Němec si pořídil Ferrari za 6,5 milionu, už mu ale nezbylo na benzin, pokuty ani pojistku

Rčení o tom, že kdo chce mít opici, musí mít i na banány, si zjevně nevzal příliš k srdci 65letý muž z Winnendenu. Zakrátko tak jeho červený vůz naháněla policie a tím to jen začalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Němec si pořídil Ferrari za 6,5 milionu, už mu ale nezbylo na benzin, pokuty ani pojistku

19.2.2019 | Petr Prokopec

Němec si pořídil Ferrari za 6,5 milionu, už mu ale nezbylo na benzin, pokuty ani pojistku

/

Rčení o tom, že kdo chce mít opici, musí mít i na banány, si zjevně nevzal příliš k srdci 65letý muž z Winnendenu. Zakrátko tak jeho červený vůz naháněla policie a tím to jen začalo.

Pokud si pořídíte auto, a je jedno, zda nové či staré, prestižní či mainstreamové, všeobecně se předpokládá, že na jeho koupi nepoužijete všechny peníze, které máte. Některým lidem ale láska jako chemický proces dočasně ošálí smysly, a tak nelogicky sáhnou po voze, na který sotva mají a už jim nezbude na další provozní výdaje. Člověk by něco takového čekal od nadšeného mladíka, úsměvný případ, o kterém informuje agentura DPA, ale potvrzuje, že i láska k autům kvete v každém věku.

V hlavní roli se totiž ocitl pětašedesátiletý Němec, který se rozhodl si na stará kolena pořídit Ferrari FF za více než 250 tisíc Eur (cca 6,42 milionu korun). Nebylo by na tom nic až tak mimořádného, kdyby v noci ze 17. na 18. února neodjel od čerpací stanice Autohof Berg na dálnici A9 bez placení. Za benzin měl dát 130 Eur, tady asi 3 340 Kč. Jistě nemalé peníze, ne však pro někoho, kdo má na auto za 6,5 milionu korun. Tedy mělo by to tak být, nebylo.

Člověk by čekal, že od staršího muže šlo o pouhé opomenutí, realita se ale záhy vykreslila v docela jiném světle. Zaměstnanec čerpací stanice totiž ihned uvědomil policii, která hříšníka dostihla až u Bayreuthu, tedy nějakých 235 kilometrů od místa činu. A jak rychle zjistila, majitel Ferrari vážně nebyl jen zapomnětlivý senior.

Jeho Ferrari FF nebylo povinně pojištěno, po muži navíc již bylo vyhlášeno pátrání, neboť se dříve nenamáhal zaplatit ani 10 Eur za hlídané parkoviště. Zpoza volantu tedy muž z Winnendenu zamířil na policejní stanici, kde odmítl zaplatit jak veškeré nasekané dluhy, tak i pokutu - ne pro svou umíněnost, ale proto, že jeho finanční mu nedovolila zaplatit ani oněch 10 Eur, natož cokoli dalšího. Nakonec tedy musel zatelefonovat svému příteli z Dolního Saska, který na služebnu v Rintelnu dorazil a veškeré finanční nesrovnalosti urovnal.

Příběh tím ale nekončí, hříšník se nyní bude muset za své jednání, mimo jiné za jízdu bez platného pojištění, zodpovídat. Zdá se tedy být pravděpodobným, že své Ferrari bude muset prodat, aby se vypořádal se státními i soukromými institucemi. A to se k němu nejprve bude muset dostat - policie jej jako nepojištěný vůz zadržela.

Pro všechny ostatní budiž tento poněkud extrémní případ varováním, že byste se do žádného vyhlédnutého vozu neměli kompletně „vysypat“, jakkoliv po něm toužíte. Peníze jsou třeba nejen na pořízení, ale i na provoz. A čím takové auto je dražší, tím více vás bude stát i poté, co s ním opustíte showroom. Onen 65letý Němec zjevně uvažoval jinak, ale kdo ví, třeba mu kilometry strávené za volantem vysněného auta za všechny ty patálie stály...


Němec si pořídil Ferrari za 6,5 milionu, už mu ale nezbylo na benzin, pokuty ani pojistku - 1 - Ferrari FF benzin bez placeni 01Němec si pořídil Ferrari za 6,5 milionu, už mu ale nezbylo na benzin, pokuty ani pojistku - 2 - Ferrari FF benzin bez placeni 02Němec si pořídil Ferrari za 6,5 milionu, už mu ale nezbylo na benzin, pokuty ani pojistku - 3 - Ferrari FF benzin bez placeni 03
Pětašedesátiletý Němec si sice pořídil Ferrari FF, na placení dalších účtů ale již neměl

Zdroj: DPA

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše