zapojení velkých týmů lidí, kteří ví hodně o všem, co souvisí s auty. Napodobovat jejich práci doma v provizorních podmínkách nemá velkou šanci na úspěch - technicky ani omylem a i vizuálně je to zjevně oříšek.

Připomíná to neznámý mexický kutil, který si doma levně postavil podivnou repliku Chironu z rozličných starších taut. Čtyřkolový mutant má světla z Fordů, čelní sklo a zrcátka vypadají odebrané Chevroletu Corvette C5. Zbytek karoserie evokuje tvary Bugatti vytvořené ručně podle oka mexického tvůrce.

Chiron bychom ale v tomto autě vážně nehledali - základní prvky předního nárazníku mohou připomínat spíše Veyron po havárii, zbylé nesourodě slícované panely mají k novějšímu Chironu přece jen lépe. Stvořit něco takového dalo určitě práci a potud všechna čest, možná by ale bylo lepší věnovat energii stvoření poněkud skutečnějšího auta, ať už jakékoli.

Majiteli se bizarní napodobeninu kupodivu podařilo registrovat do provozu, pokud tedy připevněné registrační tabulky nejsou falešné jako celý pokus o levnou náhražku. Modrý plagiát byl ale opakovaně spatřen ve městě, a tak to vypadá spíše na oficiální povolení. Lidé si nicméně zjev rádi fotografují, přinejmenším v tomto směru se dílo podařilo.


Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 1 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 01Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 2 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 02Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 3 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 03Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 4 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 04Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 5 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 05Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 6 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 06Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 7 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 07Někdo si zkusil doma levně poskládat Bugatti Chiron, moc dobře to nedopadlo - 8 - Napodobenina Bugatti z Mexika foto 08
Odstín laku jako jediný teoreticky odpovídá originálu, zbytek imitace Bugatti Chiron za moc nestojí. Aspoň nestál moc

Zdroje: supercar.fails@Instagram, sonora_exoticos@Instagram

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše