Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot

O označování tohoto auta jako SUV by se dalo diskutovat, je to spíše mix MPV, SUV a hatchbacku, jakési CUV. O jeho dynamice ale diskutovat nelze, v prvním pořádném měření se Model Y předvedl výtečně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot

24.3.2020 | Mirek Mazal

Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O označování tohoto auta jako SUV by se dalo diskutovat, je to spíše mix MPV, SUV a hatchbacku, jakési CUV. O jeho dynamice ale diskutovat nelze, v prvním pořádném měření se Model Y předvedl výtečně.

Krátce poté, co zákazníci začali dostávat první vyrobené Tesly Model Y, otestoval Brooks Weisblat z kanálu DragTimes na Youtube dynamiku nejvýkonnější verze Performance. Majitel rudého vozu prodal svůj čtyřletý Model S P100D a už teď ví, že nové elektrické SUV stejného výrobce není tak rychlé. To ale neznamená, že by bylo pomalé, právě naopak.

Pohon Modelu Y Performance obstarává dvojice elektromotorů a Tesla slibuje akceleraci na 97 km/h za 3,5 sekundy. Při reálném testování na běžné ulici byl Brooks schopen zaznamenat měřený čas nezajetého vozu o desetinu lepší a zároveň připomněl, že SUV se nezdá být tak agresivní jako vzhledově podobný Model 3 Performance, což se vzhledem ke stejné technice a vyšší hmotnosti dalo čekat.

Čtvrtmílová prověrka pomocí telemetrie ukázala výsledek 11,96 sekundy s rychlostí 184 km/h, což už jsou čísla plně srovnatelná s Modelem 3. Zrychlení z 97 na 209 km/h elektrosoustava překoná za 13,11 sekundy, katalogová maximální rychlost novinky je 241 km/h, Brooks dokázal rozpohybovat Model Y na tempo o 3 km/h nižší dle GPS.

Těsně před předáváním prvních kusů Modelu Y automobilka zvýšila deklarovaný dojezd o 57 kilometrů na výsledných 507 kilometrů mezi elektrickými stojany, což zní slibně, vyžaduje to ale docela jinou než zaznamenanou jízdu. Trápení elektromobilu ostrou akcelerací v běžném provozu dojezd pochopitelně zkracuje na zlomek udávané hodnoty.


Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 1 - Tesla Model Y merene zrychleni 01Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 2 - Tesla Model Y merene zrychleni 02Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 3 - Tesla Model Y merene zrychleni 03Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 4 - Tesla Model Y merene zrychleni 04Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 5 - Tesla Model Y merene zrychleni 05Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 6 - Tesla Model Y merene zrychleni 06Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 7 - Tesla Model Y merene zrychleni 07Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 8 - Tesla Model Y merene zrychleni 08Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 9 - Tesla Model Y merene zrychleni 09Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 10 - Tesla Model Y merene zrychleni 10Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 11 - Tesla Model Y merene zrychleni 11Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 12 - Tesla Model Y merene zrychleni 12Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 13 - Tesla Model Y merene zrychleni 13Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 14 - Tesla Model Y merene zrychleni 14Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 15 - Tesla Model Y merene zrychleni 15Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 16 - Tesla Model Y merene zrychleni 16Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 17 - Tesla Model Y merene zrychleni 17Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 18 - Tesla Model Y merene zrychleni 18Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 19 - Tesla Model Y merene zrychleni 19Nová Tesla Model Y poprvé ukázala své zrychlení, na kompaktní SUV je to rachot - 20 - Tesla Model Y merene zrychleni 20
Tesla Model Y Performance po převzetí z dealerství musela obstát v měřených jízdách, špatně si rozhodně nevedla

Zdroj: DragTimes@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše