Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto

Možná je to u konzervativce normální, ale minimálně ve stavu, v jakém jej má, působí vůz Borise Johnsona vůči postu premiéra britské vlády poněkud nedůstojně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto

25.7.2019 | Mirek Mazal

Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Možná je to u konzervativce normální, ale minimálně ve stavu, v jakém jej má, působí vůz Borise Johnsona vůči postu premiéra britské vlády poněkud nedůstojně.

Osoba výstředního Borise Johnsona vyvolává pozdvižení prakticky všude, kde se objeví. Osobitý premiér Spojeného království a vůdce britské Konzervativní strany kdysi zanechal nesmazatelnou stopu v automobilové žurnalistice a poté své excesy přesunul i do politického ringu. Vypracoval se až na předsedu vlády, kde mu náleží služební vůz s řidičem a policejním doprovodem.

Náročná role vedoucího politického představitele země automaticky znamená reprezentaci občanů navenek při všech příležitostech. Předchůdci David Cameron a Theresa May by mohli vyprávět o náročných pracovních cestách na zadním sedadle služebního Jaguaru XJ a čerstvě dosazeného Johnsona čeká to samé. Do poslední chvíle před usednutím do křesla předsedy vlády ale používal v soukromí úplně jiný automobil, který nadále vlastní.

Svébytný premiér minul Aston Martin, Bentley, Land Rover a nezajímá ho ani ověřený Jaguar, protože dává stále šanci Toyotě Previa z roku 1994. Vysloužilé MPV bylo mnohokrát vyfoceno se svým majitelem za volantem. Nic proti starým Toyotám, vydrží skoro věky, novináři si ale nemohli nevšimnout nepořádku v interiéru Johnsonova vozu.

Kabina vypadá velmi zpustle, protože podlaha je posetá prázdnými kelímky od kávy, novinami, na sedadlech překáží zmačkané zimní oblečení a v prostoru se válí nákupní tašky plné haraburdí. Potahy zažily mnoho, jak je vidět na mnohých skvrnách. Podivná je i výbava v podobě francouzských dětských knih. Jestli to takhle Johnson naaranžoval, aby vypadal zajímavě, pak klobouk dolů. Pokud je ale tohle přirozený stav věcí, pak můžeme diplomaticky mluvit o velmi nepořádném člověku.

Exteriér nepůsobí lépe, zejména zašlý lak a vybledlé plastové obložení nárazníků i prahů dostalo zabrat letitým provozem. Špatný vtip je nezaplacená pokuta 80 liber (2 300 Kč) za nesprávné parkování z 31. května. Skoro dva měsíce Johnson nebyl schopný pokutu ani vyndat zpod stěrače, což je ale vlastně jeho běžným zvykem už z novinářských časů...


Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 1 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 01Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 2 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 02Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 3 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 04Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 4 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 06Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 5 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 07Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 6 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 08Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 7 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 09Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 8 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 10Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 9 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 11Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 10 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 12Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 11 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 13Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 12 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 14Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 13 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 15Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 14 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 17Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 15 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 18Nový britský premiér používá na denní jezdění 25 let staré, zcela zaneřáděné auto - 16 - Toyota Previa 1994 Borise Johnsona foto 19
Čtvrt století stará Toyota Previa premiéra Borise Johnsona nemusí nutně urážet, ale proć je plná odpadu?

Zdroj: The Daily Mail

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše