Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby

Vyčuhovat z davu se na německých silnicích vyplácí stále méně. Policisté chytli dalšího řidiče, kterého označili za pozéra, soud se pak postaral o zbytek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby

17.4.2019 | Mirek Mazal

Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vyčuhovat z davu se na německých silnicích vyplácí stále méně. Policisté chytli dalšího řidiče, kterého označili za pozéra, soud se pak postaral o zbytek.

Němci v posledních letech zatápí pod kotlem zřizování speciálních jednotek policie zvaných Soko Autoposer. Tito policisté dostalo zadání ze silnic zcela vypudit automobilové pozéry, jinými slovy ty, kteří mají nevhodně upravené vozy nebo s auty nevhodně zacházejí. A vrozená důslednost našich západních sousedů znamená minimální toleranci při plnění zadaných úkolů.

Boj proti vytipovaným autům či jejich řidičům začal ve velkém a několik kořistí jsme zmínili, vždy ale šlo o dvoustopá motorová vozidla a výsledkem byly mírnější postihy. Němci ale pokročili, a to hned ve dvou rovinách - potírání nevhodného chování se rozšířilo také na jednostopé dopravní prostředky a zabavení dopravního prostředku už se nestalo jen krátkodobým následkem.

Okresní soud v Hamburku projednal případ 22letého motorkáře obviněného z jízdy městem rychlostí 129 km/h. Muž byl odsouzen za účast na nelegálním silničním závodě, jakkoli nebylo zdokumentováno, že by jej v tu chvíli doprovázel na silnici jiný dopravní prostředek, se kterým by poměřoval síly. Tak či onak mají soudci už od října 2017 možnost kvalifikovat určité jednání na silnici tímto způsobem a pachateli uložit vysokou finanční pokutu nebo dokonce odnětí svobody až na dva roky. Rozhodnutí soudu může doprovázet příkaz konfiskace stroje jako „prostředku akce“. A přesně to zažil zmíněný motocyklista.

Hamburský rozsudek by se mohl stát precedentem, protože bývalý majitel musel odevzdat Yamahu MT-10 včetně řidičského průkazu. Stát po něm navíc chce finanční pokutu ve výši 2 400 Eur (62 tisíc Kč). Mluvčí justice potvrdil prvotní odvolání odsouzeného, ale opravný prostředek byl nakonec stažen z jednání. Soudní rozhodnutí nebylo dále napadeno žádnými procesními obstrukcemi a nabylo právní moci.

Odsouzený vlastnil motorku od května 2018. Investoval do nových dílů zhruba dva tisíce Eur (51 tisíc Kč) a o šest měsíců později začaly konflikty s jednotkami hlídající Německo před podobnými pozéry. Porušování rychlosti o 88 km/h a 106 km/h bylo jen předzvěstí definitivního soudního líčení po výše zmíněném incidentu. Motocykl bude nyní prodán v zatím blíže nespecifikované aukci.


Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 1 - Likvidace pozera na motorce 01Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 2 - Likvidace pozera na motorce 02Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 3 - Likvidace pozera na motorce 03Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 4 - Likvidace pozera na motorce 04Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 5 - Likvidace pozera na motorce 05Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 6 - Likvidace pozera na motorce 06
Německá policie si posvítila na majitele upraveného motocyklu, se kterým porušoval předpisy

Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 7 - Likvidace pozera na motorce 07Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 8 - Likvidace pozera na motorce 08Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 9 - Likvidace pozera na motorce 09Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 10 - Likvidace pozera na motorce 10Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 11 - Likvidace pozera na motorce 11Němci pokročili v likvidaci tzv. auto-pozérů, prvnímu zabavili stroj, teď jde do dražby - 12 - Likvidace pozera na motorce 12
Yamaha MT-10 byla zkonfiskována a bude vydražena

Zdroj: Auto Bild

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše