Norská elektrická pohádka nabírá hořkého konce, takhle to opravdu nepůjde

 | 221 příspěvků | 20.9.2017 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený A pak že to nejde...

http://www.auto.cz/fuso-ec.. | 20.9.2017 12:41reagovat
avatar

http://www.auto.cz/fuso-ecanter-seriovem-provedeni-zamirilo- prvnimu-dopravci-109974

Nepřihlášený

A to se nebavíme o tom, kd.. | 20.9.2017 12:45reagovat
avatar

A to se nebavíme o tom, kde tu elektřinu vyrobit. Každý si nabije svůj ekovůz přes noc, takže to asi budeme muset někde přidat....

hlavně v noci :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený dfdsf

Reakce na: A to se nebavíme o tom, kd.. | 20.9.2017 13:23reagovat
avatar

v noci je energie nadbytek atom vyrabi totiz porad stejne.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jano

Reakce na: v noci je energie nadbytek.. | 20.9.2017 13:42reagovat
avatar

dfdsf: Az na to ze norsko nuklearni elektrarny nema a jede z 98% na zelenou elektrinu. S nabijenim v noci souhlasim, spousta lidi ma doma stanici na dobjieni.

Verim ze casem zvysi pocet dobijecich stanic i moznosti dobijeni vozu. Takze zase takovy problem to neni jak strasi clanek :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený rb

tak jeste car sharing a ca.. | 20.9.2017 13:43reagovat
avatar

tak jeste car sharing a car pooling a hotovo

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: v noci je energie nadbytek.. | 20.9.2017 13:43reagovat
avatar

Jenže pro ty, kdo tlačí elektromobilitu, je atom něco jako muchomůrka zelená mezi bedlami vášnivého houbaře.

Ale třeba se v daleké budoucnosti dočkáme parkovacích míst krytých solárními panely a v létě budeme dobíjet, když budeme v práci, takto. Zimoj můžeme u nás pod věčnými mraky tak akorát guljať v párke, ale i to je zdravé.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Uz je na case ty elektro s.. | 20.9.2017 13:45reagovat
avatar

Uz je na case ty elektro smejdy zakazat!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený USA

pořizovat elektromobil jak.. | 20.9.2017 13:59reagovat
avatar

pořizovat elektromobil jako hlavni a jediny auto je v soucasny době pro vetsinu lidi blbost (i kdyby na to měli), daleko lepsi reseni je benzinovej hybrid.

elektromobil v soucasnosti jedine jako druhy nebo treti auto v rodine a jen pro toho, kdo nebydli v kralikarne, ale v normalnim dome

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka

Reakce na: pořizovat elektromobil jak.. | 20.9.2017 14:05reagovat
avatar

Já s vaším názorem až tak nesouhlasím. Je to o potřebách jedince. Já se před č lety zbavil spalováka a od té doby jezdím čistě elektro. Na naši malou republiku mi to stačí. Stojanů na rychlonabíjení přibívá. Bydlím v králíkarně jako mnoho jiných lidí a nabíjím jen u rychlonabíjecích stanic a na jedno nabití jezdím do práce celý týden.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tom M.

Jestli dává pořízení elekt.. | 20.9.2017 14:10reagovat
avatar

Jestli dává pořízení elektromobilu v Oslu, kde žije pětina všech Norů, smysl, si musí zodpovědět samotní Norové. Autor však straší nedostatkem elektrické energie, ale zapomíná na budování kabelu mezi Dánskem a právě Norskem, které bude dánské přebytky uchovávat v přečerpávacích elektrárnách.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený USA

Reakce na: Já s vaším názorem až tak.. | 20.9.2017 14:12reagovat
avatar

když se napsal pro "většinu", tak to prece nevylucuje i vyuziti jako jediny auto pro toho kdo bydli v kralikarne.

a je otázka, jesli pujde bezproblemu nabijet ve veřejných stanicich , az elektroat bude 10x,100x tolik, když to ani bohaty norsko nezvlada.

a představa, ze jedu třeba do chorvatska a během jedny cesty potrebuju 2x nabit a všechny stojany jsou dlouho dopředu obsazeny, ve me moc optimizmu nenaplnuje. u nas je provoz +- rovnomerny, ale v chorvatsku je většina celoročního provozu smrsknuta do par dni v lete, když se toci turnusy a to bude znamenat hodne velky napor a muze se stat, ze v tech spickach bude elektrika radove drazsi nez normalne

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený USA

Reakce na: Jestli dává pořízení elekt.. | 20.9.2017 14:14reagovat
avatar

to budou ale dansky prebytky, ne norsky.

něco podobny se ted chysta mezi nemeckem a norskem, coz kazdopadne prispeje k mnohem většímu vyuzit obnovitelne energie, ale jen tohle samospasitelny není.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tom M.

Reakce na: to budou ale dansky prebyt.. | 20.9.2017 14:24reagovat
avatar

Však ano. _ale zapomíná na budování kabelu mezi Dánskem a právě Norskem, které bude DÁNSKÉ přebytky uchovávat v přečerpávacích elektrárnách_

Budou a jsou to DÁNSKÉ přebytky (už v současnosti dosahují výkon přes 1600 MW:

_Nejstarší z nich, Skagerrak 1 a 2 s přenášeným výkonem 500 MW, byly zprovozněny v letech 1976 - 1977 a modernizovány v roce 2007. Následoval Skagerrak 3, zprovozněný v roce 1993, s přenášeným výkonem 440 MW. 240km Skagerrak 3 prošel nedávno komplexní modernizací řídicího a ochranného systému, trvající pouhé čtyři týdny, a opět zprovozněn byl na začátku července 2014.

Od roku 2011 je v přípravě další posila, Skagerrak 4 s přenosovým napětím 550 kV DC a přenášeným výkonem 700 MW. Toto spojení by mělo být zprovozněno v letošním roce. Součástí uvedené modernizace bylo proto také řízení bipolární konfigurace pro Skagerrak 3 a 4._

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kiksfix

Norsko dotuje štědře elekt.. | 20.9.2017 14:42reagovat
avatar

Norsko dotuje štědře elektromobily, protože na to má z vývozu ropy a plynu, které se spalují a zamořují svět. Tedy nula, nula prdlačky.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Shal

Reakce na: Norsko dotuje štědře elekt.. | 20.9.2017 14:52reagovat
avatar

To by mě zajímalo co nám tím autor chtěl říct. To, že v zemi, kde přibývá 100 procent elektromobilů každý rok je nedostatek infrastruktury? No to je snad normální. Norové sami si musí určit priority a říct si jestli se jim to vyplatí. Pro toho kdo má garáž je to absolutně bez debat. Pokud bydlí v bytovce tak musí zvážit rizika.

Ten výplod s nedostatkem elektřiny na dobíjení mě opravdu rozesmál :D Elektrárny (jaderné, tepelné nebo třeba větrné a vodní) fungujou stejně přes den i v noci, kdy se elektromobily nejčastěji dobíjejí.

Nepřihlášený Martin

No tak to se přece dá vyře.. | 20.9.2017 15:06reagovat
avatar

No tak to se přece dá vyřešit diesel-agregátem v kufru, ne?

Nepřihlášený Láďa

Elektromobily jsou jen a j.. | 20.9.2017 15:07reagovat
avatar

Elektromobily jsou jen a jen ekoteroristickej nesmysl. Bez šílený podpory ze strany zkorumpovaných politiků a masivního rozkrádání (přerozdělování) daní, by nejezdil ani jeden.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Surcuf

Socialistický ekoterorismu.. | 20.9.2017 15:16reagovat
avatar

Socialistický ekoterorismus v praxi soudruzi, kde jste udělali chybu?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený JaRy

Opět jsem potkal na dálnic.. | 20.9.2017 15:25reagovat
avatar

Opět jsem potkal na dálnici (tentokrát R35) teslu S jak se ploužila v pravém pruhu mezi náklaďáky. Evidentně jel eko rally, aby dojel k nabíječce. Čili celá jízda v elektrokáře je boj o dojetí k nabíječce. Může mi někdo vysvětlit co vede člověka k tomu, aby si za dvaapůl mega koupil auto se kterým pak bojuje jak trosečník o přžití. To je sadomasochismus.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Hrd

Reakce na: Socialistický ekoterorismu.. | 20.9.2017 15:33reagovat
avatar

kde soudruzi udělali chybu? Že si nechali rozbít KSČ. Protože komunisti by v životě takovou pitomost neprosazovali. Za komančů by se jezdilo na benzín, žádná elektřina, žádný smradlavý dýzly mimo náklaďáků, kam nafta patří. Holt máte ten kapitálizmus, tak si nenaříkejte. Však jste ho chtěli, ne?!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

http://dfens-cz.com/elektr.. | 20.9.2017 15:38reagovat
avatar

http://dfens-cz.com/elektromodebilita/

Nepřihlášený Saman

Reakce na: dfdsf: Az na to ze norsko.. | 20.9.2017 15:45reagovat
avatar

Zrovna Norove nedostatkem elektriny opravdu trpet nebudou ikdyby cela zeme jezdila jen na elektrinu, Norske vodni elektrarny jiz dnes dokazou pokrekjt spotrebu Norska vice nez dvojnasobne a proto Norove patri dnes k nejvetsim vyvozcum elektriny v Evrope, buduji se jiz i projekty kde Norske elektrarny budou slouzit i jako backup, a elektrina z vetrniku a fotovoltaiky z nekterych zemi budou Norove pri prebytcich v EU vyuzivat k zpetnemu cerpani vody do prehrad nad elektrarnama

mimochodem CR by s elektromobili problem zrejme nemela take, rozvodne site mame v soucasnosti na nejlepsi urovni v EU, a 3 rafinerie v CR maji nastarost prez 25% celorocni spotreby CR, s postupnym utlumem techto 3 rafinerii Cepra by tedy krom dnesniho vyvozu ktery cini asi 18-22 TWh, tak bude jeste k dispozici prubezne kolem 19 TWh diky rafineriim , v CR to bude tedy ciste jen o tom zda se to vyplati ci nevyplati spotrebiteli a zda ma k dispozici dostatecnou verejnou sit nabijecek

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Saman

Reakce na: Opět jsem potkal na dálnic.. | 20.9.2017 15:47reagovat
avatar

me v nedeli na D11 smerem od Prahy predjela bila Tesla X a rozhodne se neplouzila, naopak tam mel tak 140-150, ja mel na navi dle GPS 134km/h

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Zrovna Norove nedostatkem.. | 20.9.2017 16:14reagovat
avatar

Nauč se psát česky, do té doby působíš jako předškolní dítě. A nemel o tom, jak za to nemůžeš. Kdo chce, tak se to naučí. Sice za cenu velké dřiny, ale naučí. A za další nevěřím, že někdo, kdo si nedokáže zapamatovat těch pár slov, kterými vládne, si pamatuje ostatní věci. Něco v mozku je jinak a těžko bude jediný projev neschopnost zapamatovat si 300 slov (kterými milý "chytrák" Šaman vládne).

Nepřihlášený

Reakce na: Zrovna Norove nedostatkem.. | 20.9.2017 16:17reagovat
avatar

Kterépak rafinerie vlastní Čepro? Stačí jedna, prosím.

A tu ELEKTRICKOU energii, 19 TWh alias 25% spotreby, které spotřebují podle Vás na svůj roční provoz rafinerie v ČR jste vyčetl kde ? USA mají podíl spotřeby el. energie na rafinaci 1.17%, ČR je v tomto oboru asi gigant...

Ještě jste pro jistotu opomněl dodat, že cena el. energie v ČR vůbec nezávisí na jejím přebytku / nedostatku u nás, ale na situaci u našeho západního souseda. A ten jak známo nechává postupně odejít jaderné zdroje do věčných lovišť. Což časem udělá z elektřiny u tam a tím i u nás drahé zboží. Energetický a průmyslový holding nekupuje ty smradlavé uhelné elektrárny v Německu pro nic za nic.A mám takovej pocit, že lidi, co uměli nashromáždit majetek v řádu desítek miliard v tomhle budou mít hodně jasno.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Slušný občan

Reakce na: Však ano. _ale zapomíná na.. | 20.9.2017 16:53reagovat
avatar

To je boží!

Nepřihlášený Petr

Samsna nebrat vazen. je to.. | 20.9.2017 16:54reagovat
avatar

Samsna nebrat vazen. je to mistni elektrosasek, vsem k smichu.

Nepřihlášený Slušný občan

Reakce na: Však ano. _ale zapomíná na.. | 20.9.2017 16:55reagovat
avatar

Na tento článek mám jen jednu odpověď:

V8.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Gašpo

Ale no tak, je to predsa c.. | 20.9.2017 16:57reagovat
avatar

Ale no tak, je to predsa celkom vtipné. :-D

Zujímavé že praktické ukázky totálnej idiocie sociálnych inžinierov v spolupráci s ekoteroristami a buzerantmi všetkých kategórií prichádzajú v tak veľkej miere z toho rajského severu, ktorý slúžil ako príklad ideálneho sveta.

PS: Nórovia sa báť nemusia, tá záplava vedcov a inžinierov zo Sýrie a Afganistánu takéto problémiky vyrieši s prstom v nose. :-)

Nepřihlášený Mikek

Aneb opet praxe ukazala, j.. | 20.9.2017 17:22reagovat
avatar

Aneb opet praxe ukazala, jak to dopada, kdyz se soudruzi snazi poroucet trhu.

Nepřihlášený Milanius

Ano idiocie v praxi místní.. | 20.9.2017 17:46reagovat
avatar

Ano idiocie v praxi místní elektro-šašci zažívají orgasmus 35%!!! a bude 100!!! Zajímalo by mne kolik z nich má elekro-vzdělání a ví jak to ekosvinstvo hejbá se sítí, ato tak, že i Temelín místy jede jen na 30%. Kolega tyto auta prakticky staví a částečně provozuje. Nelze tvrdit, že pro někoho to není řešení, ale "auto" je dopravní prostředek určený na přepravu lidí a věcí z místa A do místa B, a podle vzdálenosti a četnosti by se měl vybírat pohon. Bohužel když někomu není zhůry dáno....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Peppa

Reakce na: Uz je na case ty elektro s.. | 20.9.2017 18:25reagovat
avatar

Asi jsi chtěl napsat dýzlové šmejdy!

Nepřihlášený Peppa

Reakce na: Na tento článek mám jen je.. | 20.9.2017 18:29reagovat
avatar

V8 je beznadějně zastaralá technologie.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Peppa

Reakce na: Opět jsem potkal na dálnic.. | 20.9.2017 18:30reagovat
avatar

Možná měl zapnutého autopilota a v autě pracoval.

Nepřihlášený Slušný občan

Reakce na: V8 je beznadějně zastaralá.. | 20.9.2017 18:31reagovat
avatar

Sorry. Měl jsem na mysli V12. Ty šuline.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Peppa

Reakce na: Elektromobily jsou jen a j.. | 20.9.2017 18:32reagovat
avatar

říká nejchytřejší člověk na světě, nějakéj Láďa

Nepřihlášený Peppa

Reakce na: Socialistický ekoterorismu.. | 20.9.2017 18:34reagovat
avatar

Žádná chyba se nestala, to jen Marek Bednář musel po čase zase napsat něco proti BEV jinak by nedostal prémie.

Nepřihlášený PepaSFIo

nechme stranou ty technick.. | 20.9.2017 18:43reagovat
avatar

nechme stranou ty technické věci, kdo se vyzná trošku v elektrice, má jasno a ti ostatní buď věří nebo nevěří. Podívejme se na to z jiné strany. Nabíjení zadarmo? Nic není zadarmo. Tu elektriku někdo vyrobil a prodal, takže ji někdo taky zaplatil. Že to v téhle chvíli není řidič je nepodstatné. Jednou přijde chvíle kdy to skončí. Z motorových paliv se vybírá nehorázná daň. Obrovské peníze do státní kasy. Jenže když těch elektroaut přibude, tenhle pramen vyschne. Kdyby na benzinu nebyla spotřební daň tak bude mít běžné auto levnější provoz než elektro dobíjené doma ze zásuvky. Opravdu si někdo myslí že stát se vzdá takové dojné krávy, vzdá se daně a ještě bude dotovat nabíjení zadarmo?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Blbe

Bednari, ty blbecku. Neple.. | 20.9.2017 19:07reagovat
avatar

Bednari, ty blbecku. Neplet si nedostatecnou infrastrukturu (kera vezme cas vybudovat) s tim jestli je nebo neni dost elektriny. Samozrejme ze Norsko spolu snad se vsemi vyspelymi zememi nemaji nejmensi problem pokryt poptavku po elektrine ikdyby vsichni presli na EV. To je typicky blabol a mystus vymastencu jako si ty.

Nepřihlášený xps

Stát -> daně -> dotace ->.. | 20.9.2017 19:35reagovat
avatar

Stát -> daně -> dotace -> přerozdělování -> nařízení -> poplatky -> zákazy -> revolta -> potlačení svobod.

Dokud se nebude dát skladovat elektřina efektivněji v lehkých a kapacitně velkých "článcích", je celé tohle divadýlko dobré tak akorát na to, aby se mohly přerozdělovat cizí peníze ve prospěch elektro-lobby.

Ekologie zde nehraje první, ale maximálně druhé, a spíš třetí housle.

Jako vždy jde v první řadě o PRACHY ZDARMA (z kapes poplatníků daní).

Nepřihlášený Nemako

Reakce na: Zrovna Norove nedostatkem.. | 20.9.2017 19:40reagovat
avatar

K tomuhle tvému nesmyslu můžu napsat asi jen toto:

www.youtube.com/watch?v=b8ZWHZRH-sE

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: nechme stranou ty technick.. | 20.9.2017 20:04reagovat
avatar

Přesně, dokonce už na tom pracují. Doporučuji hlavně ten druhý odkaz - už je to tu zpět, opět se potichu pokouší vnutit všem sazby za jistič, které před pár lety lidé odmítli a bylo kvůli tomu hodně rámusu:

http://oenergetice.cz/elektrina/domacnosti-se-sol ary-si-belgii-priplati-poplatcich-se-jedna-i-cr/

http://oen ergetice.cz/elektrina/nova-tarifni-struktura-eru-platba-elek trinu-podle-jistice/

Nepřihlášený Zbyněk

pěkně zmanipulovaný článek.. | 20.9.2017 20:12reagovat
avatar

pěkně zmanipulovaný článek. Pan autor asi potřebuje každé ráno před školkou dětem trochu zasmrdět.

Problém je pouze v tom, že rostoucí zájem o elektromobily je rychlejší než výstavba nabíjecích stanic. Neznamená to, že energetická soustava by nestíhala - navíc elektromobil je akumulační zařízení a tedy spotřebovává z cca 90% energetické přebytky tzv. noční proud cca 16TWh, který jen v ČR by uživil statisíce elektromobilů.

Hloupější článek jsem opravdu dlouho nečetl... :)

Nepřihlášený Tom

Reakce na: Kterépak rafinerie vlastní.. | 20.9.2017 20:28reagovat
avatar

Prosím o zdroj k tvrzení těch 1,17 %.

V USA jsou velicí spotřebitelé benzínu.

Tak mi to nějak nesedí, když vím,

že na 1L jsou třeba stovky až tisíce Wh elektřiny.

Děkuji za ten zdroj.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Prosím o zdroj k tvrzení t.. | 20.9.2017 20:39reagovat
avatar

Spotřeba el. energie na rafinaci

https://www.eia.gov/dnav/pet/pet_pnp_capfuel_dcu_n us_a.htm

47 GWh

Celková výroba el. enerige v USA

https://www.eia.gov/totalenergy/data/monthly/pdf/sec7_5 .pdf

4,08 TWh

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený koJaK

Reakce na: v noci je energie nadbytek.. | 20.9.2017 20:41reagovat
avatar

Tak sice jádro může "vyrábět" stále stejně, ale pochopitelně jsou elektrárny které se dají velmi rychle regulovat ( vodní, přečerpávací ), rychle regulovat ( uhelné, plynové ) a pomalu regulovat ( jaderné )

Tedy ano JE pracují podle všeho na konstatní výkon 24h a pravidlené nárůsty spotřeby kryjí zbylé typy elektráren. Špičky pak vodní a přečerpávací ...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Milanius

Mno nechte ho bejt :-) Má.. | 20.9.2017 21:08reagovat
avatar

Mno nechte ho bejt :-)

Má vůz jaký si přál a jako jeden z mála tady může s klidným svědomím prohlásit, že jezdí ze 60% na uhlí

Řekněte mi kdo z vás na to má

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený emuser

Reakce na: me v nedeli na D11 smerem.. | 20.9.2017 21:13reagovat
avatar

Tak to mohl být borec od nás z ulice. Jezdí velmi často Šumperk - Praha a zpět. Nabíjí doma a v Praze. Co říkal, tak na dálnici se nezdržuje a žádnou ekorally nejede. Obvykle dojíždí se 100-120 kilometrovým zbývajícím dojezdem. Má X90D a nikdy nenabíjí na 100%, vždy na 90% SOC. Cestu zvládá dokonce rychleji než s původním superbem. Když jdu kolem, tak se musím vždy zastavit a obdivovat, jak je to auto pěkné.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Mno nechte ho bejt :-) Má.. | 20.9.2017 21:19reagovat
avatar

Ale pokrok tady za těch 180 let přece jen je. Nemusí co 200km dobírat vodu a ani za sebou neveze to uhlí v tendru.

Nepřihlášený Michal

Norové mají (dle čísel z čl.. | 20.9.2017 21:20reagovat
avatar

Norové mají (dle čísel z článku) zhruba 100% daň na benzínové auto, ze které dotují přes půlku ceny elektrického auta. Také mají asi 400% zdanění benzínu, ze kterého dotují dobíjecí infrastrukturu a elektřinu pro elektromobily. A tak dále.

Když od roku X budou mít povolen prodej pouze elektrických aut, kde vezmou ten obrovský balík peněz, ze kterého to dnes celé dotují?

Elektroauta z principu levnější nebudou, stejně tak cena elektřiny klesá jen na oko dotováním zelené produkce.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ivo

Článek to mohl být zajímav.. | 20.9.2017 21:20reagovat
avatar

Článek to mohl být zajímavý, kdyby nám autor více rozepsal praktické problémy při nabíjení EV v Norsku. Jednotlivé příklady, důvody a možná řešení...

Nepřihlášený Milanius

seberte jim ty dotace a st.. | 20.9.2017 21:25reagovat
avatar

seberte jim ty dotace a stane se přesně to co v dánsku.

Neprodali tam jedný auto.

Nepřihlášený Ivo

Reakce na: Tak sice jádro může "vyráb.. | 20.9.2017 21:27reagovat
avatar

Regulovat výkon uhelné elektrárny? Doporučuju nejdříve nastudovat a pak pronášet moudra. Ta voda, plyn dokonce i vítr se fakt dá regulovat a nebo odstavit a zase rychle najet, ale u jádra a uhlí na to nesázejte.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Dan

Ten článek musel psát totál.. | 20.9.2017 21:36reagovat
avatar

Ten článek musel psát totální idiot. Minimálně, co se týče hlediska gramatického a stylistického, neboť některé věty vůbec nedávají smysl.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený mrdik

No já si vždy namastím čůr.. | 20.9.2017 21:58reagovat
avatar

No já si vždy namastím čůráka a pak vycáknu. Chcete ochutnat? Vy prasata?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: No já si vždy namastím čůr.. | 20.9.2017 22:23reagovat
avatar

Jen si posluž vtipálku. Patří to sem?

(vážně tu nejsou žádná pravidla diskusí?)

Nepřihlášený Autař

Reakce na: No já si vždy namastím čůr.. | 20.9.2017 22:34reagovat
avatar

Ubožejší příspěvek jsem tu ještě nečetl... Máte ale pane primitive opravdu výstižný nick!

Nepřihlášený Iridias

Super,že se elektro auta t.. | 20.9.2017 22:51reagovat
avatar

Super,že se elektro auta tak množí. Zakladám firmu na autopowerbanky do každé domácnosti.Když například zůstanete stát v zácpě nebo v nečekané objížďce , protože vám došla šťáva ,přijedu za vámi s přívěsným vozíkem,kde bude plně nabitá baterie.Tu vám za odpovídající cenu i s vozíkem zapůjčím na dojetí domů.Podmínkou je pouze koule na autě a propojovací kabel.Vše zamozřejmě naše firma bude montovat.

Ne dělám si prdel !...

Proč někdo sakra neprodává za cca 60000 Kč, jednomístné vozidlo z laminátu o váze motocyklu z motorem 250 ccm, které by mě se spotřebou 1,5 litrů/100km dovezlo do práce a na nákup.

Vše by se tím vyřešilo z 0 nákladů !!!!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

A když jsem tady před čase.. | 20.9.2017 23:17reagovat
avatar

A když jsem tady před časem psal, že je to nereálné právě kvůli dobíjení, tak mi všichni nadávali. Norsko ničím nestraší, jen říká, jak to je a že měl Jura zase jednou pravdu... :-)

Nepřihlášený

Proč nebude potřeba 20 nov.. | 20.9.2017 23:22reagovat
avatar

Proč nebude potřeba 20 nových Temelínů

Česká republika je pátým největším vývozcem elektřiny na světě. V roce 2014 jsme čistě vyvezli 16,9 TWh. Už čtvrtým rokem po sobě vyváží ČR kolem 17 TWh. Pro srovnání, české domácnosti spotřebují za rok kolem 15 TWh.

Aut je u nás asi 4,9 milionu. I kdyby skutečně všechna jezdila na elektřinu (což se v nejbližších 50 letech nestane), spotřebovala by 11 025 000 MWh, tedy 11 025 GWh anebo 11 TWh. Jaderná elektrárna Temelín v roce 2014 vyrobila 14,95 TWh.

http://www.hybrid.cz/proc-nebude-potreba-20-novych-tem elinu

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Regulovat výkon uhelné ele.. | 20.9.2017 23:26reagovat
avatar

Regulovat se dá rychle od nuly do sta procent jen voda a vítr, plyn je co - opět teplo a turbína musí být správně prohřátá, což je problém mnoha hodin pomalého protáčení a postupného zvyšování teploty při jejím nájezdu po zastavení (které nastává výhradně při poruše nebo pravidelné údržbě). Jistě, každý stroj se dá nějak regulovat, ale obrovské turbíny v elektrárnách lze regulovat omezeně, otáčky musí zůstat konstantní kvůli kmitočtu sítě a pokud uberu hodně páry, turbína nemá dost výkonu a začne zpomalovat, což je nepřípustné. Takže je jedno, jestli uhlí nebo plyn, stále jde o stejný princip, jen se místo uhlím pod kotlem topí plynem. Rozdíl je pak ve složení spalin a jejich čištění, plyn nedělá saze, popílek ani škváru s těžkými kovy...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Proč nebude potřeba 20 nov.. | 20.9.2017 23:31reagovat
avatar

Neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Nevím, kdo ten propočet dělal a jestli je správný, ale o množství elektřiny nejde, jde o její distribuci na patřičná místa a její dispozici vždy pro všechny nabíjené elektromobily v jakoukoli denní dobu.

Nepřihlášený Arni

Nórsko je názorný príklad.. | 20.9.2017 23:37reagovat
avatar

Nórsko je názorný príklad toho ako sa to robiť nemá, uvidíme či sa z toho poucia aj iné štáty.Podobne problémy, ale v oveľa väčšom meritku čoskoro nastanú v 1,3 miliardovej Čine. To bude chaos...

Nepřihlášený Arni

Reakce na: Norové mají (dle čísel z čl.. | 20.9.2017 23:48reagovat
avatar

Nedotuju to iba z daní zo spalovacich áut a benzínu, ale aj z predaja ropy a zemného plynu ktorých majú obrovské zasoby v severnom mori,sú ako Vikingsky sejkovia severu.

Trochu je nepochopiteľné, že majú v Európe druhé najväčšie zásoby ropy po Rusku a predsa je tam benzín najdrahší...

Nepřihlášený mumy

Miluju Vás pánové, jste ch.. | 21.9.2017 00:22reagovat
avatar

Miluju Vás pánové, jste chytřejší než já a děkuji, že jste rozšířili mé obzory. Naproti tomu mne rozřehtal pan SAMAN, který neví, že ČEPRO žádná rafinerie není a ani žádné nevlastní, je to jen pouhé úložiště paliv, které vyrobily nějaké rafinérky. Kromě toho se jedná o rafinérie UNIPETROL Litvínov, Kralupy n.Vlt. a Pardubice, patřící skupině ORLEN Polska.

Nepřihlášený Roskomnadzor

Reakce na: Ten článek musel psát totál.. | 21.9.2017 06:20reagovat
avatar

Že ano, já bych každý článek o elektromobilech, energii a utečencích před zveřejněním nechal odborně prozkoumat nějakou neziskovou organizací aby rozhodla zveřejnit/nezveřejnit.....

Nepřihlášený Lukas

Reakce na: kde soudruzi udělali chybu.. | 21.9.2017 07:24reagovat
avatar

Ja nevim proč se tady rozmohlo fňukání že všechny diesely strašně smrdí. Všechno je to jen o údžbě auta. Vy jste asi vubec extra expert. Ještě nám povězte, jak je vaše škoda 105 extra úsporná a vůbec nesmrdí.

Nepřihlášený Ted

Reakce na: Jenže pro ty, kdo tlačí el.. | 21.9.2017 07:26reagovat
avatar

ze o problemu vite prd

Nepřihlášený Ted

Reakce na: tak jeste car sharing a ca.. | 21.9.2017 07:28reagovat
avatar

To nic nevyresi. Porad budou jezdit miliony lidi, to za se auto vetsinu doby nevyuziva je u elektroaut spise vyhoda...

Nepřihlášený

Reakce na: Regulovat se dá rychle od.. | 21.9.2017 08:52reagovat
avatar

Ještě bych to trochu upřesnil.

Vítr se nedá regulovat od 0 do 100%. Dá se regulovat od 0 do <tolik, koli zrovna fouká>.

Spalování zemního plynu sice do ovzduší neuvolňuje pevné částice, ale toho plynu se pálí taková kvanta, že se do ovzduší dostává i poměrně dost radonu, který je radioaktivní. To jen na doplnění obrázku. Nic není černobílé, jak se občas jakékoli nátlakové skupiny snaží tvrdit.

Nepřihlášený AlesH

Jednou z možností jak řeši.. | 21.9.2017 09:00reagovat
avatar

Jednou z možností jak řešit problém nedostatku veřejných nabíječek, je využít možnost automatizované výměny celé baterie v autě během jedné minuty u speciální "čerpací stanice". Např. systém Battswap http://battswap.com/ .

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Jednou z možností jak řeši.. | 21.9.2017 09:09reagovat
avatar

Ano, technicky vzato je to jeden možných směrů k vylepšení. Ale zatím se elektroklany nedokázaly politicky dohodnout ani na tak banální věci, jako jsou nabíjecí konektory.

Nepřihlášený Brabec

Ode zdi ke zdi je vždy špa.. | 21.9.2017 09:36reagovat
avatar

Ode zdi ke zdi je vždy špatně.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka

Koukněte na www.jirk.. | 21.9.2017 10:13reagovat
avatar

Koukněte na www.jirkaklub.cz !

zdraví Jirka

Nepřihlášený

Reakce na: Proč nebude potřeba 20 nov.. | 21.9.2017 10:23reagovat
avatar

Spotřeby paliv ČR 2016 4,5 milionu tun nafty (5,39 miliardy litrů) a asi 1,6 milionu tun benzinu (2,09 miliardy litrů). Spalné teplo paliv[kJ/kg], korigované účinností spalovacích motorů 30% benzin 47 300 t.j. 13,13kWh / kg * 30% = 3,93 kWh / kg na pohon nafta 44 800 12,44kWh / kg * 30% = 3,7 kWh / kg na pohon Přepočet na ekvivalent elektřiny při 90% účinnosti elektrického pohonu (od elektrárny, po kola auta, optimistický...) nafta [kWh] 4.5 * 10e9 * 3,7 /.9 = 18.5 e9 kWh benzin [kWh] 1.6 * 10e9 * 3.93 /.9 = 7 e9 kWh Celkem potřeba výroby el. pro elektromobilitu 25.5 Wh Výroba elektřiny z uhlí v 2015: 49TWh Export elektřiny v 2015 22TWh T.j. až "dojde uhlí" a v ČR budeme mít všude elektromobilitu, bude chybět 52.5 TWh Roční produkce temelína 2015 (2 bloky po cca 1000MW) 14.2 TWh Takže přepočteno na Celé temelíny by to dělalo další 3.7 kompletní elektrárny. Ale od těch u zelené zdi slyšíme, že nic nebude potřeba, protože ušetříme. Nic proti šetření energií, ale problém tohoto řádu to prostě neřeší, jen ti, co o tom začnou mluvit nahlas jsou umlčeni hlasitějšími hlasy s líbivými idejemi.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka Černý

Vybyvila se ni vtiná hádan.. | 21.9.2017 10:34reagovat
avatar

Vybyvila se ni vtiná hádanka: když dva zedníci postaví zeď za dva dny za jak dlouho ji postaví 10 zedníků? Na správnou odpověď nejni třeba počítat, tomu kdo o tom něco ví je jasné že zvětšováním počtu zedníků se nic neurychlí jen se budou na předem daném omezeném place motat jeden druhému. I tady problém nelze vyřešit tak snadno jak si optimisté myslí.

Nepřihlášený Jaroslav Kotouš

Dobrý den, nejsem nějaký v.. | 21.9.2017 10:42reagovat
avatar

Dobrý den, nejsem nějaký věčný internetový příspěvkář, ale výše napsaný článek o elektromobilech a hybridech je od váženého pana redaktora spíše taková polopravda. Ze článku jen číší jen samotná dehonestace Norska a nic jiného. Dále je slyšet jen o Oslu jak je to špatné z dobíjením atd. Ze své vlastní zkušenosti jsem se po procestování defakto celého Norska nesetkal, že by byl problém s nabíjením. Myslím, že by pan redaktor měl zvednout zadek od počítače a měl si projed Norsko komplet celé a poté napsat objektivní článek k danému tématu. Nicméně 14 let jsem měl doma dva zánovní naftové smraďochy a už mě to nesmí do baráku. Budu radši jezdit ekologičtěji a levněji i za cenu možného čekání na dobíjení. Jinak sami Norové nemají velké kilometrové nájezdy v běžném pracovním roce, tak že nechápu proč by měli mít na každém kroku nabíjecí stanice. Benzínky jsou v Norsku od sebe také dost daleko vzdáleny a pokud má někdo problém se svým odjezdem musí tedy zvážit jestli daný cíl je pro něj šťastný. Elektro mobilita je v Norsku sice vyspělá, ale zatím ještě v plenkách, stejně jako všude ve světě.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený uplnejvypatlanec

Reakce na: dfdsf: Az na to ze norsko.. | 21.9.2017 10:47reagovat
avatar

ale doma se jim to natoci na elektromeru ... nebo neeee ?!

Nepřihlášený Rado

aha, takže problém je, že.. | 21.9.2017 11:01reagovat
avatar

aha, takže problém je, že nevzniká dost veřejných nabíječek dostatečně rychle? Ono se to ale dost podobá obligátnímu o Slepici a Vejci. Pořád je daleko jednodušší a levnější vybudovat nabíjecí stanici než čerpací na benzín, tak ten "Problém" je jen dočasný.

Zbytečně se dělá z komára velblouda.

Ale Norský model pobídek k nákupu elektromobilů je fakt extrém a těžko by mohl být dán jako vzor jinde, o tom žádná. Ale norové jsou velmi bohatí a ať si ve své zemi dělají jak uznají nejlépe za vhodné. Se situací u nás to nemá nic společného

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený rock

Reakce na: Dobrý den, nejsem nějaký v.. | 21.9.2017 11:01reagovat
avatar

Pokud chcete jezdit levněji, děláte to dobře. Jízdu vám dotují ti naftoví a benzínoví smraďoši. A vlastně i všichni ostatní, co třeba nejezdí vůbec. Parazit je to slovo, které se sem hodí.

Pokud chcete jezdit ekologičtěji, pořiďte si kolo. S elektromobilem žádnou úlevou pro životní prostředí nejste.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený rock

Reakce na: aha, takže problém je, že.. | 21.9.2017 11:07reagovat
avatar

"Pořád je daleko jednodušší a levnější..."

Opravdu? Benzinka připraví jedno auto na řekněme 800 km jízdu za 5 minut.

Nabíječka připraví jedno auta na 300 km jízdu za 30 minut.

Potřebuješ tedy 16 nabíječek, abys vyrovnal kapacitu jednoho stojanu na benzín / naftu. Pořád je nabíjecí stanice levnější a jednodušší?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rado

Reakce na: "Pořád je daleko jednodušší.. | 21.9.2017 11:26reagovat
avatar

Ano, opravdu je jednodušší a levnější postavit nabíjecí stanici, než čerpací. Mluvil jsem o stavbách a tam jsou náklady mnohonásobně rozdílné ve prospěch nabíjecích. To musí být jasné i dítěti.

V současnosti asi 90% nabíjení probíhá doma. Většina lidí tedy nejezdí na veřejné nabíječky aby jezdili, narozdíl od spalováků. Na veřejné jezdí tedy jen ti, co nemohou nabíjet doma, nebo jedou na delší cesty. Takže rozhodně ne všichni veřejnou nabíječku vůbec potřebují.

Nabít navíc jde naprosto všude, kde je elektrika, u restaurací, hotelů, obchodů, zkrátka všude kde auto stojí. A auto stojí drtivou většinu dne.

Navíc se dojezd u nejnovějších elektroaut už dost přibližuje spalovákům, cena klesá rok od roku...

Kdepak pane, tuhle válku se spalovákem nevyhrajete.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fanda

Problém je,že bez dotací t.. | 21.9.2017 11:32reagovat
avatar

Problém je,že bez dotací to nejde a peníze na dotace musí nakonec stát vybrat od nás odevšech,navíc u nás vždy dotace zavánějí podvodem.Co už nás stáli a ještě budou stát sluneční elektrárny.Dále pokud dojde k rozšíření elektromobilů v Evropě,tak nejspíš i dojde ke zdražení elektrické energie.A vůbec si nedělám iluze o předražených nabíjecích stanicích a všem co s tím souvisí .V našich českých podmínkách to zase bude pořádný tunel na peníze a daňový poplatník to několikanásobně zaplatí.

Nepřihlášený rock

Reakce na: Ano, opravdu je jednodušší.. | 21.9.2017 11:43reagovat
avatar

Ale vůbec ne, já žádnou válku nevedu. Pokud si provozovatelé elektromobilů budou provoz financovat provoz svých miláčků na privátní bázi, pokud na ně nebude stát plýtvat dotacemi nebo úlevami, které by museli platit ostatní, a pokud mi do očí neplávají vyložené nesmysly, pak jsou mi do značné míry lhostejní.

Nepřihlášený Fero

Reakce na: Spotřeby paliv ČR 2016 4,.. | 21.9.2017 11:58reagovat
avatar

Ten výpočet musel dát práci...

Při stání na semaforech a korzování v provozu má spalovací motor účinnost 30% :-O

Nepřihlášený Fero

Reakce na: Pokud chcete jezdit levněj.. | 21.9.2017 12:01reagovat
avatar

On zase při koupi EV zadotoval solární elektrárny, tak je aspoň na svém...

:-)

Nepřihlášený Gregi

Konečně někdo narazil. Vti.. | 21.9.2017 12:05reagovat
avatar

Konečně někdo narazil. Vtipný na elektormobilech je to, že je nejvíce propagují ti co o tom nic nevědí. Elektromobily zničí svět mnohem více, než běžné se spalovacím motorem. Kdo umí počítat a trochu má něco v hlavě, tak ví, že potřeba energie na vyrobení je mnohem vyšší, další to, že elektromotory nemají životnost jako spalovací motory a z pohledu celkové energie je hodně v mínusu. Automobilky vědí, že je to blbost ale vydělávají na tom, přitom ale vkládají více peněz do vývoje spalovacího motoru, proč asi. Už teď vědí, že mají větší budoucnost.

Nepřihlášený Bystroň

Marek Bednář je klasický p.. | 21.9.2017 12:16reagovat
avatar

Marek Bednář je klasický příklad českého ňoumi co jednak ví očividně prd o tom jak Norové žijí a proč kupují el. automobily, ale ještě navíc si nevidí na špičku svého zarudlého švejkovského panosu a tak nechápe ani zakladní princip elektromobilu jakož to konceptu alternativní čisté dopravy a přirovnává jej k provozu auta se spalovacím motorem a jeho použití... Smutné je že podobná svoloč dnes beztrestně může hanit a psát své domělé myšlenky.. Nakopat dox1chtu

Nepřihlášený lol

Reakce na: Uz je na case ty elektro s.. | 21.9.2017 12:17reagovat
avatar

tvoji matku meli nackove zakazat . demente

Nepřihlášený lol

Reakce na: Sorry. Měl jsem na mysli V.. | 21.9.2017 12:19reagovat
avatar

spis 12v vy kriplove debilni

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený peter

Reakce na: Ode zdi ke zdi je vždy špa.. | 21.9.2017 12:20reagovat
avatar

pičó ke zdi

Nepřihlášený Arni

Reakce na: Ano, opravdu je jednodušší.. | 21.9.2017 12:28reagovat
avatar

Problém nie postaviť rychlonabijacku, problém je rychlonabijacku pripojiť k výkonnému zdroju.Benzinkam stačí na obsluhu stojanov napätie 220V. Ak chceš postaviť rychlonabijacku okolo diaľnice musíš rozkopat polia,lúky aby si k nej kábel hrubý ako noha priviedol.

V reštauráciách,hoteloch, obchodoch máš 220V, ale najvýkonnejšie elektroauta sa nabíjaju z takéhoto zdroja

29 hodín... Veľa prúdu cez 1-1,5 mm hrubý medeny drôt neprejde.

Nepřihlášený Sky

Reakce na: Opět jsem potkal na dálnic.. | 21.9.2017 12:36reagovat
avatar

Někdo to holt nepochopí, nemá k tomu vztah:-) Elektromobily tu měly být už dávno, ale uměle se potlačovaly (některé automobilky to nejspíš dělají dodnes, dokud je Elon neusvědčil jejich vlastní zbraní - masovou výrobou a sítí superchargerů a destination chargerů). A někteří z nás na dobu elektrickou prostě čekají jako na smilování a nemohou se dočkat. Pokaždé, když měním olej, připadám si jako blázen, že udržujeme v chodu tak složité a choulostivé stroje jako spalováky, když jsme už dávno mohli jezdit na baterky a ropu používat mnohem efektivněji. A to jezdím na LPG s 2.5l čtyřválcem, takže se benziňákům a nafťákům směju, jak se plouží po silnicích pro ně ekonomickou rychlostí... Když nebude nadšených elektromobilistů, nebude takový tlak na rychlou elektrifikaci silnic. Koukejte na elektromobilisty jako na průkopníky, kteří vám všem prorážejí cestu, abyste mohli už brzo na elektřinu jezdit všichni a bez obtíží, protože to nastane, ať chcete nebo ne. Nejvyšší dosažená účinnost spalováku? 50% (motor Mercedes pro F1). Nejvyšší účinnost sériového elektromotoru? 95%+ Howgh

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Patrik

Opět další důkaz, že socia.. | 21.9.2017 12:51reagovat
avatar

Opět další důkaz, že socializmus je totálním vítězstvím ideologie nad zdravým rozumem.

My jsme na to přišli před 30 lety.

Západní Evropa je naopak na vrcholu idiocie. Ti si tu hubu teprve natlučou.

Ale bez nás, laskavě! Jo!

Nepřihlášený maro

Reakce na: Já s vaším názorem až tak.. | 21.9.2017 12:58reagovat
avatar

Elektroauto je blbost. Zaprve to auto nejde predelat na zadne jinaci palivo. Tak ze zivotnost toho auta je zavisla na baterii jak dlouho vydrzi a vymena baterie v takovem aute je skoro nemysletelna, protoze vychazi na 75% porizovaci ceny auta. Za druhe, diky autum se zacali snizovat vykonostne domaci spotrebice. Ted to jsou vysavace, na poradu dne budou rychlovarne konvice a mikrovlnky a pak pracky a lednice. No a to jen proto aby se uvolnilo misto pro elektroauta a nemuseli se menit kabely vysokeho napeni, protoze to by se elektro spolecnosti nedoplatily. Tak ze, pokud chcete jezdit ekonomicky a ekologicky tak nejsetrnejsi je CNG pohon. Stlaceny zemni plyn je co se tyce tezeni velice ekologicky ( o mnoho vice nez vyroba elektriny a to i z vetrnych elektraren ) a hlavne to auto vydrzi daleko vice nez ten elektromobil, protoze je to klasicky motor. a za dalsi jde do takovych aut instalovat dalsi zarizeni na mensi spotrebu ( jako jsou treba elektroagregaty ), ktere se nabijeji pres alternator, tak ze si elektrinu vyrabite tim ze jezdite

Nepřihlášený Honza

V práci máme od června t.r.. | 21.9.2017 13:08reagovat
avatar

V práci máme od června t.r. dva Leafy a ještě jsme je nenabijeli jinak, než přes noc. Vybíráme jim cesty do 80 km (aby bez problémů dojely domů - s jistotou dají 170 km). A myslím si, že doba, kdy bude elektromobilů tolik, aby jim nestačily noční přebytky elektřiny, je hodně daleko. Diky svým vlastnostem se elektromobily nehodí k plošnému nasazení. Rychlonabijecky jsou jen doplněk, kdyby náhodou nebo jednou za čas. Průšvih vidím spíš v tom, že až paraziti zjistí, že klesají výnosy ze spotřební daně, opepří nám nějakou daní elektřinu, aby měli dál co rozkrádat.

Nepřihlášený Zakazat sazomety

Vy vsichni elektroskarohli.. | 21.9.2017 13:46reagovat
avatar

Vy vsichni elektroskarohlidi - bezte se nejdrive v nejakem EV svezt a nastudujte si fakta, pak budeme mit o cem diskutovat. 90% zdejsich prispevovatelu vcetne autora clanku bohuzel nevi o cem pise.

Nepřihlášený Petr

Elektromobily jsou jen sle.. | 21.9.2017 13:51reagovat
avatar

Elektromobily jsou jen slepou vývojovou větví, tedy pokud myslíme ty současné konstrukce.

Nepřihlášený

Jednou věcí je výroba elek.. | 21.9.2017 14:20reagovat
avatar

Jednou věcí je výroba elektřiny, ale tou druhou je její distribuce. Každou část dělá někdo jiný. Pro nabíjení elektro auta potřebujete toho distributora. A tam bude za čas pořádná překážka. Energie pro světla a zásuvky v panelákovém bytě jsou jiná věc. Může mi někdo vysvětlit, jak nabíjí třeba tu Teslu na sídlištním parkovišti?

Nepřihlášený r.

Elektromobilu na tomto pri.. | 21.9.2017 14:22reagovat
avatar

Elektromobilu na tomto principu jsou holým nesmyslem. Jediná možnost jsou palivové články. Na tankovací stanici pak už jen nalijete vodík a jedete dál.

Nepřihlášený Jirka

Reakce na: Elektroauto je blbost. Zap.. | 21.9.2017 14:26reagovat
avatar

Zjistěte si,kolik stojí výměna baterie na Nissan Leaf a budete překvapený. Rozhodně tu nebudete psát takové bludy.A nevidím důvod proč cpát do tichého,exhalací prostého automobilu poruchovou a smradící technologii,která vyžaduje náročnější servis. Zkuste jet někdy za nafťákem,stáhněte si okýnko a nemusíte vůbec dýchat z hluboka. Ten smrad je strašný. Kdyby neměli všichni v autech pylové filtry jistě by jim nebxylo jedno toto čichat.

Nepřihlášený Slušný občan

Reakce na: Tak to mohl být borec od n.. | 21.9.2017 14:46reagovat
avatar

Ale na strechu musis dat rakev nastojato aby se vesla mezi křídla do píči.

Nepřihlášený Slušný občan

Reakce na: Tak to mohl být borec od n.. | 21.9.2017 14:57reagovat
avatar

V Norsku nemaji cikány? Jo tak asi proto ještě mají ty měděné nabiljecí kábly ???. To bude prdel až to začnou řezat z nabíječek na parkovišťach. Budou jezdit do práce všichni pak šalinou a ne EV. ???

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený P85D

je uz usmevne ze cim vice.. | 21.9.2017 15:15reagovat
avatar

je uz usmevne ze cim vice jsou elektromobily uspesne tim vice je clanku od objektivnich novinaru, kteri o elektromobilite vi kulove.. vazeny pane Bednari, kontaktujte mne a neco se treba dozvite, jezdim na elektrinu 2,5 roku takze o tom neco vim.. krasny den vsem .. nejsem zeleny extremista.. na rozdil od ostatnich nekritizuji ty co jezdi na naftu

Nepřihlášený VoDa

KONECNE!!! Nekomu doslo, z.. | 21.9.2017 15:27reagovat
avatar

KONECNE!!! Nekomu doslo, ze ty vymysli politiku a blbu co se na ELEKTROmobilizaci pozastavuji, a vymysli uplne zastaveni spalovacich motoru je proste totalni blbost a posledni hrebik do rakve cele planety... Hypoteticky si vememe pohled na nynejsi situaci... Kdybychom behem jednoho roku vymenily 10% autoparku v CR, tak cela elektricka sit by sla do kolapsu, a to jsme zeme, ktera energii vyvazi... Nikoho z nich nenapada, jakou elektromobily budou mit eko zatez na celou planetu.. Ano, mozna se nam bude lip dychat, ale uprimne stoupne stokrat mozna tisickrat zajem o drahe kovy a o el energii.. Tu vyrobej asi kde? Pokud uhli, moc lip se dychat nebude, obnovitelny zdroje nic moc, takze zbyva uz jen jadro... Tam jsme v suchu neb postaveni dalsich cca 3-5 jad. elektraren v nasem meritku mame na dalsich 100let... Ale to neni nejhorsi, horsi je sice ze mozna budem lepe dychat,ale budem zase sviti jak zarovky, neb za chvili nebude kam vypalene jaderne palivo skladat... Elektromibil v nynejsim pojmu je jen ze zakladniho pohledu uz zcela nerealna cesta.. :( A to jsem se jeste nerozepsal, jake dalsi dopady by mela pripadna zmena cele infrastruktury na provoz elektromobilu...

Nepřihlášený dave

Z článku je naprosto evide.. | 21.9.2017 17:11reagovat
avatar

Z článku je naprosto evidentní, že autor elektroauta nemá nijak v lásce, jeho argumenty vyznívají dost tendenčně.

Výroky jako "Tolik elektřiny, kolik by potřebovala taková masa aut, dnes zkrátka není jak vyrobit." prostě nejsou pravda. V Německu například vypočítali, že i kdyby se přes noc všechna osobní auta vyměnila za elektrická, celková spotřeba elektřiny by se zvedla jen o cca. 10%.

Problém nabíjecích stanovišť skutečně existuje, ale to to je jen přechodná záležitost. Kde je poptávka, zvýší se i nabídka.

Auta se spalovacími motory se brzy stanou stejnými exoty, jako analogové fotoaparáty nebo gramofonové desky dnes. Otázkou není zda, pouze jen kdy - bude to za pět nebo za patnáct let? A Norové se rozhodli, že u nich se tahle změna odehraje trochu dřív.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Michal

Reakce na: Však ano. _ale zapomíná na.. | 21.9.2017 17:28reagovat
avatar

Tak znova pro mene chapave. Jedno pripojne misto Quick chargeru ma prikon od 80 kW -200 kW, tj 10 aut dokaze podojit 2 MW, tj 1000 aut 200 MW tj 100 000 -???. Fyzika se neda ojebat. Ted jeste dotace na supravodive kabely...:-)

Nepřihlášený zlosyn

už se těším až půjdu ožral.. | 21.9.2017 18:05reagovat
avatar

už se těším až půjdu ožralej z hospody a budu odpojovat jedno auto za druhým !!!ráno pojedete do řiti je to nedomyšlený a fungovat to nikdy nebude

HAUK

Nepřihlášený Jaroslav Kotouš

Reakce na: Pokud chcete jezdit levněj.. | 21.9.2017 18:58reagovat
avatar

Rád bych jezdil ekologičtěji, ale moje kapsa nemá na to koupit elektromobil. Nicméně vyměnil jsem starou naftu za nový benzín a snížil tím minimálně své náklady. Jen mě zvedlo ze židle to kritické, neobjektivní psaní pana redaktora, který nemá moc informací o daném tématu ke kterému se vyjadřuje a defakto tím mediálně oblbuje lidem hlavu. Mě by spíš zajímalo jak se bude v budoucnu nakládat se stále nám předhazovanými solárními panely. Za jak dlouho a za kolik nám bude všem naučtována ekologická likvidace. Navíc veřejná síť není vůbec připravená na přebytek energie a navíc je tu tolik fotovoltaiky, že to akorát s prominutím kazí ráz naší krajiny.

Nepřihlášený Mates

I přes zjevné potíže jsou.. | 21.9.2017 19:14reagovat
avatar

I přes zjevné potíže jsou ukázkou toho, jak se vzbouřit ropnému lobby a razit alternativní cestu ikdyž asi trnitější. Kdo tam byl pochopí. A nejde jen o elektromobily. V tomto je zbytek Evropy daleko za nimi o ČR ani nemluvím. Oni tvoří nové vize a příležitosti. My můžeme jen závidět nebo raději hanit.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Standa

Reakce na: Super,že se elektro auta t.. | 21.9.2017 19:45reagovat
avatar

Jasne.

Na dovolenou jedine s powerbankou..

Nepřihlášený rock

Reakce na: I přes zjevné potíže jsou.. | 21.9.2017 20:03reagovat
avatar

Ironie spočívá v tom, že oni tuhle vzpouru proti ropnému lobby utáhli hlavně díky ziskům z ropy, kterou těží - a dále ji dotují zdaněním aut se spalovacími motory.

Kdyby došlo ke zlatýmu grálu ekoteroristů -vyřazení fosilních paliv- tak si to můžou jít hodit.

Sorry, ale tohle neberu. Způsob, který tam mají oni, je možná, do jisté míry a na omezenou dobu udržitelný v izolováném místě. Globálně je to nepoužitelné.

Nepřihlášený Shal

Hele, vy šašci a salóní te.. | 21.9.2017 21:24reagovat
avatar

Hele, vy šašci a salóní teoretici.

Po té co před pár dny přišel VW že hodlá investovat do elektromobilismu 10 miliard Euro a dalších 60 miliard do výroby baterií, tak dneska přišel Mercedes Benz s tím, že hodlá investovat do elektromobilů miliardu dolarů.

Jo ale nezapomeňte napsat jak je to nesmyslné, nemožné a jak jsou všichni blázni a vy jenom letadla. Já se opravdu bavím :D

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Robert

Sranda je, že to dotují z.. | 21.9.2017 21:57reagovat
avatar

Sranda je, že to dotují z těžby ropy :-))))

Nepřihlášený Petr

Reakce na: Však ano. _ale zapomíná na.. | 21.9.2017 22:44reagovat
avatar

Bezva, při 20 kwh na 100km a dejme tomu průměrných 50 km denně to je asi 38000 elektromobilů. Evropa má asi 700 mil. obyvatel a kdyby měl auto každý desátý tak potřebujeme asi 14 temelínů... no... vlastně proč ne? Něco pokryjí FVE ... mám to dobře?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Shal

Reakce na: Bezva, při 20 kwh na 100km.. | 22.9.2017 00:00reagovat
avatar

Máte to dobře. Dělá to celkem zhruba takových 6 procent nárůstu spotřeby energie v EU :D

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: V Norsku nemaji cikány? Jo.. | 22.9.2017 08:38reagovat
avatar

LOL, pobavils' :-D

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: Hele, vy šašci a salóní te.. | 22.9.2017 08:53reagovat
avatar

Tak slibem nezarmoutíš, že... Co mají dělat, otevřeně říkat že na elektro se*ou, aby hned "politicky korektně" slízli nějakou tu pokutu? Tohle ze všeho nejvíc připomíná hádání malých kluků na pískovišti, kteréhože tatínek chytil největšího kapra. Realita bude jinde, a protože ty automobilky nejsou blbé a platí to vše z vlastního a průzkumy na tomto poli taky nezačali dělat teprve včera, tak vědí moc dobře. Očekávám do budoucna nějakou tu elektrogate, a že dřív nebo později nějaká bude si u někoho seriózního klidně i vsadím hned jak tu možnost vyhlásí.

Nepřihlášený Arni

Pero a papier infraštruktúr.. | 22.9.2017 09:29reagovat
avatar

Pero a papier infraštruktúru pre elektroauta v mestach zvládnu na 1.Aj bohatý Nóri majú problémy, pritom všetko dotuju z predaja ropy a plynu.

U nás pre kazde asi 20 000 mestečko je potrebné vybudovať novu transformacnu stanicu veľmi vysokého napätia VVN, pre sídliska sú potrebné transformacne stanice vysokého napätia VN,z ktorých budú napájané nabíjačky okolo bytoviek (žiadne superchargery),ale iba na nočný prúd 2X7 W.Ak v bytovke je 100 bytov je potrebných 50 stojanov,každý stojan stojí okolo 3000 €,t.j. jedna väčšia bytovka 150 000€ + cena káblov a ich položenie.Trafostanica VVN -15 000 000€. Je vypočítané, že pre tak malé mestečko je potrebných minimálne 30 000 000€.Nemôžu si to dovoliť na zapade, pochybujem ze u nás sa takejdo infraštruktúry dožijeme,možno v ďalšom živote...

Nepřihlášený kluc

Reakce na: Někdo to holt nepochopí, n.. | 22.9.2017 12:27reagovat
avatar

Jezdi si čím chceš. Jen po mně nechtěj, abych ti to platil. Pokud jde o tu účinnost. Kam si schoval ztráty při dobíjení? A Tesla má dle tebe nějakou masovou výrobu?

Nepřihlášený kluc

Reakce na: Hele, vy šašci a salóní te.. | 22.9.2017 12:30reagovat
avatar

A co mají jiného dělat, když úředník v podstatě zakáže prodávat auta se spalovacím motorem?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: A co mají jiného dělat, kd.. | 22.9.2017 12:37reagovat
avatar

Ale nezakážou, klasický strašák "velké zlo + malé zlo" - hlavně jestli víš, co máš dělat ty?

Nepřihlášený Shal

Reakce na: A co mají jiného dělat, kd.. | 22.9.2017 12:58reagovat
avatar

Tak mají podle vás vyhodit desítky miliard dolarů za něco co podle vás nejde? To je tedy logika.

Automobilky masivně investují do baterek protože narozdíl od vás ví, že to jde.

Nepřihlášený fakan

Reakce na: spis 12v vy kriplove debil.. | 22.9.2017 17:02reagovat
avatar

Kdo tě pustil na net, není už po večerníčku? vyčurat a pakuj spat.

Nepřihlášený Jan

Zajímalo by mě kde autor čl.. | 22.9.2017 18:31reagovat
avatar

Zajímalo by mě kde autor článku čerpal informace a zda třeba někdy v poslední době byl v Norsku. Jeho článek je použitelný opravdu na Oslo, ale ne pro zbytek Norska! Žiji trvale v Norsku, jezdím pouze s elektrickými auty a tento článek mi připadá, že vznikl stejně jako zaručeně korektní informace o kradení dětí norskými úřady.

Nepřihlášený Jirka

Krásná ukázka, jak se i v.. | 22.9.2017 19:37reagovat
avatar

Krásná ukázka, jak se i v problematice automobilů dá napsat tendenční článek plný strašení

Nepřihlášený pepa

jdete uz s tema elektrosra.. | 22.9.2017 22:07reagovat
avatar

jdete uz s tema elektrosrackama do prdele z logiky věci

vypliva ze je to kravina , dokud nebude baterka dobita za 5 min a dojezd nebude okolo 500km a baterka bude za přijatelnou cenu. všechny tyhle sracky prezivaj jen diky dotaci z penez všech až si to bude muset každej cvakat ze svého tak se posere. verit muze každý cemu chce já v tom budoucnost nevidim

Nepřihlášený Elektrifikátor

Ale ne, jde tu super, tu t.. | 22.9.2017 22:48reagovat
avatar

Ale ne, jde tu super, tu třeba Praha https://www.youtube.com/watch?v=AbFPlf99N0g

Nepřihlášený Dan

Před nedávnem jsem četl čl.. | 23.9.2017 09:23reagovat
avatar

Před nedávnem jsem četl článek o tom,že někdo spočítal,že kdyby všechna současná auta začaly jako pohon používat el.energii,muselo by se vybudovat cca 120 jaderných elektráren,aby se pokryla poptávka. Asi tak

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Adam

To je sice všechno hezký j.. | 23.9.2017 10:27reagovat
avatar

To je sice všechno hezký jak si myslí že to je ekologické a tak... ale kde se ta elektřina bere ? někde kde se to vše pohání ropou ve většině případech. A čím více elektromobilů, tím více těchto elektráren, řekl bych že ekologie bude stále na stejné úrovni. V podstatě je to neefektivní.

Nepřihlášený vlada kubicek

žadna elektřina,ani tzv.ze.. | 23.9.2017 10:34reagovat
avatar

žadna elektřina,ani tzv.zelena není vyrabena bez vedlejších většinou špatnych vlivu na prirodu,takže jaka ekologie?par chytraku chtelo pohnout zemekouli,tak se povedlo nekomu zviditelnit a zkasírovat nejaky ty desetimiliony z dotačních programu na výzkum a stavby site na dobijeni,jen renovace članku nebo pořizeni novych musí stat nepoměrnej ranec vuci ceně celého vozu,takze se toho bude muset někdo nekde ekologicky zbavit takze prirodo třes se,tak to vidim ja

Nepřihlášený Tom

Reakce na: Spotřeba el. energie na ra.. | 23.9.2017 12:09reagovat
avatar

Takže první odkaz záhadně nefunguje.

Doporučuji si ale příště udělat alespoň hrubé výpočty.

Jenom benzínu se v USA za rok spotřebuje

400 000 000 000 litrů, vámi udávaných

47 000 000 000 watthodin by znamenalo,

že na rafinaci 1 litru benzínu je třeba 0,12 watthodin elektřiny. A to prosím počítám jen benzín!!!

Tolik energie má v sobě malá knoflíková baterie!!!

Prostě hloupost.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr Svetr

Elektromobily nebudou htt.. | 23.9.2017 14:05reagovat
avatar

Elektromobily nebudou

http://petr-kubac.blog.cz/1701/elektromobily-nebudo u

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Josef

Není to problém jen Norů... | 23.9.2017 18:19reagovat
avatar

Není to problém jen Norů. Před týdnem jsem tankoval v rakouském Villachu a vedle ČS byly dobíjecí stojany. Kromě postávajícím řidičů, kteří byli napojeni, stála dlouhá fronta dalších elektroaut, čekajících na volný stojan.

Nepřihlášený Petr Free

No. Já si myslím, žepohon.. | 23.9.2017 20:47reagovat
avatar

No. Já si myslím, žepohon třeba na vodík by byl daleko lepší. Hlavní surovinou na jeho výrobu je voda. Té je na naší planetě dost. A odpad při spalování je taky voda. Takže pohoda. No a co se tankování týče. Je to lepší vrazit hadici, natlačit plyn do nádrže a za pár sekund je hotovo. Než čekat jako blb třeba x (i desítek) min.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený R2

Reakce na: Takže první odkaz záhadně.. | 23.9.2017 22:27reagovat
avatar

Z odkazu je treba odmazat mezery, potom budou fungovat.

Jinak predrecnik, na ktereho reagujete udelal chybu o 3 rady v obou pripadech, elektrina nakoupena rafineriemi mela byt v TWh a celkova rocni produkce elektriny v USA v PWh.

Jinak spotreba elektriny v rafineriich (dodane z venci) neni opravdu nijak vysoka, vychazi to radove na desetiny kWh/l, rafinerie spotrebovavaji hodne tepla a pouzivaji tlakovou paru, ktere si casto vyrabeji samy a take jsou schopny si samy vyrabet i cast elektriny (nerikam, ze je tomu tak vzdy, ale je to pomerne obvykle). Udaj radove v kWh na 1 l paliva se obcas objevuje, ale opravdu se to neda zjednodusit tak, ze zavrenim rafinerie tuto energii usetrite a uz vubec ne tak, ze se jedna o energii elektrickou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tom

Reakce na: Z odkazu je treba odmazat.. | 23.9.2017 23:03reagovat
avatar

Tu mezeru jsem přehlídl, díky.

Jo, tak stovky watů, to už bych bral jako reálnější číslo.

Těm procentům alias jenotky watů na litr fakt nevěřím.

Já zas slyšel něco o podtlaku, tak nevím.

Nechápu proč by si vyráběli elektřinu z drahocenné ropy..

Když si to tak ale vezmete, tak z litru benzínu jsme v autě schopni vyrobit možná 2500wh, v rafinerii se stratí stovky, při těžbě, dopravě atd.další stovky wh.

Rozhodně na to není špatné poukázat, že dostat benzín na benzínku není nic jednoduchého.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jaaa

Elektromobily už nějaký te.. | 24.9.2017 11:21reagovat
avatar

Elektromobily už nějaký ten pátek fungují, ale svět se na ně chystá poměrně krátkou dobu. Dá se říct že tento projekt je ještě v plenkách a hlavně každý problém má své řešení. Ona tam ta budoucnost asi fakt bude. Když začaly tuháče, tak benzínky také nebyly a naftu lidé kupovali v lékárnách. Stejně tak je možné že někdo vymyslí jednodušší uskladnění vodíku a bude se jezdit na vodík. Kdoví. Jediné co je jasné je, že tuháče budou pomalu končit.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený R2

Reakce na: Tu mezeru jsem přehlídl, d.. | 24.9.2017 12:26reagovat
avatar

Ropa neni az tak drahocena, lepe receno, neni vsechna az tak drahocena, vyrobite z ni nejake produkty, o ktere je ruzny zajem a zbude vam toho spousta, co se neproda az tak draho nebo se vyrabi v mnozstvi vetsim, nez jste schopen na trhu udat a tak to spalujete pro ziskani energie na vlastni provoz. Samozrejme zalezi na rafinerii a na poptavce o jeji produkty, je mozne, ze vlastnmiho "odpadu" nemate dost a tak pouzijete treba zemni plyn pro ziskani energie, casto to bude nejaky mix.

Dostat benzin na benzinku neni bez nakladu a nejsou zanedbatelne, ale elektromobiliste radi pouzivaji zkratku: "V rafinerii se spotrebuje 1 kWh na vyrobu 1 litru benzinu a zavrenim rafinerie tak okamzite osetrim cca 30 % energie potrebne na provoz elektromobilu." Bohuzel to neni tak jednoduche, protoze zavrenim rafinerie neusetrite primo elektrinu..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tom

Reakce na: Ropa neni az tak drahocena.. | 24.9.2017 13:26reagovat
avatar

Je to celé prapodivné.

Já měl zato, že je ropa zpracovaná do posledního procenta. Odsolování, destilace- atmosférická, vakuová, krakování.....Dokonce i síra je využívaná.

Přijde mi logické raději použít energii z uhelné elektrárny.

V případě, že by si energii vyráběly z ropy,

tak to určitě bude z více, než 5% ropy.

Každopádně se tím nikdo zvlášť nechlubí

nebo znáte nějakou studii, kde by se udávalo tohle množství energie?

Nepřihlášený Johan Zingel

Tuhle jsme zrovna s elektr.. | 24.9.2017 18:33reagovat
avatar

Tuhle jsme zrovna s elektrikářem počítali, kolik takovej elektromobil potřebuje A pro rychlonabíječku. Kromě toho, že namísto pětiminutového natankování stojí elektromobil u "pumpy" minimálně desetkrát déle, takže aut se také potká na nabíjecím místě taky desetkrát více, což vyžaduje i nějakej ten bufet a docela velkou plochu, ale taky jištění řekněme 200A na jeden stojan. Na deset aut 2000A, na 30 aut současně se nabíjejících 6000A. To je obdoba řekněme 60 prodejen Tesco s mrazáky a klimatizací. Na jednu "pumpu". To snad ani nemůže ta evropská politická reprezentace myslet vážně.

Nepřihlášený honza

Reakce na: v noci je energie nadbytek.. | 24.9.2017 20:55reagovat
avatar

Ke plnému nabití jedné Tesly přes noc plně vytížíte přípojku 3x25A. Když to udělá pár lidí v ulici, shodí energetikům nejbližší rozvodnu.

Nepřihlášený kamsal

Reakce na: v noci je energie nadbytek.. | 24.9.2017 21:37reagovat
avatar

Atom je naopak velmi dobře regulovatelný. Problém jsou právě uhelné elektrárny.

Nepřihlášený Tipč

Reakce na: Elektromobily nebudou htt.. | 24.9.2017 23:09reagovat
avatar

elektromobilů je stále více všude kolem nás https://www.inmagazin.cz/clanek/489_elektromobil-s-tepelnym- cerpadlem-a-fotovoltaika.aspx

Nepřihlášený Tibor

Reakce na: Uz je na case ty elektro s.. | 25.9.2017 01:07reagovat
avatar

Keket !

Nepřihlášený Petr

Reakce na: Elektromobily už nějaký te.. | 25.9.2017 14:09reagovat
avatar

Fyziku není možné ošidit, ohnout, ani změnit...

Myslím, že je v níže uvedeném odkaze to popsáno dostatečně srozumitelně.

Ale kdo má elektromobil (a ostatní šílenosti) jako náboženství, toho nejde přesvědčit žádnými argumenty. :D

http://petr-kubac.blog.cz/1701/elektromobily-nebudou

Nepřihlášený Cj007

koupit el. auto za 699 tis.. | 30.9.2017 13:33reagovat
avatar

koupit el. auto za 699 tis, nebo auto ojeté do 20 tis a za zbylé peníze, tedy více než 660 tis dat do benzinu, tak také jezdim non stop zadarmo

Nepřihlášený Johny

Pořídil jsem si s výraznou.. | 1.10.2017 00:25reagovat
avatar

Pořídil jsem si s výraznou slevou půl roku starý předváděcí Nissan Leaf, mám ho jen jako druhé auto na chalupě pro nákupy a cesty po okolí do vzdálenosti max 100 km. Nabíjení pouze pomalé cca 8-9 hodin přes noc rovnou ze zásuvky 230V v garáži, pro dané podmínky s tím nemám problém, kupovat si rychlonabíječku nepotřebuji. Nabíjím jen o víkendu, když tam jsem, mám speciální levný "víkendový" tarif.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Johny

Reakce na: Pořídil jsem si s výraznou.. | 1.10.2017 00:31reagovat
avatar

Odběr při pomalém nabíjení to má průměrně 10 A, tedy asi jako topení bojleru 2kW, stačí na to mít samostatnou zásuvku s jističem 15A.

Nepřihlášený Pavel

Tak se tady docela bavím j.. | 1.10.2017 04:19reagovat
avatar

Tak se tady docela bavím jak tady, kdo umí počítat a píše jak klasický benzín nevyhodný:-). Jenže co dělá velkou dobu za život auta je to stání a tvoří zhruba 80% času a co dělá baterie? Pochopitelně se samovybíjí na

rozdíl od benzínu v nádrži. Mazda má dnes na benzínu účinnost asi 50%. Jaká je asi účinnost elektromobilu, když při nabíjení potřebuje chladit? A to podotýkám u nás se stále vyrabí 60% el. energie z uhlí. Zjednodušeně řečeno elektroauta už tady dávno byla a mají výborné trakční vlastnosti, ale problémém stále zůstává stále baterie. Situace

není v podstatě řešitelná bez levné energie z obnovitelných zdrojů pokud vůbec schopná krýt energetické potřeby i ztráty.

Nepřihlášený Pedro

Tak jim dávejte ke každému.. | 1.10.2017 08:42reagovat
avatar

Tak jim dávejte ke každému elektromobilu třeba na střechu jednu benzínovou elektrocentrálu !!! A problém by byl vyřešen !!! Můžou dobíjet kde chtěj !!!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kolemjdoucí 2

Reakce na: Tak jim dávejte ke každému.. | 1.10.2017 17:28reagovat
avatar

Kradly by se! :D

Jinak něco podobného už přeci dělá BMW s tou svou i3 REX - ta má tzv. "range extender", což je 600ccm motor z motorky co pohání jen generátor - čímž vlastně sami přiznávají že automobilky o těch problémech okolo elektra velmi dobře vědí.

Jinými slovy je to zprasenina (myšleno samozřejmě obecně koncepčně), to už je lepší klasický plnohodnotný mild hybrid kde má hlavní slovo spalovací motor a elektromotor jen sekunduje tam, kde má spalovák slabá místa (rozjezdy, turbodíra vs. elektrické turbo atd). Tato koncepce navíc při troše snahy nepotřebuje Li-Ion baterky - o kterých je ve skutečnosti ten spor už od začátku, protože s tolik proklamovanou ekologií tyto baterie (a elektromobily s nimi) nemají společného vůbec nic - těžba špinavá, recyklace nula, složení energetického portfolia ve většině států nevýhodné, otázky zdaňování té energie do budoucna nedořešené... Navíc lithia je málo už teď, a to se ještě ani pořádně nezačalo. Vše se tu již mnohokrát a víc než dostatečně probíralo, jen je třeba si to očistit od trollích lží a propagandy fanatiků bez technického povědomí.

Nepřihlášený Pepe

Reakce na: dfdsf: Az na to ze norsko.. | 3.10.2017 09:28reagovat
avatar

No problém to je protože většina nočních přebytků energie se používá pro akumulační zdroje energie (přečerpávací elektrárny, bojlery , akumulačky atd.) tak aby mohla být druhý den pokryta špička v odběru. Absolutně na to není stavěna distribuční síť atd.

Nepřihlášený Pepe

Reakce na: aha, takže problém je, že.. | 3.10.2017 09:44reagovat
avatar

No až do své kalkulace zahrneš kompletní rekonstrukci distribuční sítě a stavbu několika poměrně dost velkých elektráren tak zjistíš, že náklady na vybudování benzinek pro 1 000 000 aut jsou nic proti ceně za 100 000 stanic která budeš potřebovat pro stejný počet aut.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený kolemjdoucí

Reakce na: dfdsf: Az na to ze norsko.. | 9.10.2017 11:01reagovat
avatar

až na to, abys to uživil (rozuměj spoustu elektrických automobilů), budeš potřebovat další 3 Temelíny. To nepůjde ani u nás, natož ve sluníčkářsky poblblým Norsku

Nepřihlášený Petr

Ježiši. Před 150 lety neby.. | 9.10.2017 19:54reagovat
avatar

Ježiši. Před 150 lety nebyly žádné benzínky. Nikdo si nepředstavoval že auto pojede víc jak 50 km/h že by ho mohl vlastnit někdo jiný než aristokracie. Kdyby se necpaly prachy do imigrantů zbraní a klasického spalovaní ropy tak máme baterie třetinové váhy a za minutu se nabijí na 3000 km!

Nepřihlášený Dv

Pořád se motáme v kruhu záj.. | 9.10.2017 20:24reagovat
avatar

Pořád se motáme v kruhu zájmových skupin a politických blábolů. Na železnici jsou pojmy jako elektrifikace a rekuperace známý. Přenesení části nákladu z kamiónů na koleje by bylo možná efektivnější, jenže to by se asi někomu nelíbilo. Těch pár osobáků nic neřeší.

Nepřihlášený Ján Paukov

Normálne mám chuť označiť.. | 11.10.2017 09:09reagovat
avatar

Normálne mám chuť označiť tento článok ako ZAVÁDZAJÚCI.

Už dosť bolo konzervatívneho prístupu.

Nepřihlášený pepíno

Ach jo, fantasmagorie jsou.. | 11.10.2017 12:00reagovat
avatar

Ach jo, fantasmagorie jsou v módě, na světě jezdí necelá miliarda aut a kdyby to byly elektroauta tak nevím jak by to svět nakrmil a hlavně kde by se postavily nabíjecí stanice pro všechny. Budoucnost vidím ve vodíku. Zdravím všechny sedlácky uvažující lidi. čáo.

Nepřihlášený cavo

Reakce na: A to se nebavíme o tom, kd.. | 11.10.2017 13:55reagovat
avatar

V ČR je registrovaných 5,37 miliónov osobných automobilov. Povedzme, že každý prejde 2 000 km mesačne a má Model S s 85 kWh batériou, čiže auto musí dobiť 4x mesačne. To máme za rok: 5,37M x 85kWh x 4 x 12 =~ 22 TWh. V ČR sa ročne spotrebuje priližne 60 TWh a inštalovaný výkon je približne 20 GW.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Socialistický ekoterorismu.. | 11.10.2017 19:16reagovat
avatar

Kde jsme chybovali my, když se se nám měřitelně každým rokem, i přes (několika)řádové snížení emisí moderních aut, zhoršuje kvalita ovzduší ve městech především vlivem automobilové dopravy. Norové přece nezačali problém řešit elektromobilitou, ale mnohem dříve luxusní, kvalitní i dostupnou veřejnou dopravou. Jejich ambiciozní, velmi rychlý přechod má přesto podporu u hlavních politických stran a nevím o tom, že by v Norsku někdo zpochybňoval výši spotřební daně uvalené na tradiční auta nebo zpochybňoval zvýhodnění elektromobilů. Navíc mimo Norska se sice mohutně vyhlašují různé termíny zákazu prodejů konvenčních pohonů, ale vesměs jde o politické proklamace jdoucí daleko za rok 2030.

Nepřihlášený Brepta

Reakce na: No až do své kalkulace zah.. | 13.10.2017 01:50reagovat
avatar

Tady ještě vemte v úvahu to, že pro ty benzinky musíte to palivo neustále těžit a zavážet a to znamená miliony kamionů a řidičů a to taky něco stojí...

Když však postavíte ty nenáviděné elektrárny a jednou je napojíte na nabíjecí stanice, tak už kromě dohledových techniků v elektrárně (atom/solar/wind/přehrada/atd...) a pár servisáků na VN vedení už nic moc navíc řešit nemusíte!

Nepřihlášený Kume

Na nabijanie zadarmo,alebo.. | 13.10.2017 08:38reagovat
avatar

Na nabijanie zadarmo,alebo lacnejšie zabudnite čim skôr tym lepšie.Na Slovensku spoločnosť Greenway,ktora ma sieť rychlonabijačiek okolo hlavnych ťahovnajprv lakala na nabijanie zadarmo,teraz ked uz zopar stoviek elektroaut jazdi nabijanie spoplatnili tak,že je vyhodnejšie jazdiť klasicky so spalovacim motorom,okrem plynu ten je stale vyhodnejši.

Nepřihlášený mpixel

Jaké platy mají v Norsku :.. | 13.10.2017 10:45reagovat
avatar

Jaké platy mají v Norsku :

http://fajn7.blogspot.cz/2017/03/prumerna-mesicni-mzda-ve -svete-v.html

Nepřihlášený Arpád

Reakce na: dfdsf: Az na to ze norsko.. | 13.10.2017 13:19reagovat
avatar

Píšete tu hlúposti mnohí akoby ste ten článok ani nečítali, alebo ho proste nedokážete pochopiť! Toto je ďalší výsledok "skvelej politickej regulácie"!!! Politici niekde od zeleného stola NEMOŽU dobre riadiť štát......ani jedno odvetvie....ak ešte nechápu, že nasilu sa nič nedá....a to ešte si dúfam nechali pred týmto úletom s elektromobilitou aspoň akú takú štúdiu spracovať!...alebo dospeli k tejto blbosti vlastnou hlavou a "genialitou???takú

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený davca

Může si každej vozit agreg.. | 13.10.2017 14:33reagovat
avatar

Může si každej vozit agregát a nabíjet to tím. Dokonce i za jízdy :D

Nepřihlášený Ach jo

Nejtepleji bylo v OSLu. | 14.10.2017 08:49reagovat
avatar

Nejtepleji bylo v OSLu.

Nepřihlášený Jméno

co sebe to neporieša, že v.. | 14.10.2017 17:41reagovat
avatar

co sebe to neporieša, že vycahne z motora vybitu, šturi ju do nabijacej stanice, ta mu vyda druhu už nabitu, vepcha sebe ju do motora a može isc skadzi prišol. zum beispiel

Nepřihlášený Dano

Asi toľko k tomuto - už le.. | 14.10.2017 18:45reagovat
avatar

Asi toľko k tomuto - už len elektrické vykurovanie vám na našej ulici povolia najviac tuším v 5 tich domoch... Tak nech si ešte k tomu aspoň 20 ľudí kúpi elektroauto a sme tam ako pred pár rokmi keď bol poddimenzovaný trafák alebo čo, keď pri prechode sezón si veľa ľudí na večer prikurovalo elektrikou a jedna fáza vypadával prakticky denne... Takže ani rodinný dom nie je zárukou bezproblémového používania e-auta. Aby človek nebol ráno prekvapený že sa nabíjanie hneď na začiatku prerušilo a nemá nabité ani na cestu do roboty.

Nepřihlášený Miloš

Zajímalo by mě, jak se zkr.. | 15.10.2017 00:16reagovat
avatar

Zajímalo by mě, jak se zkrátí dojezd, když při minus 15 stupňů v zimě budu v autě topit a ofukovat čelní sklo. Spalovací motor má dost odpadního tepla, tam to není nutné řešit, ale v elektromobilu jede i topení z baterie. Tuhle otázku nikdo moc nezmiňuje. Rozdíl mezi letním a zimním dojezdem. A třeba v zimě a v noci se světly.

Nepřihlášený jiri savko

Reakce na: Tak to mohl být borec od n.. | 18.10.2017 20:39reagovat
avatar

Po které dálnici jede ze Šumperka? Teď má zřejmě elektřinu zadarmo, ale co za 5-10 let, až bude platit.

To se taky vyplatí.

Nepřihlášený Kateřina Amiourová

Pan Procházka z He3da již.. | 5.11.2017 07:55reagovat
avatar

Pan Procházka z He3da již vyvíjíspeciální rychlonabíjecí baterie grafen-lithiové - dobíjení za jednu minutu při jakékoliv velikosti: : http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/zbynek-fiala-bu doucnost-na-baterky

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/doma ci-politika/zbynek-fiala-budoucnost-na-baterky-ii

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený vana

Reakce na: Pan Procházka z He3da již.. | 5.11.2017 08:19reagovat
avatar

Tak dejte vědět až budou vyvinuté a budou takhle skutečně fungovat

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Katerina.Amiourova@seznam.cz

Reakce na: Tak dejte vědět až budou v.. | 5.11.2017 09:38reagovat
avatar

Už je top vynalezené, viz ty linky o komentář výše, jde o to, rozjet výrobu.

Nepřihlášený vana

Že jsou vynalezené už víme.. | 5.11.2017 09:48reagovat
avatar

Že jsou vynalezené už víme (poku to celé není podfuk) Přínosem pro elektromobilitu ale budou až ukončí vývoj - sama píšete že je právě vyvíjejí - a až je začnou vyrábět a skutečně je v reálu bude možné běžně nabíjet za jednu minutu. Do té doby je celé tvrzení jen chiméra, převratných vynálezů které nikdo nekopal až do výroby máme hromady

Nepřihlášený Kateřina Amiourová

Mám k elektromobilitě dva.. | 26.11.2017 02:27reagovat
avatar

Mám k elektromobilitě dva příspěvky: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pojedou-bez-stavy a http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdyz-se-z-televize- line-blabol

Nepřihlášený Norinka

Reakce na: Dobrý den, nejsem nějaký v.. | 4.1.2018 17:50reagovat
avatar

Tak vašemu tvrzení o nízkém km nájezdu Norů se musím fakt zasmát. Víte, Norsko není jenom Oslo a Bergen. Je naprosto běžné, že lidé dojíždějí i více jak 100km denně (někteří třeba 100km jeden směr). Vaše další tvrzení, že při procestování Norska nebyl problém s nabíjením je taky úsměvný. Jednak je otázka, kdy to bylo a taky je něco úplně jíného jet na dovču vs dojíždět každý den se stovkami dalších, kteří po zaparkování chtějí taky nabíjet. Nehledě na fakt, že v drtivé většině to jsou buď auta druhá/třetí do rodiny nebo pro single či starši lidi. Běžná norská rodina nemá šanci s tím přežít, pokud má malé děti. Taky už jich zas tak moc mimo Oslo neuvidíte, pokud teda zrovna nejsou prázdniny a lufťáci nejsou na výletě. V běžných podmínkách menších měst a vesnic je to naprostá iluze. Nejen kvůli zimním teplotám, vzdálenosti ale hlavně spolehlivosti. Mám s tím osobní zkušenost, naštěstí jenom jako náhradní vozidlo. Ale co slyším od kolegů a známých, je to to samé. Zkrátka to není benzín, který ve vteřině naskočí, i když je venku -30. Diesel taktéž, pokud to není vyloženě stará plečka a nelejete do toho Statoil. Což v oblastech, kam třeba ambulance jede 45min a možná taky vůbec, o letecké se vám může zdát a jediná šance na záchranu života jsou tito, podle vás, smraďoši. A můžu vás ubezpečit, že je těch oblastí mnohem více, než pohodlné Oslo. Život je tady HODNĚ jiný než v ČR, těžko se to vysvětluje, ale abych, dle vás, zvažovala, jestli mohu jet autem tam či onam, protože nemusím dojet k nejbližší dobíječce?? To přece zcela popírá princip automobilu - nezávislost a svobodný pohyb! Ty klíčky v kapse pro mě nejsou jen fůrou peněz za kus železa. HLAVNĚ jsou zárukou, že když se věci po....erou, sednu do auta a zachraňuju život - ať už sobě nebo jinému! Jak to uděláte s električákem, když zrovna přijedete z práce a máte prázdnou baterku??

Nepřihlášený Anonym

Reakce na: Spotřeby paliv ČR 2016 4,.. | 21.1.2018 19:19reagovat
avatar

Ještě ale musíte odpočítat ušetřenou elektřinu, která se spotřebuje na výrobu benzinu či nafty. Je to celkem dost. A pak zjistíte, že elektřiny máme nadbytek.

Nepřihlášený Anonym

Reakce na: Před nedávnem jsem četl čl.. | 21.1.2018 19:53reagovat
avatar

Pane DAN, není tomu tak. Počítejte se mnou. Předpoklady pro výpočet : V ČR je asi 5,3 mil. osobních automobilů, průměrný roční nájezd je 12 000 km ( spousta automobilů téměř nejezdí, v evidenci jsou i ty auta, která mají značku v depozitu a nejezdí vůbec), spotřeba elektromobilu je 15KWh na 100 km. Tedy kdyby se všechna osobní auta nahradila elektromobily, bylo by potřeba . 5 300 000 aut x 12 000 km / nájezd : 100 ( spotřeba je na 100 km) x 15 Kwh = 9 540 000 000 Kwh elektřiny to je 9 540 000 Mwh to je 9 540 GWh to je 9,54 Twh. Elektiny máme nadbytek, vyvezlo se navíc 17 Twh. A mohlo by se vyrobit ještě víc, jenže když nebyla poptávka, tak se nevyrobilo. Tedy by se nemusel stavět navíc žádný Temelín, stále by ještě byl přebytek.

Nepřihlášený Anonym

Reakce na: No. Já si myslím, žepohon.. | 21.1.2018 19:59reagovat
avatar

Petr Freee, hlavní surovinou pro výrobu vodíku není voda, ale zemní plyn. ( Dá se říct tak z 85-90%) Vodík z vody se vyrábí jen v nepatrném množství, protože je to velmi energeticky náročné. Z vody se vodík vyrábí především elektrolýzou ( lze i chemicky) A proč používat na výrobu vodíku elektřinu, pak zase z vodíku zpět elektřinu a nepoužívat tu elektřinu přímo na nabíjení akumulátorů ?

Nepřihlášený Pro pana CAVO

Reakce na: V ČR je registrovaných 5,3.. | 21.1.2018 21:43reagovat
avatar

Pane CAVO, váš výpočet je chybný. Tedy není chybný, ale máte špatné vstupní údaje. Vybral jste supersport TESLA, který má velmi vysokou spotřebu. Elektromobily menší velikostní kategorie mají spotřebu asi 2/3 toho, co Tesla. Dále jste zadal měsíční nájezd 2 000 km, to je ročně 24 000 km. Takový průměrný nájezd v ČR není ani náhodou, ten je zhruba poloviční. Počet osobních aut 5,37 mld odpovídá, ale část je v depozitu a roky nejezdí a mnoho vozidel ujede za rok jen pár (doslova) tisíc km, proto musíte počítat s průměrným ročním nájezdem přibližně 12 000 km. Když to přepočítáte ještě jednou, dostanete se na roční spotřebu elektřiny pro tato vozidla + - 10 Twh. No a z toho plyne, že máme elektřiny nadbytek, protože se ročně vyvezlo cca 17 Twh elektřiny. A nebyl by problém vyrobit víc, ale nenašel se odběratel.

Nepřihlášený JaPi

Reakce na: Píšete tu hlúposti mnohí a.. | 9.2.2018 12:12reagovat
avatar

Souhlas. Článek není o elektřině, ale počtech nabíjecích míst, době nabíjení - tam je jádro pudla. Co se dál neřeší, jsou přírodní zdroje na výrobu baterií do aut. Máme dnes vůbec takové přírodní zdroje? Ne, potřebujeme nové technologie na uskladnění el.energie. Takže toto překotné zavádění el.aut je fakt divné.

Nepřihlášený JaPi

Reakce na: když se napsal pro "většin.. | 9.2.2018 12:14reagovat
avatar

Prostě na dovolenou nevyrazíš v sobotu nad ránem (nebo v pátek pozdě večer), ale pěkně už v pátek brzo ráno (za kuropění) a snad to do poledne soboty stihneš :-)

Nepřihlášený Karel

Norové jsou prostě paka, k.. | 19.2.2018 15:22reagovat
avatar

Norové jsou prostě paka, kteří nemyslí dopředu. To mají z toho příbuzenského souložení.

Nepřihlášený chevy

Reakce na: V8 je beznadějně zastaralá.. | 19.2.2018 16:51reagovat
avatar

Jo,ale aspoň funguje!!!!!!!!

Nepřihlášený chevy

Reakce na: V8 je beznadějně zastaralá.. | 19.2.2018 16:54reagovat
avatar

Vážení,zanechal bych úplně zbytečných debat. Neumíme v krátké době postavit dálnice natož tak infrastrukturu k elektro autům.

Nepřihlášený Jaromír Vegr

Reakce na: Opět jsem potkal na dálnic.. | 23.2.2018 11:18reagovat
avatar

Jestli se někdo "plouží" v pravém pruhu nemusí být z důvodu, že nemá energii. Třeba ji jenom šetří, protože rychlá jízda je o velmi zvýšené spotřebě, (ale kdyby to byl čmoud, budete si myslet a psát o tom, že mu docházelo nafto?) Já osobně jezdím pomalu proto, že už jsem se s blbcem, který jel rychle setkal a kamarád přišel o život. Jinak jezdím na elektřinu přes 30 let a to posl. 20 let výhradně. Proč bych to dělal, kdyby to bylo tak špatné, jak si myslíte?

Nepřihlášený robin

Reakce na: Někdo to holt nepochopí, n.. | 29.8.2018 01:21reagovat
avatar

Na to, abych mohl jezdit na elektrický pohon, nemusím čekat na elektromobily, ale mohu využít třeba hromadnou dopravu jako elektrický vlak, trolejbus, metro či tramvaj, protože ty mají nad sebou troleje , dobíjejí permanentně a bez dlouhého čekání. Což se o elektromobilech zatím říci nedá. A především u hromadné dopravy není nutné řešit parkování, které je s vlastním vozidlem nutné řešit stejně jako u vozidel na jiný typ pohonu.

Nepřihlášený Sam

Reakce na: Já s vaším názorem až tak.. | 2.11.2018 19:02reagovat
avatar

Na elektrokolo je to dobrý výkon.

Nepřihlášený Sam

Reakce na: nechme stranou ty technick.. | 2.11.2018 19:09reagovat
avatar

Za Kadáfího se v Lýbii zpočátku neplatili daně a po jeho nástupu kdo co měl tak bylo jeho - Džamahíria, Pak se ale zjistilo, že to tak nějak nejde, aby všechno bylo zadarmo. Dokonce i v Emirátech a v Kuvajtu se za benzín a naftu platí. Takže u nás to bude podobně jako s plynofikací obcí. Všichni mají plyn ale topí dřevem nebo sajrajtem v noci, kdy to není vidět.

Nepřihlášený Sam

Reakce na: když se napsal pro "většin.. | 2.11.2018 19:11reagovat
avatar

Než pojedeš do Chorvatska, tak si v OK - elektro koupíš troje baterky, a budeš je cestou vyměnovat

Nepřihlášený SaM

Reakce na: Ano idiocie v praxi místní.. | 2.11.2018 19:15reagovat
avatar

Bzdeš vybírat dle vzdálenosti - na koupaliště elektrokolo, do Kauflandu elektroskútr, do města elktro Citigo, do Prahy a po ČR nějakou tu budoucí elekjtrooktrávku a do Chorvatska toho elektrickýho Jaguára - jak jsem četl o několik článků výše.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sam

Reakce na: Proč nebude potřeba 20 nov.. | 2.11.2018 19:21reagovat
avatar

Kdyby jsme tu elektřinu zTemelína nevyvezli, tak by nebyli dividendy z akcií, kde velmký podíl másstát, takže by se musela stejně ta elektřina z Temelína pro elektroauta dodanit.

Nepřihlášený Sam

Reakce na: Jednou z možností jak řeši.. | 2.11.2018 19:24reagovat
avatar

Nebylo by to levnější v OK - elektro, mám tam slevovou kartu.

Nepřihlášený Sam

Reakce na: Z článku je naprosto evide.. | 2.11.2018 19:30reagovat
avatar

Vážený pane , předpokládám, že hovoříte a vy všichni ostatní nejen o osobních ale hlavně o nákladních elktzro - TIRácích, Ti nakonec mají povinné přestávky, takže tam nabíjení není problém. Ale tím se zatím až na nějakou vyjímku v Americe nikdo nezabývá. Oni tpotiž ti skuteční podnikatelé si to umí spočítat, zda by se jim elektonáklaďák vyplatil.

Nepřihlášený Milanius

Reakce na: Bzdeš vybírat dle vzdáleno.. | 4.11.2018 17:20reagovat
avatar

na koupaliště pěšky, do Kauflandu autobusem, do Prahy vlakem a na Chorvatsko zapomeň, na to nemáš. Koupil sis za 2-3 miliony něco co tam ani nedojede a navíc to musíš splácet.

Nepřihlášený sahagun

A proč to všechno,nebylo b.. | 6.11.2018 13:25reagovat
avatar

A proč to všechno,nebylo by rozumější nikam nejezdit?

Nepřihlášený Jenda

Proc vam tak vadi ze si ty.. | 4.1.2019 20:52reagovat
avatar

Proc vam tak vadi ze si ty elektromobili kupujou? Kdyz je tam chteji tak davaji spoustu ulev aby se prodavali. Kdyz nekdo nechce nekoupi. Komu chybi dobijeci stanice koupi si plugin hybrid, drtiva vetsina nabijeci stanice nepotrebuje a nabije si pres noc doma. Spotreba elektriny je pak stejna jako na ohrev vody. Komu budou vadit veci jako autor, koupi si benzinaka, ale o vyhodach a nevyhodach at se rozhodne sam zakaznik.

Nepřihlášený František

Zlatá slova, Jendo, zlatá... | 5.1.2019 07:56reagovat
avatar

Zlatá slova, Jendo, zlatá. Ať o úspěšnosti projektu aut na baterky rozhodne trh, tedy zákazníci. Ne páprďa v Bruselu prostřednictvím dotací, úlev a na druhé straně restrikcí.

Až nám tyto hračky na baterky nabídnou za stejnou cenu vyšší přidanou hodnotu, bude rozhodnuto.

Nepřihlášený leonardo

Elektromobily nebude kde d.. | 6.1.2019 13:59reagovat
avatar

Elektromobily nebude kde dobíjet,až jich bude víc nabíjecí stanice budou plné,lidi v bytech se před barákem budou prát o nabíjecky.A když přijedu z práce z cela vybitým autem a něco se stane budu potřebovat někam dál odject,tak pojedu akorát tak do pr..le.

Nepřihlášený Sprite

Reakce na: kde soudruzi udělali chybu.. | 12.1.2019 21:51reagovat
avatar

Ji nedávno jsem jel za 120kou a můžu Vám říct že to rozhodně nekonalo.V 90letech byla stávka tramvajenku a to bylo sakra poznat když tato elektro vizitka byla nahrazena normálními autobusy

Nepřihlášený Sprite

Reakce na: Ano idiocie v praxi místní.. | 12.1.2019 21:55reagovat
avatar

No mě by zase zajímalo, jak se ta naše elektrárny vypínání na noc.kdyz je malá spotřeba elektřiny.Taky by mě zajímalo co říkali lidí před 100roky na benzín auta.Kurna nikde benzínu a, strašně cesty , to kone nikdy neporazil a jak víme tak měli pravdu -))

Nepřihlášený Čez

Jedem do osla za oslama | 7.2.2019 22:27reagovat
avatar

Jedem do osla za oslama

Nepřihlášený Josef Darvaš

Josef (on) 09/02/2019 at 1.. | 9.2.2019 17:08reagovat
avatar

Josef (on) 09/02/2019 at 16:51

To všechno je proto aby se uměle vytvářela práce, automobilky chrlí miliony nekvalitních aut , aby se nám po pár letech rozpadla pod rukama a náš opravář nám řekl:TO UŽ NEMÁ CENU OPRAVOVAT KUPTE SI NOVÉ !!!! Myslím že většina nás tuhle větu zná, o emise tu vůbec nejde pokud by si úředník došlápl na zaoceánské lodě tak jsme v pohodě.Začíná to stát všechno za nic, všechno je umělé auto už skoro neřídíme a ani nic necítíme když ho řídíme.Problém je v tom že nejsme jednotní a neumíme úředníka vyhodit když plácá blbosti a nahradit ho jiným.\Dokáže si vůbec někdo představit že za pár let budou téměř všechna auta elektrická, jak to dopadne s el.sítí a kde vezmou nabíječky lidi z paneláků?Dokáže si někdo představit že plán je takový: AŽ BUDOU VŠECHNA AUTA JEZDIT NA ELEKTRIKU TAK JÍ TAK ZDRAŽÍME ŽE LIDI BUDOU MÍT STEJNĚ SMŮLU A BUDOU JÍ MUSET ZAPLATIT !!!!Tak že pak nás ten kilometr vyjde dráž než s naftovým nebo benzínovým autem teď.\To jsme všichni tak slepí a nikdo tohle nevidí???????

Nepřihlášený Vladimír Novák

I když je mezi lidmi k mán.. | 26.2.2019 14:54reagovat
avatar

I když je mezi lidmi k mání dost peněz, mohou být promrhány různě. Také i v elektromobilech.

Nepřihlášený no ksč

Reakce na: kde soudruzi udělali chybu.. | 5.3.2019 20:58reagovat
avatar

no asi jste za socíku byl buď v tátových kulích nebo žil na Marsu:-)Když natočila Avie a Liazka motor tak jste chytl kašel na půl dne.. a v osobácích nafty taky byly a byly schválené přestavby třeba do Volhy se montil Indenor....tyhle kecy miluju pláč po starých časech... dej si hadr na čelo jitrnice:-)

Nepřihlášený Robot Emil

Dejme všechno na elektriku.. | 20.3.2019 09:48reagovat
avatar

Dejme všechno na elektriku bude sranda.

Nepřihlášený ALEX

Obávám se, že to vůbec nen.. | 5.4.2019 08:19reagovat
avatar

Obávám se, že to vůbec není o pohonu aut , ekologii do toho taky netahejte. Auta budou mít jen ti bohatí. Ostatní budou jezdit hromadnou dopravou. Kdo má na auto přes milion ? Nyní je aut i lidí mnoho. Obojí je třeba snížit.

Nepřihlášený Jacobsen Christensen

https://www.citylab.com/en.. | 7.4.2019 00:45reagovat
avatar

https://www.citylab.com/environment/2018/12/norway-electric- vehicle-models-incentives-car-free-oslo/578932/

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše