Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná

Debut rumunské novinky, stejně jako Loganu třetí generace, má přinést více místa v kabině i vyspělejší exteriér. Pod kapotou se možná ukáže 140 hybridních či 150 benzinových koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná

11.3.2020 | Petr Prokopec

Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná

/

Debut rumunské novinky, stejně jako Loganu třetí generace, má přinést více místa v kabině i vyspělejší exteriér. Pod kapotou se možná ukáže 140 hybridních či 150 benzinových koní.

Letos bychom se kromě jiného měli dočkat i nové generace Dacie Logan a Sandero. Jak sedan, tak i hatchback mají debutovat v říjnu na autosalonu v Paříži a kdyby náhodou žádný neproběhl, že online premiéra se má konat během léta. Dnes tu máme nové neoficiální ilustrace AutoWeeku ukazující, že se obě varianty hodlají tvářit daleko vyspělejší. Pomůže jim k tomu jak výraznější čelní maska, tak zejména užší světlomety vedle ní.

Výraznější posun oproti současnosti se nicméně očekává v zadních partiích. Boční prosklení bude postupně stoupat, což by mělo přinést i lehčí zvýšení zadních lamp. Vůz tak bude vypadat mnohem prostorněji a zároveň také dynamičtěji. Jak ovšem naznačily špionážní snímky, madlo víka zavazadelníku bude nejspíše i nadále zapuštěné do nárazníku. To znamená, že při horším počasí se ke svým kufrům dostanete jen se špinavýma rukama či s nasazenými rukavicemi.

Spíše než zevnějšek či kabina nás ovšem zajímá technika, hlavně pak prostor pod kapotou. Je více než jisté, že s levnější verzí modulární platformy CMF-B dorazí moderní motory, tedy hlavně litrový tříválec, který bude tvořit základ nabídky. K mání by měl být v atmosférické formě jako náhrada za zrušenou čtyřválcovou jedna-šestku, kromě toho se však pochlubí také turbem a 100 koňmi. Jejich přenos ale nejspíše bude mít na povel pouze manuál.

Kde ovšem již vstupujeme na pole spekulací, to je vyšší pásmo nabídky. Zde se může a také nemusí objevit přeplňovaná jedna-trojka, která by vozu mohla dodat až 150 koní. Takový výkon evropské Sandero a Logan dosud neměly. Dacia by tak pro tyto varianty snadno mohla oprášit název Sport a zároveň přijít také s vyšší cenou. Kromě manuální převodovky by se motor dočkal také dvouspojkového automatu.

Problémem však jsou nové přísnější emisní limity, které Dacia musí rovněž dodržovat. A co více, napomoci by měla i mateřskému Renaultu. Je tak dost možné, že na vrcholu nakonec nebude stát jedna-trojka, ale naopak se vrátí již zmiňovaná atmosférická jedna-šestka. Pouze v doprovodu elektromotoru a lithium-iontových baterií o kapacitě 1,2 kWh. Toto provedení by totiž srazilo CO2 razantně dolů a přitom by nabídlo zhruba 140 koní.

Je tak otázkou, zda se u Dacie rozhodnou zaplácnout dvě mouchy jednou ranou či zkusí přísnějším limitům vyhovět jinými způsoby. To se ale dost možná dříve než v létě nedozvíme. Výroba by měla i nadále probíhat v továrně v rumunském Pitesti, cenově se Sandero i Logan budou nadále držet u země. Přesto je nutno počítat s tím, že nový vzhled i technika mají vyhnat pořizovací minimum o přibližně 5 000 až 7 500 Kč vzhůru.


Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 1 - Dacia Sandero 2020 ilustrace nove 01Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 2 - Dacia Sandero 2020 ilustrace nove 02
Dacia Sandero se ukázala na nových neoficiálních ilustracích...

Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 3 - Dacia Sandero Stepway 2020 spy foto 01Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 4 - Dacia Sandero Stepway 2020 spy foto 03Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 5 - Dacia Sandero Stepway 2020 spy foto 04Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 6 - Dacia Sandero Stepway 2020 spy foto 05Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 7 - Dacia Sandero Stepway 2020 spy foto 08Nová Dacia Sandero ukázala svůj vzhled na ilustracích, i větší a stylovější zůstane levná - 8 - Dacia Sandero Stepway 2020 spy foto 09
...jenž vychází z posledních špionážních snímků. Ty nám přitom odhalily také kabinu

Zdroje: Autoweek, Carscoops

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše